Skocz do zawartości
alekk12

John Deere 6010 czemu się grzeje?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
alekk12    3

Witam wszystkim,

Jest problem przynajmniej tak mi się wydaje, Jelonek 2000r. serii 6010, 75KM bez turbo.

johnys.jpg

przejechał ok. 60 kilometrów w czasie 2h z prędkością różnie czasami było po 41km/h czasami mniej po 10km/h i teraz pytanie dlaczego w miejscach zaznaczonych na rysunku się zagrzał, po dotknięciu ręką był w tych miejscach bardzo dobrze ciepły, gorący. Dlaczego tak sie dzieje? Ciągnik sprawny wszystko działa. Wszelkie sugestie/wyjaśnienia z Waszej strony mile widziane.

Wiadomość z agroFakt.pl

kissmy...    65

po 2h pracy wszystko się zagrzeje łącznie z silnikiem, skrzynią, mostem, więc śmiem przypuszczać, iż w tych miejscach po prostu najbardziej wyczuwalne, albo tylko tam sprawdzałeś to organoleptycznie, innej możliwości nie dostrzegam

robert812    54

Jak jeżdżę swoim Jeleniem w dłuższe trasy to po 1,5h czuć ciepło jak tylko się podejdzie od tyłu. Olej się po prostu grzeje. Ale oczywiście nie do tego stopnia żeby robił się czerwony. Nie mniej jednak czasem nie można dotknąć ręką.

yacenty    708

dodatkowo jak masz ustawiony ograniczony przepływ na zaworach hydrauliki to grzeje się bardziej, bo "mieli olej w kółko" nie puszczając go na obwód podłączonej maszyny

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie w aresie tak samo po kilku h na chodzie w koło cieplutko sie robi także chyba nie masz się czym martwić :P

alekk12    3

ok. jak mówicie że to normalne objawy to dobrze , dziękuję bardzo za odpowiedzi

temat do zamknięcia :)

podziękował

Edytowano przez alekk12

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rex15
      Witam, mam problem z suwakiem od regulacji położenia ramion tylnych. Nie jest w stanie nawet zostać w miejscu, lecz sam zsuwa sie w jedną ze stron jest jakaś śruba regulacyjna zwiekszająca opór tego suwaka?
    • Przez ursus1991
      Hej.
      Posiadam duży problem  z podnośnikiem w 6610. Wygląda to wszystko tak, że jak podniosę maszynę to podnośnik cały czas pracuje i opuszcza jakieś 5 cm  i podnosi z powrotem w bardzo szybkim czasie, że aż buja całym ciągnikiem.  Dodatkowo czasami nie chcą działać przyciski od podnoszenia i muszę albo przytrzymać przycisk, albo czasami podnieść suwakiem. Czasami podnośnik podniesie do końca, a czasem trochę mu brakuje. Pod czas uprawy w polu ciągnik potrafi sam podnieść maszynę, czasami nawet robi to cały czas i muszę dusić ciągle w dół.  Hydraulika też potrafi się przywiesić. Dzisiaj podczepiłem siewnik na hydropaku i po którymś podniesieniu nie mogłem go opuścić. w którą stronę bym nie dał dźwigni to ciągnik próbował dalej podnieść siewnik. Co może być tego przyczyną? Olej i filtry są nowe. 
    • Przez citekkk
      Witam. Do czego służy klawisz "auto" w jd 6510

• Przez rex15
      Mam problem jak w temacie. Pod pokrętłem od regulacji ciapło/zimno linka siedzi i działa jak powinna. Wydaje mi sie, że zawór sterowania ogrzewaniem sie nie domyka, lecz nie wiem gdzie on sie znajduje
    • Przez romanddd123
      Witam mam problem poniewaz nie mam kierunkowskazow w john deere 6400 i nie wiem gdzie moze znajdowac sie przerywacz ,jesli ktos by wiedzial prosze o szybka odpowiedz ,jesli ktos by mogl prosilbym o wstawienie zdjecia mniej wiecej w ktory miejscu jest jesli nie to o jakis szczegolowy opis z gory dziekuje i pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.