Skocz do zawartości
osmy888

IFA 4 z Fortschritta E-512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
E-512
osmy888    0

Witam. Mam pytanie czy posiada ktoś katalog do silnika IFA 4 ?? lub czy wie ktoś gdzie taki katalog można dostać??

a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

osmy888    0

a czy wie ktoś jakie Silnik powinien mieć ciśnienie na zegarze;) Jakie ciśnienie oleju w cylindrach i jakie ciśnienie na końcówkach wryskiwaczach.

Może ktoś to wie??

Wiadomość z agroFakt.pl

osmy888    0

Mam kilka pytań odnośnie silnika IFA 4 :mellow: a dokładnie chodzi mi o docierani tego silnika po generelnym remoncie. Czy ktoś wie jak długo powinno się go docierać ? oraz czy podczas docierania ma prawo wywalać olej z rury wydechowej ? będe wdzięczny za informacje :lol:

lukasz27    2

ja swojego docierałem ale w kultywatorze.:mellow: wydaje mi się że wcqale nie musi stać na jałowym biegu i pyrkac.jak go nie przegrzejesz to nic mu nie będzie.ale tobie chodzi chyba o silnik zamontowany w kombajnie więc musi sobie pyrkac:). co do oleju to nie powinien wyrzucac coś jest nie tak złożone.

sprzedam kombajn fortschritt E 517

osmy888    0

dokładnie chodzi mi o silnik IFA 4 cylindrowy używany między innymi w Fortschrittach E-512 jak i E-514. No własnie ciekawi mnie wyrzucanie oleju z silnika - niektórzy mówią że przez 2 - 3 dni powinien wurzucać :/ mam doświadczenie z ciągnikiem C-360 tam po generalnym remoncie również silnik wywalał olej kominem :mellow: lecz po 3 dniach przestał i aktualnie nie ma problemu z nim :/ lecz co do IFY nie wiem jak to jest :/

osmy888    0

głowice nie są regenerowane ale przed remontem żadna nie przepuszczała, ale do tej substancji co wywala kominem nie mam pewności czy to olej czy paliwo :/:/ :/ heh :/

lukasz27    2

może faktycznie paliwo i któraś końcówkaci leje wiec nadmiar wyrzuca. a nie kopci przypadkiem?

sprzedam kombajn fortschritt E 517

osmy888    0

kopci :mellow: ale nie czarno tylko tak... jasno , czyżby to końcówki ?

osmy888    0

no właśnie że nie sprawdzałem ale jutro z rana to zrobię :mellow: i ustawię :lol:

Matey    486

No właśnie panowie, powiedzcie mi jakich olejów używacie do swoich silników w E-512? Przydałoby się wymienic, a nie wiem jaki wlac, bo mam jeszcze czeski olej (od poprzedniego właściciela, ma się rozumiec :D)

KS Falubaz

PrzemoO    10

Olej może rzucać,pierścienie się ułożą to przestanie.

Co do oleju to superol CC jest za słaby,lepszy jest CD może być Turdus. Chodzi o to żeby miał większą gęstość przy rozgrzanym silniku.Są oleje o parametrach 20W-50 do ciągnika on się nie nadaje bo zimą zrobi się z niego galareta ale w kombajnie jak najbardziej

Gość maciek08   
Gość maciek08

w hydraulice mam HIPOL ATF IId

Matey    486
Olej może rzucać,pierścienie się ułożą to przestanie.

Co do oleju to superol CC jest za słaby,lepszy jest CD może być Turdus. Chodzi o to żeby miał większą gęstość przy rozgrzanym silniku.Są oleje o parametrach 20W-50 do ciągnika on się nie nadaje bo zimą zrobi się z niego galareta ale w kombajnie jak najbardziej

A co powiesz o oleju Diesel 2? Będzie się nadawał? Ma dokładnie te parametry o których mówisz :D

http://www.orlenoil.pl/oferta/rolnictwo,1,106.html

A co z filtrami oleju? Macie jakiś namiar? Jaka cena?

KS Falubaz

PrzemoO    10

Faktycznie według miarki na bagnecie oleju może wejść 17 litrów ale pewien spec od tych silników polecił mi aby wyskalować miarkę na nowo tak aby weszło 22 litry.Smok ssawny w misce olejowej nie jest na środku co przy jeździe na zboczu może powodować zasysanie powietrza a po drugie więcej oleju spowoduje mniejsze grzanie się go.Jeżeli ktoś ma smarowanie pompy wtryskowej z obiegu silnika to lepiej też to zaślepić,pompa lubi dawać paliwo do oleju.Co do oleju to ten 20W-50 do kombajnu będzie ok tylko ciekawe jaka cena,spójrz właśnie na lepkość w temp 100 stopni. :D

Co do filtra oleju są polskie zamienniki ale one nie spełniają swojej roli,zasysa je.Przy pierwszej wymianie oleju okazało się że filtr był zassany wymieniłem go na nowy też polski,drugiego nie zdążyło mi zassać.Teraz mam niemiecki odpowiednik oryginału cena ok 40zł.Dodam że zassanie filtra może spowodować zatarcie silnika. Jeśli potrzebujecie więcej informacji to polecam forum Fortschritta

Matey    486

Też tam pytałem, narazie nikt nie podał mi namiaru na filtr, może ty mi podasz skąd kupujesz filtry ? :D

KS Falubaz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez siwy25
      Witam forumowiczów.
      Mam do was pytanie od kilku dni jestem posiadaczem kombajnu forschrit 524.  i z racji nowego zakupu mam do was pytanie jak u niego włancza się halogeny robocze na kabinie. halogeny sprawne bezpieczniki sprawdzone a one są martwe.  czy jest do nich jakaś kombinacja np. swiatła postojowe plus coś żeby je włączyć.
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Wymieniał ktoś gumy uszczelniające podłogę schodkową? jak ich wymienić? jak się do tego dobrać? Mógł by ktoś krok po kroku przedstawic jak to zrobić?
    • Przez bilik26
      chłodnica wody
      koledzy gdzie i jaką chłodnice kupic do kombajnu .w zeszłym roku remont kapitalny silnika i nowa chłodnica a sezonu nie wytrzymała zaczeła cieknąć
    • Przez rabit500
      Witam.
      Mam problem z ustawianiem wialni w 524. A mianowicie ktoś namotal w instalacji. I zaginelo sterowanie obrotami wialni. Więc jeśli ktoś miałby jakieś materiały schemat elektryczny tego układu. Oraz fotke z opisem przycisków w kabinie (w szczególności od wentylatora). Oraz czy regulacja działa bezpośrednio po zapłonie czy dopiero po uruchomieniu silnika.
    • Przez suzuki18l
      mam dwie 514 stki, w jednej sieczkarnia BISO na elektromagnes,napęd brany z silnika i ładnie sieka i daleko drobno ścieli, w drugiej jakaś polska wyrzuca długą słomę widać że jak by za małe obroty ma, ciężko to przetależować ,napęd bierze z koła od młocarni, nieraz trza zmniejszyć obroty na niekturych zbożach to razem sieczkarnia zwalnia, porażka kto to wymyślił, czy ktoś wie jakie obroty powinny być na sieczkarni? myślę o zmianie koła pasowego na mniejsze przy sieczkarni

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.