Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
muoodyy

czujniki hydrauliki

Polecane posty

muoodyy    2

siema. mam mf 6180 i czytając forum dużo uzytkowników ma problem z ciśnieniem oleju w skrzyni. mianowicie mam to samo. gdy go kupilem rok temu, zapalala mi sie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ten czerwony trójkąt. ale po chwil jeżdzenia i przygazowania kontrolka gasla i bylo okej. zapalala sie bardzo rzadko ale jest to uciazliwe bo odrazu komp wyłącza mi funkcje blokady, wom, itd. no i tak sie dzieje mi do teraz. czasem sie włączy kontrolka ale po przygazowaniu gasnie i juz sie nie zapali a czasem takie gazowanie nic nie daje. wczoraj uprawialem i tez mi swiecila kontrolka jak go odrazu odpalilem ale po godzinie pracy dopiero zgasla i wszystko dzialalo. i dzisiaj rano znowu sie zapalila i tak w kółko macieja. problemow zadnych z podnosnikiem i wspomaganiem nie ma. wszystko dziala. no i czytając kilka tematów doszedlem do wniosku ze wymienie czujnik cisnienia oleju w skrzyni. ale nie wiem gdzie on dokladnie jest. na tym podluznym filtrze co sie wklad wymienia jest jeden czujnik i od niego wychodzą 2 kable z ktorego jeden leci do kontrolki chyba a drugi leci do takiego jakby innego czujnika przy tym grubym bialym filtrze. i takie pytanie co jest co? ktory mam wymienic? ciagnik potrzebny a tu nie ciekawa sytuacja:/. olej i filtry wymienialem 2 miechy temu. ale przed wymianą tez tak sie działo....

muoodyy    2

no u mnie to zginelo i narazie jest ok. wczoraj mi sie zapalilo znowu ale przygazowalem tak dynamicznie kilka razy i jest ok. to jest wina czujnika mi sie wydaje. nowy 350 zł. i znajduje sie on przy tym bialym filtrze z tyłu

Wiadomość z agroFakt.pl

Znalazłem problem. Masz uszkodzony Elektrozawór :D Jeżeli zmostkujesz czujniki to pomoże ci ale musisz pamiętać aby rozmostkować, żeby komputera i akum. się nie zrypał :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez radeklegia
      Witam.mam problem z czujnikami w swoim claasie mrygaja mi kontrolki nawet na pusto nie wiem czy tak powinno być jednego czujnika na wytrzasaczach nie mam,za sitami mam ale nie wiem czy dobrze ta listwa działa,na tym komputerze kabelek idzie od ustawień czułosci do tych kontrolek ale tego też nie wiem czy to jest dobrze podłaczone.jak ktos ma takie czujniki strat i na wytrzasaczach czy z przodu bo tam tez powinen jakis był ale go nie ma fajnie było by zobaczyc na fotkach

• Przez razel23k2
      Witam, mam problem z hydrauliką w massey ferguson 1114 , układ sie zapowietrza i ciągnik nie podnosi może ktoś ma jakieś sugestie gdzie szukać problemu, może ktoś z tym już miał styczność prosił bym o jakieś info . Może ktoś posiada jakiś katalog napraw do tego modelu ? trochę by mi to pomogło w szukaniu przyczyny . Dzięki.
    • Przez vailus
      Witam. Na wstępie zaznaczę że przeszukałem kilka tematów i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. 
      Chce rozbudować hudraulike w zetorze 8045, który jest wyposażony w tura. Tur posiada jedną parę siłowników jednostronnych wpietych trojnikiem do zasilania z pompy.  W przyszłości zamierzam dodać jeszcze jedna parę siłowników do krokodylka itd. Natomiast z tyłu chciałbym mieć jedną parę wyjść zasielanie i powrót oraz jedno wyjście jednostronnego działania. A teraz czy dobrze to kombinuje. Podłącze zasilanie z pompy bezpośrednio do rozdzielacza hydraulicznegoc4 sekcyjnego i powrót rozdzielacz do powrotu hydrauliki. Następnie podlacze jedna sekcje nurnikowa do siłowników jednostronnych w turze, druga zwykła do krokodylka. Dwie pozostałe sekcje z rozdzielacza do tylnych wyjść. W tym także jedna sekcja nurnikowymi do wyjścia np do kiprowania przyczepy. Druga para wyjść zasielanie i powrót do innych maszyn. Praca będzie odbywała się po pociągnieciu  dźwigni hydraulicznej w ciagniku. 
      Moje pytanie brzmi : czy takie rozwiązanie ma sens? Czy to będzie działało? Czy może jest inny pomysł jak to rozwiązać? 
    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów, mam do was pytania dotyczące kilku czujników, styczników  itd. Otóż :
      -jak sprawdzić na '' sucho'' działanie czujników strat ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za kontrolke otwarcia rury wysypu ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik włączonej rury wysypu ziarna,
      -czy można zamontować i jak podłączyć czujnik wysokości hederu,
      -czy dużo roboty było by żeby zrobić hydraulicznie wysuwane motowidla,
      -co może może być przyczyną nie pokazywania (braku prądu na czujniku) obrotow silnika,
      -dlaczego nawet mimo zdjęcia wsówki z czujnika poziomu paliwa ciągle pokazuje pełen bak. 
      -jak ustawić czujnik nacisku hederu na podłoże,
      -czy ten kombajn posiada światła drogowe 
      Zastanawia mnie jeszcze kilka wolnych kostek kabli których zdjęcia postaram się zrobić w najbliższym czasie i przesłać. Powiedzcie mi po czym można stwierdzić czy kombajn kosil qq. Również mam kilka poprawek na kombajnie lakierniczych i jaka  farba jest najbliższą wypolerowanego oryginału, kupiłem z granitu ale za ciemna i to mocno widać a chciałbym poprawić tak gdzie farba przy krawędziach odeszła ale żeby nie był łaciaty  i nie rzucalo się to w oczy, ewentualnie pozostaje mieszalnia lakierów. 
    • Przez samsung12
      witam , posiadam kilka sztuk do sprzedania  oryginalnych filtrów hydraulicznych do zetora proximy i fortery . zostały mi po sprzedanych ciągnikach . m,.in hsx hd plus i power . priv 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.