JD3050

ile może kosztować gps

Polecane posty

JD3050    0
Napisano (edytowany)

Siema mam zamiar kupić G6 farmnavigator i nie wiem ile może kosztować, a może macie jakieś inne pomysły i jakieś inne GPS i czy możecie podać ceną z góry dzięki.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez mlodyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

też chetnie się dowiem :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek11    0

farmnavigor kosztuje ok 1200 euro netto a z dokładniejszą anteną ok 1700 euro netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD3050    0

a czy morzecie podać jakieś tańsze produkty GPS i ich nazwę a czy do 1200zł będzie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

za 1200 to raczej na IPhone Apps jakiś za taka kasę to zwykły na ulice może przy promocji ciągnika można dostać tanio wydaje mi sie ze w tamtym roku było to w Claas-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD3050    0

a mam jeszcze jedną sprawe czy do zwykłego GPS można wgrać mame polową i jak tą sie wgrywa i gdzie można ją dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

W zasadzie możesz poszukać jakiejś aplikacji na telefon. Czy to będzie działać? Nie wiem. Musisz jednak się pogodzić z tym, że to jest jeszcze nowa technologia na naszym rynku i za sensowną nawigację trzeba dużo zapłacić. We wrześniu '11 roku kupowałem FarmNavigatora. O ile pamięć mnie nie myli kosztował ~4300 zł netto, więc na VAT już masz :)


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

W zasadzie możesz poszukać jakiejś aplikacji na telefon. Czy to będzie działać? Nie wiem. Musisz jednak się pogodzić z tym, że to jest jeszcze nowa technologia na naszym rynku i za sensowną nawigację trzeba dużo zapłacić. We wrześniu '11 roku kupowałem FarmNavigatora. O ile pamięć mnie nie myli kosztował ~4300 zł netto, więc na VAT już masz :)

kolego jak masz telefon z androidem to możesz sobie rożne aplikacje ściągać i testować na przykład to https://play.google....animeter&c=apps

 

 

Planimeter - środek obszar GPS

 

 

 

Opis

 

 

Nowe v3.0:

- Funkcja śledzenia GPS

- Tryb docelowy dla dokładnego rozmieszczenia wyprowadzeń

- Poprawa Tryb edycji w tym wielokrotnego wyboru punktów

- Inteligentne przetwarzanie mierzonej ścieżce

GPS obszar kalkulator i miara odległości GPS: Planimeter jest narzędziem władca map dla wszystkich rodzajów pomiarów w Mapach Google: odległość, obszaru, kąt.

Używa Google Maps i GPS, usługi sieciowe lokalizacja. Odległość między punktami na Mapach Google i Obszar określony może zostać obliczona.

Planimeter może być stosowany w przemyśle do pomiaru w drodze naprawy, beton, powłoki uszczelniającej, krycia dachów, kostki, ogrodzenia, użyteczności podziemnych.

Jest przydatna do środka mapy, zajęcia, sport, aplikacje dalmierz, zmierzyć odległość golfa, biegać, chodzić, rower, śledzenie Jog, pastwiska środka pola obszaru,

ogród i prace budowlane i planowanie, rekordy strefy, budownictwo, ogrodzenia, rolnicze ogrodzenia, instalacja solarna panel - oszacowanie powierzchnia dachu, planowanie podróży, itp.

Znaleźć pewne punkty orientacyjne, takie jak funkcje golfowym lub dziedzin sportowych i zmierz ją.

CECHY:

- Dokładna odległość GPS i obszar pomiaru i obliczenie

- Metric i Imperial jednostki

- Odległość między punktami

- Kąt między liniami

- Nawigacja poprzez punkty przez dotyk

- Współrzędne GPS wybranego punktu

- Dokładność ustawienia GPS

- Zarządzać zapisane pliki KML: Otwórz, Zapisz, podgląd akcji

- Eksport danych do programu Google Earth i Google Maps (plik KML)

- Poleć przez e-mail, Skype, Google Dive: picture, koordynuje, jak SMS, plik KML

- Zapisz zrzut ekranu na karcie SD

- Mapa satelitarna / View

- Zoom i Edytuj punkty

- Aktualna wyszukiwania lokalizacji za pomocą GPS i sieci

- Adres, kod pocztowy, obszar wyszukiwania

- Wybierz grupę punktów w trybie Edit

- Usuń wybrane, wszystkie punkty

- Uproszczenie linii i wypukłych obszarze Funkcje: Smart wyceniane funkcji przetwarzania ścieżki

- Fit-in i punkty środkowe na ekranie

- Dodawanie punktów przez dotyk

- Tryb docelowa: punkty Dodaj wykorzystujące cel na ekranie

 

- Funkcja śledzenia GPS

- Dodaj bieżące GPS / Lokalizacja sieci jako punkt

- Dodaj punkty współrzędne geograficzne

- Ostatni punkt jest automatycznie wyśrodkowany - sprawiają, że jest łatwy w użyciu na przeskalowane mapie

- Opcja, aby pokazać / ukryć linie

- Ustawienia: GPS dokładność wyszukiwania czasu GPS, usunąć temat opcji i kolorów

 

Aby zaznaczyć obszar można dodać punkty przez dotyk lub w trybie Target edytować pozycję lub usunąć wybrane, ostatnia, wszystkie punkty.

