Skocz do zawartości
osmy888

IFA 4 z Fortschritta E-512

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
E-512

osmy888    0

Witam. Mam pytanie czy posiada ktoś katalog do silnika IFA 4 ?? lub czy wie ktoś gdzie taki katalog można dostać??

osmy888    0

a czy wie ktoś jakie Silnik powinien mieć ciśnienie na zegarze;) Jakie ciśnienie oleju w cylindrach i jakie ciśnienie na końcówkach wryskiwaczach.

Może ktoś to wie??

Wiadomość z agroFakt.pl

osmy888    0

Mam kilka pytań odnośnie silnika IFA 4 :mellow: a dokładnie chodzi mi o docierani tego silnika po generelnym remoncie. Czy ktoś wie jak długo powinno się go docierać ? oraz czy podczas docierania ma prawo wywalać olej z rury wydechowej ? będe wdzięczny za informacje :lol:

lukasz27    2

ja swojego docierałem ale w kultywatorze.:mellow: wydaje mi się że wcqale nie musi stać na jałowym biegu i pyrkac.jak go nie przegrzejesz to nic mu nie będzie.ale tobie chodzi chyba o silnik zamontowany w kombajnie więc musi sobie pyrkac:). co do oleju to nie powinien wyrzucac coś jest nie tak złożone.

osmy888    0

dokładnie chodzi mi o silnik IFA 4 cylindrowy używany między innymi w Fortschrittach E-512 jak i E-514. No własnie ciekawi mnie wyrzucanie oleju z silnika - niektórzy mówią że przez 2 - 3 dni powinien wurzucać :/ mam doświadczenie z ciągnikiem C-360 tam po generalnym remoncie również silnik wywalał olej kominem :mellow: lecz po 3 dniach przestał i aktualnie nie ma problemu z nim :/ lecz co do IFY nie wiem jak to jest :/

osmy888    0

głowice nie są regenerowane ale przed remontem żadna nie przepuszczała, ale do tej substancji co wywala kominem nie mam pewności czy to olej czy paliwo :/:/ :/ heh :/

lukasz27    2

może faktycznie paliwo i któraś końcówkaci leje wiec nadmiar wyrzuca. a nie kopci przypadkiem?

Matey    431

No właśnie panowie, powiedzcie mi jakich olejów używacie do swoich silników w E-512? Przydałoby się wymienic, a nie wiem jaki wlac, bo mam jeszcze czeski olej (od poprzedniego właściciela, ma się rozumiec :D)

PrzemoO    8

Olej może rzucać,pierścienie się ułożą to przestanie.

Co do oleju to superol CC jest za słaby,lepszy jest CD może być Turdus. Chodzi o to żeby miał większą gęstość przy rozgrzanym silniku.Są oleje o parametrach 20W-50 do ciągnika on się nie nadaje bo zimą zrobi się z niego galareta ale w kombajnie jak najbardziej

Gość maciek08   
Gość maciek08

w hydraulice mam HIPOL ATF IId

Matey    431
Olej może rzucać,pierścienie się ułożą to przestanie.

Co do oleju to superol CC jest za słaby,lepszy jest CD może być Turdus. Chodzi o to żeby miał większą gęstość przy rozgrzanym silniku.Są oleje o parametrach 20W-50 do ciągnika on się nie nadaje bo zimą zrobi się z niego galareta ale w kombajnie jak najbardziej

A co powiesz o oleju Diesel 2? Będzie się nadawał? Ma dokładnie te parametry o których mówisz :D

http://www.orlenoil.pl/oferta/rolnictwo,1,106.html

A co z filtrami oleju? Macie jakiś namiar? Jaka cena?

PrzemoO    8

Faktycznie według miarki na bagnecie oleju może wejść 17 litrów ale pewien spec od tych silników polecił mi aby wyskalować miarkę na nowo tak aby weszło 22 litry.Smok ssawny w misce olejowej nie jest na środku co przy jeździe na zboczu może powodować zasysanie powietrza a po drugie więcej oleju spowoduje mniejsze grzanie się go.Jeżeli ktoś ma smarowanie pompy wtryskowej z obiegu silnika to lepiej też to zaślepić,pompa lubi dawać paliwo do oleju.Co do oleju to ten 20W-50 do kombajnu będzie ok tylko ciekawe jaka cena,spójrz właśnie na lepkość w temp 100 stopni. :D

Co do filtra oleju są polskie zamienniki ale one nie spełniają swojej roli,zasysa je.Przy pierwszej wymianie oleju okazało się że filtr był zassany wymieniłem go na nowy też polski,drugiego nie zdążyło mi zassać.Teraz mam niemiecki odpowiednik oryginału cena ok 40zł.Dodam że zassanie filtra może spowodować zatarcie silnika. Jeśli potrzebujecie więcej informacji to polecam forum Fortschritta

Matey    431

Też tam pytałem, narazie nikt nie podał mi namiaru na filtr, może ty mi podasz skąd kupujesz filtry ? :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez andrejus
      W jaki sposób gasicie silnik? u mnie poprzedni właściciel sznurek który trzeba pociągnąć żeby silnik zgasł.
      Czy fabrycznie tak to było? Nie powinno być jak w bizonie lub po przekręceniu kluczyka gaśnie silnik?

Jak to u was wygląda?
    • Przez vdan
      Witam.
      Mam problem z pasem jezdnym - w sumie to z przyśpieszaniem.
      Cały czas chodzi po dnie koła. Pas niemiecki nowy TAGEX - po wymianie dalej to samo- nie można przyśpieszyć ponieważ chodzi po dnie , w czasie koszenia śliga się i nie da się go napiąć.  Sprzęgło - ok- wymienione tarcze. Jak wciasnę przyśpieszacz to koła się ruszają ale po chwili pas zaczyna się ślizgać i nici z  szybszyego koszenia.
      Czy ktoś maił podobny problem?
      Czy to wina rozdzielacza?
      A może sprężyny któa jest w środku?
    • Przez MasseyXXXX
      Witam, mam taki problem ze swoim fortschrittem...
      Cały się trzęsie, czy mam przyspieszacz na maxa, czy na min...
      Co to może być? Wariator? Skrzynia? Pas? Wyważyć koło pasowe?

• Przez osmy888
      Wiem że temat wspominamy w niektórych postach ale niestety po chwili ginie...

Jak przystosować kombajn Fortschritt / MDW 524 do koszenia kukurydzy ?

Posiadam 524 zastanawiam się nad przystawką do kukurydzy. Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się informacjami jakie przystawki pasują do 524 ? Czy może przystosować inny podajnik pochyły np, z claasa który będzie pasował do przystawek claas ?