Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin2601

dobór opon

Polecane posty

Marcin2601    3

Witam, zamierzam wymienić opony z przodu i mam problem z doborem, aktualnie są 8.30 r24 przód i z tyłu 14.90 r30 chciałbym założyć szersze ale słyszałem że jeżeli źle dobiore rozmiar to może to szkodzić na sprzęgło i przedni napęd.

Chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie się dobiera opony i czy moglibyście mi zaproponować jakiś rozmiar.

z góry dzięki

pozdrawiam

Stosunek promienia koła przedniego do tylnego przed zmianą i po zmianie powinna być taki sam. Oczywiście całego koła razem z oponą. W praktyce robi się tak, że dobiera się szersze opony których promień zewnętrzny jest jak najbardziej zbliżony do promienia zewnetrznego opony oryginalnej, czyli dobieramy oponę szerszą, której wysokośc boczna jest jak najbardziej zblizona do opony oryginalnej.

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo    47

Za wysoka będzie,musiałbyś z tyłu też wyższe założyć

volvo    47

Zamienniki są ale na felgę 20 - 320/70/20 lub 280/85/20.

karolr2    492

Nie chce zakładać tematu więc napiszę tu może ktoś podpowie jak rozwiązać mój problem. Nie dawno rozwalilem oponę przednia w ciągniku, dziura spora opona do wyrzucenia. Więc odkrecilem koło zapakowalem na przyczepę i zawiozlem do gumiarza. Pracownik na warsztacie powiedział że się nie nadaje do klejenia wiec poszedłem do biura zamówiłem nowa z montażem na felge i dostawą do domu. Akcja była w środę koło miało być na czwartek lub piątek oczywiście nie dojechało bo coś tam coś tam. Ja w sobotę wyjechałem za granicę a oni koło przywieźli w poniedziałek żona zapłaciła ojciec przykrecił i wszystko ok do mojego powrotu. Okazało się że zamiast opony 360/70 r24 przywieźli 380/70r24 teraz nie chcą zwrotu bo niby używane. Nie czuję się winny ponieważ mieli koło oponę u siebie na firmie więc powinni zamówić prawidłowy rozmiar. 

Jurek321    90

Skontaktuj się z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów i tam Ci powinni dać gotowca, skargę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez deer
      Mam pytanie.
      Przy ciągniku mam koła tył 18,4/85 R38 a przód 14,9/85 R28.
      Jak dobrać wąskie koła ?
      Jaka powinna być ich szerokość (jak najwęższe) tak aby na tylnym podnosniku zawiesić jeszcze ze 2,5 T a ciągnik sam waży ok 5 T (JD6520), no i wszystko sie kupy trzymało, a jazda nie była igraniem ze śmiercią .
      No i oczywiście by średnica przednich współgrała z tylnymi, bez rozbierania skrzyni .

Może ktoś ze społeczności AF użytkuje koła wąskie u tego typu ciągników i podzieli się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Z góry dzięki za pomocne rady .
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez DonCorleone666
      Witam, wie ktos moze z forumowiczow czy opona 14.9x30 bedzie pasowac na felge 18.4x30?
    • Przez -U-R-S-U-S-
      W dalszych lub blizszych planach mam zamiar zmienic opony tylne w U C-360, mam kilka pytan:
      - jakie najszersze opony weszly by na ta felge bezproblemowo
      - radialne czy diagonalne
      - niski profil czy normalne - wady niskiego profilu
      - jak ksztaltuja sie ceny opon tylnych w waszych rejonach
      dzieki
    • Przez tomek2006pl
      Witam jakie opony wybrać do t-25 w okolicy mam do wyboru

kormoran 12.4 x 28

mitas 12.4 x 28

ozka czy okza (tureckie) 11.2 x 28

ewentualnie nalewki

Także jakie opony polecacie? Ceny porównywalne.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj