Skocz do zawartości
kotwczapce

Blokujące hamulce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kotwczapce    26

Witam.W moim (u znajomego też) 82TSA hamulce nie hamują lub po nawet niewielkim naciśnięciu blokują koła. Co za gówno. Ostatnio wyczyściłem okładziny, założyłem nowe uszczelki, ponieważ wcześniej nie hamował wcale i teraz to... Czy coś źle złożyłem, ale inaczej chyba się nie da. Pomocy...

Gospodarz12    21

W moim MTZ terz blokują się hamulce, powodem tego jest np. zbyt wilgotne powietrze, lub dostanie się wody na szczęki.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

Sprężynki było wymienić które ściągają rozpieraki. To często ich wina. Są krótkie i szybko sie naciągają.

Gospodarz12    21

Ja osobiście staram się ciągnik wstawiać pod dach, to dużo pomaga, a te kulki między tarczami to natrzyj lekko smarem grafitowym, powinno pomóc na jakiś czas.

hemi    16

Przyjrzyj się dobrze "bębnom" hamulcowym w miejscach gdzie opierają rozpieracze, tam musi być równo, jak powierzchnia styku jest zużyta do stożka rozpieracze przy hamowaniu się klinują i z stąd to blokowanie.

Kulik    2

Ach te hamulce....jak wilgotna pogoda lub deszczowa to lepiej nie używać hamulców nożnych,tylko ewentualnie ręcznym hamować, kiedyś z kolegą pisałem i on miał też ten problem i doszedł do wniosku że to jest wina kiepskich tarcz hamulcowych dlatego się blokują i on kupił własnie tarcze plecione i podobno problem znikł

UrsusCzesio    303

Hamulce ah hamulce uwielbiam robić je w ruskach bo po prostu nie ma bata muszą działać. Rozbieram wymieniam tarcz, bębny myje, dociski też najpierw w ropie żeby rozruszać potem w benzynie ekstrakcyjnej, szlif i polerka bębnów i hamulce chodzą jak marzenie. Znam magików co smarują :lol: :lol: Wtedy jak opiłków sie nazbiera to nie ma prawa to działać.Żebys blisko mieszkał przyjechał bym zrobił to i dał ci gwarancje na 2 lata że muszą działać. W razie czegoś zrobil bym za free ale nie ma prawa czego kolwiek sie stać

Edytowano przez UrsusCzesio

wojtek1310    7

cześć mam pytanie podalibyście mi kontakt albo link strony gdzie można kupić tarcze hamulcowe plecione do belarusa

zbyszekbrzuze    110

Pytanie do bardziej doswiadczonych, co jest przyczyna gwaltownego 'lapania' hamulcow w jednym kole?

Niewazne, czy tarcze nowe, czy stare, wyczyszczone rozpuszczalnikiem, kulki lekko zwilzone grafitowym smarem. Problem jest w docisku, niby wyglada dobrze, przelozylem go do drugiego kola i problem przeniosl sie na to drugie. nie da sie jechac, bo chce lekko przyhamowac, a ciagnik prawie sie zatrzymuje.

Ale dlaczego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się