Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grzegorzw1971

kierownica 7245

Polecane posty

Moorgi    278

zdjemij ten plastikowy korek po srodku kierownicy, tam powinna byc srubka na kulcz 17-19 nie wiem dokładnie..

Wiadomość z agroFakt.pl

uss1002    5

jeśli jest już popękana i do niczego się nadaję może warto podgrzać gwint i powinna wyjść powinno pomóc

farmer7745    11

Co to za ściągacz że ani drgnie?

Ja bez ściągacza zdjąłem mocno uderzając od spodu na przemian lewa, prawa strona.

mariuszd93    489

popryskaj jakim PWD , CX czy czymś podobnym i niech postoi trochę , musi zejść innej możliwości nie ma

jaroweres    6

Witam

Kierownica w zetorku jest osadzona na stożku i klinku. By ją zdjąć musisz zdemontować zatyczkę na środku kierownicy ( najlepiej podważyć śrubokrętem) później odkręcasz śrubę M19 i młotkiem z wyczuciem stukacz w gwint. Jeśli kierownica będzie bardzo "uparta" proponuję użyć ściągacza ale ten musi mieć długie wąsy by dostał niemal do wałka kierowniczego gdyż zbyt płytko osadzone wąsy spowodują tylko wyrywanie plastiku który pokrywa kierownicę

tak ciężko że bałem się że może coś urwę,albo czegoś jeszcze nie odbezpieczyłem.czy myślicie że dałoby się założyć ten wałek zamiast na klin na frezy?teraz są takie fajne kierownice miekie,niskie ale na frezy ,fajnie byłoby taką załozyć.

uss1002    5

my z kolegą założyliśmy od citroena do ursusa 1002 i też była na frezy i rozwierciliśmy frezy takim wiertłem jak średnica stożka i pilnikiem zrobiliśmy rowek i się trzyma do dziś i jest ok :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez W0jcik
      Witam, potrzebuje pomocy ponieważ jestem zinteresowany kupnem Zetor'ka i nie wiem jaki model będzie mi bardziej odpowiadał zastanawiałem się na początku nad 52XX ale doszedłem do wniosku że jak kupywać traktor to coś większego <bo po co mi traktor o podobnej mocy do c-360> i teraz nie wiem jaki będzie lepszy 7245 czy 7745? Traktor ma pracować przede wszystkim przy prasie rolującej ale prawdopodobnie też przy agregacie 3,6m oraz przy podorywce talerzówką 3,15m. Proszę o pomoc i z góry dziękuje
    • Przez DobryxD
      mam okazje kupic zetora 7245 z zatartym silnikiem, czy to sie opłaca, ile naprawa? czy lepiej kupic nowy silnik, co o tym myślicie czekam na podpowiedzi
    • Przez damiano20000
      Witam,
      poszukuję pilnie kompletną przystawkę napędu do Zetora 7245, przeszukałem allegro i tablice ale lipa nic nie ma .Jak już to są całe komplety przedniego napędu.Jeśli ktoś ma jakieś namiary na takie cudo lub potrafi podpowiedzieć czy będzie pasować od innych starszych zetorów np.5545.6748,6945 itp. będę wdzięczy.
    • Przez farmer200011
      Piszę ten temat poniweaż nie moge znalesć podobnego jeśli przeoczyłem przepraszam
      a więć mam zamiar kupić zetora 7245 lub 6245 posiadam 15 h mam już ursusa 360 i 330
      chodzi mi o dostępnosć częsci , spalanie i wytrzymałosć z dóry dzięki
    • Przez Kamil1025
      Chce zmienić koła w zetorze 7245 z tyłu mam 13.6 r38 a z przodu 9.5 r28 a chce zmienić z przodu na szersze. Mogli byście podać odpowiedni rozmiar żeby zgadzał sie z tylnymi kołami.