Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

50zł za bale 120/120 a znam faceta który kupował po tyle rozwijał całe i robił w małą kostkę i tak w sumie wychodziło po przeliczeniu jednej dużej na małe 100zł heh:) głowa do interesów

Opublikowano

słyszałem że cena oscyluje między 90 a 120zł z ha

 

to cena raczej za tonę, przy takim przychodzie z hektara gra nie warta świeczki, u mnie w zeszłym sezonie również płacili 80zł/t, w tym już ceny zaczynają się od 100zł/t i słoma będzie sprzątnięta w dniu omłotu

Opublikowano

 

to cena raczej za tonę, przy takim przychodzie z hektara gra nie warta świeczki, u mnie w zeszłym sezonie również płacili 80zł/t, w tym już ceny zaczynają się od 100zł/t i słoma będzie sprzątnięta w dniu omłotu

 

To nie cena za tone sam w tym roku sprzedałem ze stodoły bele 120/120 120zł szt odbiór z domu

Opublikowano

Ja jestem zadowolony że tacy klienci sie trafiają zobaczymy co bedzie w żniwa sam byłem zaskoczony taką cena ale tydzień później zgłosił sie klient który dawał wiele więcej

Opublikowano (edytowane)

Woj wielkopolskie .

mariuszd93

 

nie musisz mi wierzyć poprostu taką cene dostałem w okolicy są gospodarze którzy hodują duże ilości bydła mając mało ha na dzień dzisiejszy za te same bele miałem propozycje 160zł ale słoma sprzedana (100km odemnie ceny sa już po 50 zł) Nie posiadam hodowli co roku słoma idzie pod pług 20zł za bele jaką płacili w żniwa to śmieszna cena słoma którą sprzedałem od 2 lat leżała w stodole wiedz jak się trafił dobry klient to sprzedałem.

Edytowane przez wlkpmder
Opublikowano

Nie posiadam hodowli co roku słoma idzie pod pług 20zł za bele jaką płacili w żniwa to śmieszna cena słoma którą sprzedałem od 2 lat leżała w stodole wiedz jak się trafił dobry klient to sprzedałem.

Za sprasowaną czy z pokosu? U mnie sprzedawali nawet po 22zł i do tego jeszcze sobie sam z pokosu sprasuj ale w tej cenie to tylko desperaci kupowali.

Opublikowano

my sprzedawalismy po zniwach po 15zl i po 20zl i kupujacy sam sobie prasuje. teraz ponoc cena 120/120 to 70zl/szt

 

niektorzy uwazali ze cena za wysoka a teraz krowy stoja na posadzce

Opublikowano

Też myślę żeby sprzedać słomę w tym roku... nie prowadzę hodowli więc będę miał na sprzedaż słomę po życie (ok 2ha) jęczmieniu (ok 8ha) oraz po mieszance jęczmienno-owsianej (ok 2ha)

Opublikowano

@panczo1922 jezeli masz taka mozliwosc to sprasuj slome i sprzedaj ja jak juz bedzie cena. probuje na to namowic ojca. u nas za sprasowanie biora 11zl od belki. cena w zniwa to pewnie cos kolo 20zl. a teraz wuja przywozil po 70zl za 120/120.

 

wiadomo ze bedziesz mial wiecej roboty ale i zysk wiekszy. a slomy w tym roku tez nie bedzie

Opublikowano

Szczerze to wolałbym chyba żeby ktoś to sprasował i zabrał mi z pola (nie mam prasy)... jak potem mam się bujać żeby zwozić to wszystko i miałoby mi to zgnić (bo akurat kupiec by sie nie znalazł) to wole takie rozwiązanie. Jak się dogadamy z potencjalnym odbiorcą to i tak w żniwa coś sobie zarobie. A jak nie to podłączam sieczkarnie w Bizonie i heja! Wole na próchnice sobie przerobić niż np za darmo oddawać...

Opublikowano

ja tez nie mam prasy ale policz

tu za belke po 20zl

a tam niech po... nie wiem jakie sa u was ceny, ale u nas przebicie 3krotne

a co do ciecia slomy to swieta racja.

smiesza mnie teksty ze za drogo chce za slome i koles pojdzie na inna wies a tam mu dadza za darmo.

takie czasy to juz minely

Opublikowano (edytowane)

W tym roku w moim rejonie wszystka słoma zamówiona każdy sobie sam presuje jak sie nie podoba i za drogo to sieczkarnia ale w tym roku nie zapowiada sie bym coś zostawiał pod pług. Dobre propozycje cenowe a to tylko dlatego że w promieniu jest 80% obsiane jarymi. Sam przesiałem 30ha zostało mi tylko żyto.

Edytowane przez wlkpmder
Opublikowano

Czy może ktoś kiedyś przeliczał do jakiej ceny za kostkę opłaca się słomę sprzedać. Mam obsiane 20 ha, nie posiadam żadnych zwierząt i nie wiem co robić - czy sieczkarnia i użyźnić glebę, czy może sprzedać słomę i zainwestować w nawozy?

Opublikowano

W tym roku w moim rejonie wszystka słoma zamówiona każdy sobie sam presuje jak sie nie podoba i za drogo to sieczkarnia ale w tym roku nie zapowiada sie bym coś zostawiał pod pług. Dobre propozycje cenowe a to tylko dlatego że w promieniu jest 80% obsiane jarymi. Sam przesiałem 30ha zostało mi tylko żyto.

 

U nas tak samo ponad 80% wymarzło i zostało sie tylko żyto...

To w takim razie po ile tam u Was liczycie za bele 120/120 w taki sposób jak piszesz (kupiec sam sobie prasuje z pola)?

Opublikowano

Czy może ktoś kiedyś przeliczał do jakiej ceny za kostkę opłaca się słomę sprzedać. Mam obsiane 20 ha, nie posiadam żadnych zwierząt i nie wiem co robić - czy sieczkarnia i użyźnić glebę, czy może sprzedać słomę i zainwestować w nawozy?

mam ten sam dylemat ;)

30ha z czego 20ha pod zbożami (reszta rzepak i łąki) i teraz najlepsze jest to że okoliczni to za 50PLN od 1ha to mogą sprzątnąć słomę a ludzie z daleka (100km) ode mnie to kupią gotowe bele i transport po ich stronie lub wymienią na obornik kurzy. Gość co ma ponad 300km nawet sam najmie prasę, daje obornik też kurzy lub kupi za gotówkę i ma własny transport.

Takie życie że cwel za oknem weźmie najlepiej za darmo a gość z daleka da 3 razy więcej.

 

Ja skłaniam się ku temu aby sprasować swoje i namówić kumpla bo ma też z 20ha słomy, potem zwozić po siewie rzepaku w stóg i jednorazowo sprzedać najlepiej tak abym nie musiał tego nakrywać.

Opublikowano

Panowie ile można wziąć za słomę z 12,5 ha żyta nie najgorszego :) ? przy czym zbiór i zwiezienie po stronie kupującego. Osobiście celuje w cenę 300 zł/ha jak wy byście się na to zapatrywali?

Opublikowano

Zależy od regionu , jak sa brykieciarnie, krowy ,itp... to myśle że cena 100zl/t z pokosu nie jest wygórowana . Ja osobiście jeszcze nie dostałem propozycji cenowej ale chętnych bardzo dużo. Słomy w moich okolicach praktycznie nie bedzie. Ozime wymarzly a jare schna. Tylko żyto jakoś sie ma.

Opublikowano

To panowie jak 100 zł liczmy 1 bela 200kg 5 bel tona i jedna bela 20 zł wyjdzie to cena atrakcyjna jednak wszystko zależy od rejonu kraju ostatnimi latami w naszych terenach 5-8 zł dawali za wałek cena teraz śmieszna ale dla kupującego wzrost kilkakrotny sam wydam z 12 ha kupcy są tylko jeszcze o cenie nie gadali

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v