pawel885

Byli członkowie MSM Ostrowia

Polecane posty

pawel885    2279

Witam. Ja i kilku znajomych jesteśmy byłymi członkami MSM Ostrowia. Wczoraj do znajomego przyszło pismo wzywające go do zapłaty 1700zł w ciągu 14dni... Czy to jest zgodne z prawem? Nie dość że przepadły nam udziały to jeszcze musimy płacić? Złodziejstwo w biały dzień... Więcej o sprawie- http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120101/OSTROW/450692319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam też jestem bylym dostawca Ostrowi i jak narazie nic nie dostałem ale szwagier dostal ponad 6tysi do zapłaty, był z tym u radcy prawnego i prawdopodobnienie ma przed tym ucieczki napisali jakies odwołanie ale to tylko aby przciągnać to w czasie.

Sprawa według mie wyglada tak ze rolnicy mieli tam swoje udziały wiec w pewnym sensie byli włascicielami, czyli ze majątku mleczarni jest zamalo na pokrycie długu to musza zciągnac z "włascicieli" czyli tradycyjnie rolnika za dupsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziwi mnie to że ten znajomy już 6 lat nie oddaje nigdzie mleka, kwotę sprzedał i nie ma krów. Więc nie jest członkiem spółdzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

No tak ale swego czasu oddawał mleko do ostrowi został tam jego udział i widnieje jako udziałowiec a to co teraz robi to malo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie ciekawe jak to będzie u mnie, ja narazie nic nie dostałem żadnego wezwania . U mnie sytuacja była taka że my jakieś 6 lat temu jak zaczeła upadać "ostrowia" przenieśliśmy się z dostawą mleka do Polser Siemiatycze a potem do mleks wyszków (oddział mlekowity) i ja teraz przejąłem już na siebie gospodarstwo i mleko i nie wiem czy mam się spodziewać jakiegoś wezwania czy też nie. Dodam że mój sąsiad dostał wezwanie do zapłaty w kwocie 14 tys !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik73    0

ja też dostałem wezwanie do zapłaty. Nie wiem co mam robić... Wpłacić? Pisać odwołanie? czy jak nie wpłacę a napisze odwołanie to nie będzie konsekwencji? nie mam ochoty na jakiegoś komornika...

pawel885 czy masz może jakieś nowe informacje w tej sprawie?

 

i jeszcze jedno. Co z tą częścią udziałów która kiedyś przepadła? Zgodnie z prawem spółdzielczym "członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów". W moim przypadku ta część która przepadła pokryłaby z nawiązką kwotę wskazaną przez syndyka jako "niewpłaconą część zadeklarowanych udziałów". Czy mogę użyć tego argumentu w ewentualnym odwołaniu?

Czy ktoś z was pisał coś do syndyka w tej sprawie? Dostaliście jakąś odpowiedź od niego?

Edytowano przez rolnik73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Różne wersje słyszę w tym temacie, słyszałem ostatnio że chodzi o naruszone przez prezesa udziały na ''ratowanie firmy" było to o ile pamiętam 25% całości zgromadzonych udziałów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj