Kryniu1206

Grzałka 230V ursus c-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Kryniu1206    0

Witam. Chciałbym się zapytać czy możliwe jest zamontowanie grzałki w bloku silnika w miejscu kranika? Jaki otwór można tam wywiercić i o jakiej średnicy, oraz na jaką głębokość można umieścić grzałkę? Czy taka modernizacja nie wpłynie na wytrzymałość bloku ?A i czy można zamontować grzałkę od jakiegoś samochodu , bo słyszałem, że można założyć grzałkę od jakiegoś mercedesa ?Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam .

Sadek    551

Kolego ja szedł bym w kierunku podgrzewacza przepływowego montowanego na przewodzie łączącym chłodnicę z blokiem.

http://www.sklep-gre...ducts_id/173388

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/255578-podgrzewacz-plynu-w-ursusie-c-360/page__total__31__st__20

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    798

Doprowadź silnik do porządku jak kiepsko pali w zimie. Ogólnie 30-ki pod względem palenia w zimie nie są specjalnie uparte.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

rolniku360    69

ja mam taką grzałkę i rewelacji nie ma :x ale zawsze coś ale jak masz dobry akumulator to świece podgrzej i kręć trochę dłużej na odprężniku i nie ma mocnych żeby nie zapalił na tej grzałce trzeba dobre pół godz grzać a i tak gorąca nie jest ;X

Sadek    551

Moja nie pali "cudnie", ale jeżeli zapalam w zimę to podgrzewam misę w celu rozgrzania oleju i zaoszczędzeniu akumulatorów które mają już min. 10 lat (nie mylę się) zapalam 1 może 2 razy w ciągu zimy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

soltys48    1635

ojciec kiedyś miał grzałkę w misce olejowej montowaną i podobno to pomagało przy rozruchu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Kryniu1206    0

Dzięki wszystkim za odpowiedź. :) Rolniku360-Jaką moc ma ta grzałka, którą masz? I czy masz ją w ciapku czy 360 ?

Ale chyba jednak przekonam się do podgrzewacza przepływowego, tylko wydaje mi się że jak jest termostat to podgrzewacz przepływowy nie podgrzeje do takiej temperatury płynu aby termostat przepuścił płyn do bloku. Jeśli się mylę to mnie poprawcie :)

A i czym można wywiercić taki otwór o średnic np. 5-6cm w bloku i czy da rade go bez problemu nagwintować ???

strd    4

A i czym można wywiercić taki otwór o średnic np. 5-6cm w bloku i czy da rade go bez problemu nagwintować ???

Dać da radę, bez problemu - nie. Nagwintować jak się dobrze postarasz, to się uda, ale ten gwint będzie g...no trzymał. blok w c330 to zwykłe żeliwo szare o niegrubych i nieregularnych ściankach. Gwint 50 to tam zerwiesz wkręcając ręką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damianhaczynski
      Witam 
      Mam problem z pływakiem paliwa s Bizonie  Z056, nie wiem jak poprawnie go podłączyć.

• Przez lukasz13111
      Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy:
      1) Zmieniłem prądnicę na alternator i mam problemy odnośnie podłączenia go. Usunąłem regulator (stary) i przez przypadek przewody które nie usunąłem - styknęły się i zrobiły zwarcie. Nie mogę założyć klemy bo ciągle iskrzy, a gdy jakimś cudem uda się to zrobić to nie mam prądu w stacyjce. Co mam robić? Dodam tylko, że altek nowy i pod c 330.
      2) Wymieniłem rozrusznik na ten szybkoobrotowy bo stary nie chciał kręcić. A teraz gdy za długo trzymam przełącznik świec to rozrusznik tak jakby przeskakuje - zakręci wałem, ale jak za długo trzymam to słychać taki zgrzyt koła o koło. Jak mam go wyregulować by tego nie bylo? Widziałem, że tam w mocowaniu są śruby z jakąś regulacją. 
      3) Kontrolka oleju. Gdy odpalę ciągnik na niskich obrotach kontrolka ta mruga lub świeci, przy dodaniu gazu gaśnie. Czy to wina słabego ciśnienia czy czujnika? Nie mam manometru by to sprawdzić.
      Bardzo proszę o pomoc i o rady.
    • Przez dragonmt852
      Witam podłączyłem alternator tak że czerwony przewód (B+) do rozrusznika a przewód D+ czyli od kontrolki podłączyłem do pina widocznego na zdjęciu ( tylko od był wolny) i problem polega na tym że na tym wyjściu nie ma w ogóle napięcia, na alternatorze nie ma żadnych oznaczeń ale wydaje mi się że ten pin to jest D+.Co jest nie tak, alternator uszkodzony?

• Przez Przemek2001
      Witam mam problem z traktorem marki Ursus 1212 po wyjeździe stał 1 dzień na dworze,na drugi dzień nie chciał odpalić.
      Przy odpalaniu słychać było ,,trrr,,(które robiło tzw,,zwora,,) po zajrzeniu na forum obejrzałem dokładnie zwore i akumulatory,okazało się że jeden miał zepsutą cele więc wymieniłem , zwore kupiłem nową (Polską) i niestety dzieje sie to samo czy to może być wina drugiego akumulatora czy coś w instalacji?
    • Przez krystian1983
      witam potrzebny mi jest schemat instalaci renki 110 .54 badz katalog napraw 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.