Skocz do zawartości

Claas ARES


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czy można i czy da się skalibrowac skrzynie biegów za pomocą przycisków w lewarku zmiany biegów claas Ares 696rz 2004rok. Wiem że w tych nowszych się da. Pytam ponieważ ciągnik ma bardzo czule sprzęgło przy ruszaniu szarpie

Opublikowano (edytowane)

Znajdują się one przy pedale sprzęgła, pod plastikami. Będą tam 2 lub 3, w zależności od wyposażenia. Czujnik halla, BOC i dolnego położenia pedału (ale ten jest nie ważny, bo co najwyżej byłyby problemy z odpalaniem). BOC daje taką informację dla modułu przy jakiej wysokości pedału sprzęgła ma zapiąć kosze jazdy, a czujnik kątowy odpowiedzialny jest z informację o wysokości wciśnięcia pedału i jeden względem drugiego musi być odpowiednio ustawiony. 

 

Edytowane przez Kustosz
Opublikowano

Witam, mam pytanie do użytkowników aresów z roczników 2005-2008, zaczynam rozglądać się za jakimś traktorkiem do gospodarstwa i tak wpadły mi w oko, ale nikt w okolicy nie ma. Chodziłoby mi o opinie, jak z awaryjnością, spalaniem itd. Czy ktoś osiada takiego z turem? Jak się sprawuje w cięższych pracach np prasa czy pług? Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuje. 

Opublikowano

ogolnie chcialem sie dowiedziec i pogadac o tym ciagniku jak masz kolego taki ciagnik to prosze o numer tel na priw .

w tym ciagniku jest skrzynia dyna 4 a w axionie chyba juz inna przekladnia...

Opublikowano

Witam. Szukam opinii na temat ciągnika Claas Ares 566 RZ. Chcę go kupić. Chciałabym sie dowiedzieć więcej na jego temat, na przykład: jakie ma spalanie, czy jest awaryjny. :)

Opublikowano

Mam pytanie czy aresy miały jakąś blokadę prędkości? Bo 616 40km/h osiąga przy około 2tyś obrotów, na największym biegu i dalej nie kręci. Da się to odblokować? Czy tak jest po prostu żeby spalał mniej w transporcie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez WPL
      Witam proszę o pomoc problem z skrzynia biegów na rozgrzanej zapala się bład 75D7 i przestają działać zakresy lub zawiesi sie na (D) lub działają trzy zakresy A-B-C  z góry dziękuję 

    • Przez Wiesław446
      Witam mam problem  w Celtisie z półbiegiem zając na żółwiu ciągnik jedzie do przodu i do tyłu a na zającu się wyraźnie ślizga i wydaje dziwne wycie tak jakby coś nabierało obrotów . stało się to podczas normalnej jazdy.zmierzone ciśnienie przy elektrozaworach tych od rewersu ciśnienie na 26 atm pojawiły się po puszczeniu sprzęgła i włączenia jazdy do tyłu lub przodu czy to będzie kwestia mechaniczna czy można jeszcze coś zmierzyć. Dodaje film na którym słychać odgłos przy zającu
      VID-20260608-WA0001.mp4
    • Przez mateuszskib
      Jeśli chodzi o listwy to są wymienione 

    • Przez mateuszskib
      Czym może być spowodowane to że koło jest tak blisko zwrotnicy 


    • Przez farmer_89
      Co wybrac reno ares 640? czy claas ares 697?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v