Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Ordynacja podatkowa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

POSTANOWIENIE

Burmistrz Miasta i Gminy X na podstawie art. 216 1 , art.240 1 pkt.5,art.241 1,art.243 1,art.244 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997-Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz 749 ze zm.)działając z urzędu

Postanawiam

1.Wznowić postępowanie podatkowe zakończone decyzją

(w tym miejscu jest 5 dat)

w sprawie zmiany wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego za lata 2008-2012

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 240 1 Ordynacji podatkowej-postępowanie podatkowe zakończone decyzją ostateczną wznawia się,jeżeli zostały spełnione przesłanki wymienione w pkt. 1-11 tego artykułu.Tutejszy organ podatkowy uznał,że zostały spełnione przesłanki wymienione w/w artykule pkt.5 ponieważ ,"...wyszły na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne istniejące w dniu wydania decyzji nieznane organowi,który wydał decyzję."

Mając powyższe na uwadze orzeczono jak w sentencji

POUCZENIE

Na niniejsze postanowienia nie przysługuje zażalenie.

O merytorycznym rozstrzygnięciu sprawy podatnik zostanie poinformowany w odrębnej decyzji.

I drugie pismo

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. art. 216,art.123 1 i art.200 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.-Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz 749 ze zm.) w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie zmiany wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego za 2012 rok.

POSTANAWIAM

-wyznaczyć ww. stronie siedmiodniowy termin do wypowiedzenia się w zakresie zebranego materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie.

Wyznaczony termin liczy się od następnego dnia po dniu doręczenia niniejszego postanowienia.

Akta sprawy są dostępne w siedzibie tutejszego organu,przy ul. Rynek 1 pokój nr 2,w godz. od 8-mej do 15-tej.

Stawiennictwo nie jest obowiązkowe.

Na postanowienie niniejsze nie służy zażalenie.

Wytłumaczy mi ktoś o co tutaj chodzi!?

Cosmosky    20

wczoraj miałem zajęcia z kontroli podatkowej i skarbowej i co nieco o tym miałem.

Po prostu wznawiają postępowanie podatkowe, masz jakiś zaległy albo odroczony podatek, albo nie wykazałeś jakiegoś podatku.

Masz 7 dni na wniesienie korekty inaczej juz nie będzie takiej możliwości.

Najprawdopodobniej masz jakieś zobowiązanie w stosunku co do organu, który te pisma Ci przysłał. Np. zbyt mały podatek dochodowy czy Vat, podatku rolnego, czy od nieruchomosci np naliczyłeś sobie w 2012. MAsz 7 dni, po 7 dniach zostanie wydana decyzja i juz bedzie sie trudniej odwołac

ONA77    12

Organem wznawiajacym jest burmistrz, więc chodzi zapewne o jakis podatek od nieruchomości , podatek rolny albo tym podobny podatek lokalny. W zadnym wypadku nie vat ani dochodowy.Pytajacy zapewne wie o jaki podatek chodzi..

Masz 7 dni ( od daty doręczenia postanowienia, bez tego dnia oczywiście ) na zapoznanie się i wypowiedzenie w sprawie .

Warto z tego skorzystać i przedstawić swoje stanowisko . Po tym czasie gdy ty nie podejmiesz żadnej inicjatywy organ wyda decyzje , a wtedy zostaje tylko odwołanie.

Tak wiec idź teraz , zapytaj o co chodzi , bo jeśli sa to niekorzystne dla ciebie "nowe okoliczności ' to na tym etapie masz prawo skladac swoje wyjaśnienia i dowody.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki,jutro wizyta w urzędzie i zobaczymy co powiedzą.

Nikita_Bennet    100

poproś o kopie dokumentów - masz do tego prawo w KPA.

Jak odmówią kserokopii to siedź i rób odręczne notatki.

Potem do prawnika.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po wizycie w urzędzie jestem miło zaskoczony,myślałem,że to ja będę musiał płacić a okazało się,że oni muszą mi zapłacić!!Chodzi o to,że przez 6 lat naliczali mi podatek każdorazowo o 80 arów za duży.Poprzedni właściciel przekształcić działkę i oni o tym nie wiedzieli.Orientuje się ktoś jaka to będzie stawka 80 arów każdorazowo przez 6 lat?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.