Skocz do zawartości
klusek

Rozsiewacz Kos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klusek    2

poradxcie mi czy warto zamienic kosa na jakiegoś pisata lub rcw i jak wam sie te sprzęty sprawują(rcw,piast)

Kamyk514    0

Na tyle ile ja mam siania nawozu to i kos mi wystarczy ale ostatnio sieliśmy Lejkiem bo taśma u kosie się zepsuła ale to nie jest to wszystko leci na ciągnik a kos długi dyszel i nie trzeba myc ciągnika :P

Jak masz dużo do siania to kup Piasta a jak masz np: tyle co ja 34ha spokojnie wyrobisz sie kosem a do wapna używamy rozrzutnika :D

klusek    2

ja też wapno rozrzutnikiem woze a kosa mam do nawozu ake chciałbym mieć do tych czynności 1 maszynę i myśle właśnie o tym wiekszym rozsiewaczu ale to dopiero na wiosne :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Pejus94    1

ja też mam kosa po kapitalce ma nową taśme do nawozu bo oryginalna póściła na polu i se nawóz wyleciał na pole fajnie tam gęstrze i wyższe zboże było

andrzej2110    529

ja mam kosa i mi w zupełności wystarczy. w tym roku siałem nim również wapno.

PS: kosa mam na podnośnik a nie na dyszlu.

Kamyk514    0

I lepiej ci sie pracowało na dyszlu czy na podnośniku bo ja mam Lejka i Kosa(ale ma zepsutą taśmę i coś w osi) i sieje Lejkiem ale jest nie za bardzo bo wszystko leci na ciągnik po dwóch zbiornikach siania pod rzepak cały ciągnik biały :P

andrzej2110    529

na dyszel nie sieje bo nie mam :P Poza tym żeby wyłączyć na zakrętach nie muszę skakać z ciągnika tylko podnoszę do góry i już nie sieje. Na pole jak mam załadowany to ciągnę go na kołach. nie obciążam w tedy podnośnika.

klusek    2

ja mam właśnie kosa na dyszek i nie mam problemów tylko mam deske zrobioną zeby mi poza miedze nawóz nie wylatywał a jak na środku to są tylko do góry podnosze

coolman111    54

Kosa już dawno odstawiłem na bok :P. A do wapnowania używam rozrzutnik obornika. Raz na kilka lat wapnuje się pole więc nie zastanawiałem się na zakupem piasta.

xsc    54

w jaki spsób rozwozicie wapno rozrzutnikiem z adapterem czy bez, ja rozwiozłem 25 ton wapna ale zeby rownomiernie lecialo mialem zalozona z tylu burte i jedna osoba musiala przucac wapno na przod :P

Kamyk514    0
w jaki spsób rozwozicie wapno rozrzutnikiem z adapterem czy bez, ja rozwiozłem 25 ton wapna ale zeby rownomiernie lecialo mialem zalozona z tylu burte i jedna osoba musiala przucac wapno na przod :P

Ja normalne adapterem i wszystko ładnie leci ale rzadko sieje wapno

Kamyk514    0
masz pojedynczy czy podwójny wałek??

Mam podwójny i pojedynczy ale używam podwójnego bo jak trzęsiesz gnój pojedynczym to pół gnoju jest u sąsiada :P

toniekmf255    4

jak możesz to wrzuć zdjęcia kosa

stasiex    23

My używamy kosa na TUZ, ale dzięki dyszlowi to na pole jedzie tylko jeden ciągnik - przyczepa z nawozem, a z nią rozsiewacz.

Ale rozglądam się za czymś nowym...

Kamyk514    0
Ja rozwoże wapno bez adaptera. Nie miałem zgrupiałego i ładnie się robiło :).

@coolman111 a ile płacisz za tonę wapna?

<---400post :D

MateuszP    0

kupić używanego piasta to nie jest spory wydatek a komfort pracy jest dużo większy załadujesz 2t. i sobie śmigasz a do kosa ile zmieścisz ?? ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza