wojtas

Ptasia grypa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Trawers    168

za wypuszczone ptactwo mimo zakazu, w sumie w rozporządzeniu wojewody małopolskiego jest paragraf 8 który określa komu wojewoda powierza wykonanie rozporządzenia i tak m. in. jest wymieniony, poza PLW i Starosta Powiatowy, także Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy PSP, więc chyba dlatego od policji mandat, bynajmniej tak to rozumiem.

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Czy prawdą jest ż w województwie Olsztyńskim jeden z lekarzy powiatowych ze względów grypy ptaków zakazał jednemu hodowcy hodowli gęsi tuczonych ?

Jeśli ktoś wie coś na temat proszę o odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska93    147

powiem tak: ptasia grypa to przede wszystkim interes weterynarzy, policji i po części rolników, którzy mają kurniki  ;)

 


"Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A w soboty rozdają mandaty? U nas, tj. okolice Sieradza, podobno na dwie zmiany robią, ale w weekendy to chyba nikt sobie nie będzie żartów robił i jeździł po wsiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Ptasia grypa pojawia się  zawsze wtedy jak PIS rządzi, A kodziarze chcą przejąc władze, Na poniedziałek mam zapowiedzianą wizytę w całej wiosce komisja będzie chodzić dom w dom,  ma być sołtys weterynarz i policjant, zastanawiam się jakie zachowają standardy higieny, Będą się przebierać w każdym kontrolowanym gospodarstwie, Chyba że to komisja od wypisywania mandatów i roznoszenia chorób,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę się założyć że będą w jednorazowych fartuchach  ... , ale zmieniać ich nie będą . Bo najlepiej wymagać bzdurnych przepisów , a nie ich przestrzegać ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/drob/od-6-kwietnia-mozna-wypuszczac-drob,297.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Kończy się choroba polityczna kur, zacznie się pomór świń, żydzi i iluminaci nie odpuszczą. nie pozwolą na produkowanie zdrowej żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

a co na to twoj lekarz ?? weterynarii oczywiscie :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Mój lekarz weterynaryj wie ze będzie sobie kopal grób, jeśli przekroczy granice mojej posesji, dlatego ze ja znam swoje prawa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Taaaa prawo to masz ,ale tylko swoje :)  chyba ze jesteś tak bogaty że Ty dyktujesz warunki ,jesli tak jest to tak trzymaj ,jesli nie to nie wydziwiaj ,

co do twojego poprzedniego postu  to w zupełności sie zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahaha umnie kury od dawna sobie chodzą po świerzym powietrzu i nic nikomu do tego tylko jedzenie mialy pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

U mnie kury zawsze chodziły i chodzą i będą chodzić ale sąsiedzi przychylni władzy płacili po 100  i 1000 złotych kary i płacz nic nie pomagał.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Mój lekarz weterynaryj wie ze będzie sobie kopal grób, jeśli przekroczy granice mojej posesji, dlatego ze ja znam swoje prawa,

Prędzej ty wykopiesz grób na swój inwentarz na polecenie tego lekarza niż odwrotnie Prawa może i znasz ale zapomniałeś chyba o obowiązkach a obecne przepisy rodzą tyle obowiązków że nikt - słownie NIKT w Polsce nie jest w stanie ich spełnić więc jeśli pofikasz to te przepisy zostaną użyte przeciwko tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W okolicy posypało się trochę mandatów za ptaki. Przy okazji sprawdzali szczepienia psów co jest bardzo dobre. Jak niektórzy mają po 5 psów a zaszczepiony tylko jeden na łańcuchu nigdy nie spuszczany.

Mój weterynarz stwierdził że grypa i zakaz wypuszczania wyeliminuje wielu małych hodowców. Łatwiej jest kontrolować małą liczbę obywateli niż wszystkich. Jak to wyszło z hodowcami świń w całej gminie jest tylu ile gospodarstw w mojej wsi. Powiedział też żeby wypuszczać tak ostrożnie. Więc chodziły po 15, w soboty i niedziele cały dzień.

Zapotrzebowanie na jajka ogromne. Żeby nie stracić stałych klientów dokupuje od sąsiadów a oni się śmieją że moje kury się nie niosą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj