Skocz do zawartości
walkol

Afrykański pomór świń coraz bliżej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
walkol    33

Dziś czytałem artykuł ,że Polska już się przygotowuje na nadejście wirusa pomoru z Rosji, jest już nie daleko Estonii i mogą go przenieść dziki

Polacy przeprowadzili już przegląd 2 mobilnych ubojni o możliwości uboju 300 szt na godz i co Wy na to, jest zagrożenie?

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

marekfarmer    4977

Następne niepotrzebne straszenie jak ptasią grypą, Niema się o co martwić moim zdaniem

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzynio257    7

Ja myślę, że wielkiego zagrożenia nie ma, myślę że nasza inspekcja weterynaryjna poczyni jakieś działania zapobiegawcze. A co do szczepionek to nie są stosowane na ASF. Ważnym czynnikiem w przenoszeniu zakażenia ASF jest mięso, produkty mięsne, oraz niedogotowane odpadki kuchenne i poubojowe pochodzące od świń chorych lub od zwierząt nosicieli.

manik    34

W końcu musiało wybuchnąć jakieś dziadostwo, zbyt długo była cisza. ;)

darek1972    45

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

lukasz222    2369

Szczerze? Tragedią byłoby wykrycie wirusa u trzody chlewnej, jeden dzik który przyszedł z Białorusi by zdechnąć w polskim lesie nijak nie uzasadnia spadku cen czy restrykcji (prócz uzasadnionych środków zapobiegawczych) wobec hodowców. Nie dajmy skupującym i politykierom robić z siebie winnych choroby, której ognisko leży poza naszymi granicami. Przyszedł czas na stanowcze decyzje i działania ze strony władz - zobaczymy czym się popiszą.

Tomasz78    380

Jak zawsze niczym ,przykładem była ptasia grypa ,wielkie halo ,stracili hodowcy a ptaki zdychają do dziś i nikt tego nie kontroluje ,teraz jest pomór i stracimy my ,za rok ktoś wpadnie na pomysł aby wykonywać profilaktyczne badania tak jak na Aujuszkiego bo będą fundusze z UE.

lukasz222    2369

Fundusze z UE powinny iść na środki zapobiegawcze - maty dezynfekcyjne, finansowanie odstrzału dzików przy granicy UE, itp. Bo wychodzi na to, że rolnik mimo że traci musi jeszcze inwestować w odkażanie czy maty, a myśliwi do dzików strzelać nie będą, bo albo nie wolno, albo cena taka, że nawet naboje sie nie zwrócą. Moim zdaniem na te chwile jeśli rolnik nie spanikuje to i w skupach wariactwa nie bedzie.

Kogut    1

Ja mam do granicy z Ukraina 3km,a do Bialorusi 30. Ciekawe co teraz bedzie.

Tomasz78    380

A co za różnica w km jak ogłoszą u nas to cały kraj odczuje, co do mat to już każdy hodowca ma obowiązek ich posiadania więc to nie problem ,problemem jest, to jak polski rząd zabezpieczy nas ,jak pomoże w kryzysie ,ale jak znam życie to nie zrobi nic ,ważniejsze jest udzielanie się w nie swoich sprawach np.Majdan.

Rolnik1973    1333

Ojtam ojtam, przeżyli ptasią grypę, przeżyli chorobę wściekłych krów, to i przeżyjem wirus świński. Głowa do góry!

agromatik    194

Dla hodowców świntuchów to może być nieciekawie, ale dla producentów kukurydzy to może być całkiem dobra wiadomość. Na Litwie zredukowali pogłowie dzików o 70%.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Piechu    43

Na razie nie jest problemem ten dzik tylko sam fakt, ze teraz Polska będzie miała status kraju gdzie występuje Pomór a co za tym idzie nigdzie nie będziemy mogli wywozić naszego mięsa nigdzie. Jak dla mnie to tragedia całkowita i dodatkowy sposób na i tak poniżające ceny żywca i tak jak piszę kolega Tomasz78 każdy hodowca odczuje. Współczuje tylko tym co kupowali drogie prosiaki i kupowali paszę aby je tuczyć. A co do ptasiej grypy to przecież gdzie wystąpiła to likwidowano stado czyli z pomorem było by to samo tylko jestem ciekaw czy wrazie czego będą płacić odszkodowania.

biznes12    21

teraz to jest dopiero adrenalina tzrymac świnie i czekac na poprawę sytuacji czy może wsio sprzedac póki cena jest zeby wyjść na 0

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rosjanie wiedzieli co zrobić, był nich pomór, to przestali kupować z zachodu, teraz jest u nas, to też powinniśmy przynajmniej zamknąć import i to co jest to ceny by się utrzymały, a tak my nie będziemy mogli sprzedawać, a do nas zachód będzie pompował swoje mięso. Doprowadzą do tego że nikt nie będzie hodował już świń, już jest małe pogłowie, a będzie jeszcze mniejsze. Może to o to chodzi, Unia w końcu musi mieć gdzie sprzedawać. ;[ Niech nikt nie liczy że ceny wyrobów drastycznie spadną, może chwilowo nieznacznie, pogadamy później jak naszej wieprzowiny nie będzie.

Edytowano przez MAT912

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bibi
      Witam serdecznie
      Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w sprawach dokumentów kolegów oraz koleżanek z forum. Sama próbowałam szukać coś na ten temat... ale mam straszny mętlik w głowie i może ktoś mi pomoże zrozumieć jak to rozegrać
      Z mężem planujemy zakupić kilka sztuk prosiaków - około 10, w tym jakieś 2 -3 sztuki byłyby na własny użytek (dla nas i mojej mamy), a reszta poszłaby na sprzedaż.
      Nie mamy żadnej świni, ale mamy nadany numer gospodarstwa i nadany numer siedziby stada. No i teraz pytanie - jak to zrobić tak, żeby byłoby dobrze?
      1) Jeżeli kupimy zarejestrowane prosiaki to wiem, że trzeba zgłosić to do Agencji... ale wtedy czy takiego prosiaka z kolczykiem/tatuażem możemy ubić dla siebie? Czy przypadkiem Insp. Weterynarii nie wymaga, żeby ubój odbywał się w odpowiednim pomieszczeniu i żeby dokonała go osoba z doświadczeniem/rzeźnik? Bo znalazłam takie info...
      2) Jeżeli kupimy prosiaki, które nie są zarejestrowane to mogę je jakoś zarejestrować? No bo jednak jeżeli sprzedam je na skupie to chyba muszą być oznakowane... No ale wtedy czy mogę zarejestrować 8, a 2 zjeść?
      3) Co jeżeli ktoś kto nie ma siedziby stada będzie chciał kupić ode mnie świnię na własny ubój?

Naprawdę będę ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek pomoc... gdybym miała jakąś loszkę, to bym wpisała, że się urodziły i potem bym je oznakowała przed sprzedaniem, ale tak nie wiem jak się za to zabrać.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że ktoś pomoże 22letniej, dopiero co startującej rolniczce
    • Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez zimrex
      do sprzedania https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-15-szt-tucznikow-CID757-IDrcyVx.html#1646a5f7b8
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie moje pytanie dotyczy sprzedaży świń EKO 
      Cena bardzo dobra 
      Świnie chowane na swojei śrucie z dodatkiem bobiku i tu mnie martwi to że czasami był dodawany profit z firmy lnb bo brakowało im witamin niżej bendzie zdj. Jak myślicie czy zostanie wykryte coś w wontrobie jakaś chemia 
      Z góry dziękuje za odp.