Szukaj bieżącej lokalizacji za pomocą GPS, Network lub kod pocztowy używając formularza obszar tekstu. Dodaj lokalizację do listy punktów poprzez długi dotyk "bieżącej lokalizacji" przycisku. Funkcja ta pozwala na umieszczenie kluczowych punktów na mapie w czasie chodzenia, rower, jogging, bieganie lub podróżujących do śledzenia. Można mapować i pomiaru powierzchni i obwodu przez tylko chodzą.

Możesz zapisać swoje pomiary jako KML, screeny. Możesz przeglądać, zarządzać KML: otwarty, podglądu, zapisać, akcji, usuń. Można zapisać dane utworu (powierzchnia, odległość, obwód) i akcji przez e-mail w postaci wiadomości tekstowej i pliku KML, zaimportować je do Google Earth lub Google Maps.

Cache mapa nie może zostać zrealizowany ze względu na ograniczenie przez Google, ale można dodać pineski GPS offline, zapisać jako KML i otwórz go, gdy połączenie i Google Maps dostępne.

Jeśli przypadkowo przeniósł mapę i nie widzę ścieżkę lub obszaru na ekranie, aby długi dotyk na przycisk Edit i wszystkie znaczniki będą automatycznie na środku ekranu.

Zobacz Pomoc dla szczegółowego opisu.

Możesz używać tej aplikacji Android jako władcy, kalkulator mapie obszaru, do pomiaru pola, ziemia, teren pastwisk, w kształtowaniu krajobrazu, w celu sprawdzenia przebytej odległości, jako dalmierzem golfowego, odległość od aktualnej pozycji do dowolnego miejsca na kursie, pomiędzy strzały do ​​oszacowania odległości strzału dla każdego klubu golfowego.

a tu filmik

znalezione w sieci :)

 

post-41361-0-77839800-1361101223.jpg

post-41361-0-85906700-1361101225.jpg

post-41361-0-53801500-1361101227.jpg

post-41361-0-70390500-1361101228.png

Edytowano przez Kris1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Widzę, że napracowałeś się przy odpowiedzi ale bardzo dobrze, dzięki takim ludziom jak Ty na forum można uzyskać dużo rzeczowych informacji. Preferuję urządzenia bazujące na iOS, podejrzewam, że też gdzieś są w AppStore aplikacje do tego typu zadań. Mój jajfon (iPhone) nie dysponuje jednak zbyt obszernym ekranem i wpatrywanie się w wyświetlacz podczas pracy jakoś mało mnie napawa optymizmem. Na dzień dzisiejszy wykorzystuję nawigację Amazone GPS Switch (nie jest tania ale przydatna przy nawozach) i czytelność ekranu jest wystarczająca dla mnie. Możesz powiedzieć, telefon za mały - kup tablet. Można, jest wiele możliwości. Nie neguję żadnego rozsądnego rozwiązania tylko trzeba samemu sobie odpowiedzieć na ile nas stać finansowo żeby bawić się w urządzenia GPS. Nie mniej jednak dobra antena - bo to ona ma najwięcej do powiedzenia, będzie niestety sporo kosztować, potem dobrać odpowiednie przewody, żeby antena współpracowała z telefonem/tabletem/innym urządzeniem, te czynniki mogą wygenerować znaczne koszty. Sam długo rozważałem alternatywę jazdy równoległej ale dałem sobie spokój i skorzystałem z gotowego rozwiązania.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Widzę, że napracowałeś się przy odpowiedzi ale bardzo dobrze, dzięki takim ludziom jak Ty na forum można uzyskać dużo rzeczowych informacji. Preferuję urządzenia bazujące na iOS, podejrzewam, że też gdzieś są w AppStore aplikacje do tego typu zadań. Mój jajfon (iPhone) nie dysponuje jednak zbyt obszernym ekranem i wpatrywanie się w wyświetlacz podczas pracy jakoś mało mnie napawa optymizmem. Na dzień dzisiejszy wykorzystuję nawigację Amazone GPS Switch (nie jest tania ale przydatna przy nawozach) i czytelność ekranu jest wystarczająca dla mnie. Możesz powiedzieć, telefon za mały - kup tablet. Można, jest wiele możliwości. Nie neguję żadnego rozsądnego rozwiązania tylko trzeba samemu sobie odpowiedzieć na ile nas stać finansowo żeby bawić się w urządzenia GPS. Nie mniej jednak dobra antena - bo to ona ma najwięcej do powiedzenia, będzie niestety sporo kosztować, potem dobrać odpowiednie przewody, żeby antena współpracowała z telefonem/tabletem/innym urządzeniem, te czynniki mogą wygenerować znaczne koszty. Sam długo rozważałem alternatywę jazdy równoległej ale dałem sobie spokój i skorzystałem z gotowego rozwiązania.

 

 

Mówisz i masz

 

 

Planimeter

 

 

http://www.appannie....-area-on-a-map/

 

https://itunes.apple...d423492040?mt=8

 

 

 

 

Działanie Geo - Mapa Area / Pomiar odległości

 

mzl.yppvxnyj.320x480-75.jpg

 

 

 

https://itunes.apple...d451326903?mt=8

 

 

Zmierz mapę

 

mzl.ojhjzcsz.320x480-75.jpg

 

mzl.bijrwzvu.320x480-75.jpg

 

https://itunes.apple...d417622293?mt=8

 

Wiecej na http://appfinder.lis...planimeter.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Witam kolegów!

Mam takie pytanie. Posiadam tablet z androidem, czy istnieje jakaś aplikacja na androida, która pozwoli mi mierzyć np faktyczny zaorany, czy zasiany oszar? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Witam kolegów!

Mam takie pytanie. Posiadam tablet z androidem, czy istnieje jakaś aplikacja na androida, która pozwoli mi mierzyć np faktyczny zaorany, czy zasiany oszar? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam!

 

Kolego czy to bedzie tablet czy telefon z androidem ta aplikacja ci pomoze sprawdzic wszystko co trzeba Planimeter - środek obszar GPS wyzej masz opis w moim poscie

a tu masz filmik jak dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damsem    0

Witam Was , nie che robić nowego tematu , jestem nowy na tym forum i w zasadzie dopiero wchodzę w rolnictwo więc jestem bardzo zielony. Mam do Was pytanie , otóż potrzebuje GPS do pól , lecz nie potrzebuję na razie funkcji nawożenia , pryskania równoległego itd. Interesuje mnie prosty dosyć GPS , który pokazywał by mapę działek , ponieważ posiadamy ich dużo ale są strasznie oddalone od siebie. Zwykły GPS by wystarczył pewnie , tylko nie każdy GPS ma funkcję pokazywania mapy w trybie kataster. Zwykły android dałby pewnie rade lecz niestety mój tato ma lumie ( win8 niestety ) . W skrócie , potrzebuje GPS który pokazywałby mi numery działek i ich granice , abym umiał je rozpoznać , nie potrzebuje tych zaawansowanych opcji. Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Geoportal udostępnia w standardzie WMS (Web Map Service) m.in. dane katastralne, poczytaj o tym.

Twój problem to znaleźć program, który potrafi je wyświetlić.

W Androidzie można to zrobić za pomocą OruxMaps, WP8 nigdy mnie nie interesował. Chociaż tak do końca nie wiem o co Ci chodzi bo np. nie rozumiem pojęcia "zwykły gps" a urządzeń z funkcją gps jest multum.

Standard jest dość popularny, może znajdziesz jakąś apkę. Korzystam w ten sposób z wms-a z ortofotomapą (oczywiście na smartfonie z funkcją gps ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacPaw    1

Witam,

Ja posiadam Trimble CFX-750+EZ-Steer koszta są dosyć spore ale myślę że warto inwestować w tą technologię. Ekran plus rolka wyniosło 14tyś ale już w tym roku w moim odczuciu dało mi to wymierny zysk w postaci czasu.

Mogłem nadrobić troche przy rozsiewaniu nawozow w nocy. Na przyszły rok planujemy jeszcze wykupienie VRA i wtedy będzie już pełna automatyka na uwrociach.

 

Chętnie podyskutuję na temat tej nawigacji i waszych doswiadczen z takimi gadzetami :)

Edytowano przez MacPaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez warchest
      witam mam taka prozbe szukalem w google ale nie moglem znalesc czy ktos moze ma lub widzial taka analize wykaz ceny pszenicy w poszczegolnych latach i miesiacach tzn kilka lat wstecz i cena pszenicy w poszczegolnych miesiacach bardzo bym prosil o to bo to bedzie przydatne wszystkim nawet z ciekawosci itd . kiedys gdzies znalazlem taka analize cen ale rzepaku w poszczegolnych latach i miesiacach z gory dzieki za pomoc
    • Przez didku1
      Witam mam następujące pytanie posiadam New Holland T7.175 z komputerem IntelliView IV chciałbym tanim kosztem założyć GPS na dachu znajduje się oryginalne mocowanie z kablami pod antenę czy wystarczy założyć samą antenę i będzie już aktywny Gps? Jak tak to jaką i jakie to są koszty ? 
    • Przez ENDRIUROL
      Potrzebuje GPS do pomiaru pol.
      Czy pojawilo sie cos lepszego od tego garmina etrex 10? potrzebuje  dla siebie takie urzadzenie- zmierzyc dzialke, (fragment pola, wyznaczyc odpowiednia powierzchnie) oraz dobrze by bylo zeby pokazywal predkosc jazdy (do 15km/h wystarczy w zupelnosci) nic drogiego a wystarczajacego. prosze o podpowiedzi
    • Przez dawid141413
      Czesc, chce kupic gps glownie do rozsiewacza, jaki polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj