Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Ja pisałem raz, że jest mój a później że jest wujka i w tym masz racje ale jak pisałem wcześniej obydwoje go użytkujemy

i nie skupiałem się zbytnio na tym jak pisałem że jest mój czy jego. Bo użytkujemy go razem. A poza tym temat jest farmtrac vs belarus a nie wujek vs siostrzeniec. wypisałem awarie czyli to co niektórzy chcieli. Jak chcesz to pozmieniam wszystkie posty i napisze wszędzie wujek

 

CHCESZ??ULŻY CI ???????

 

POZDRAWIAM :D :D :D

Opublikowano

ja jezeli bym mial brac Farmtraka to tylko z 4x4 i cos kolo 70-80 koni , jezeli masz "60" to po co ci 2 ciagnik bez napedu nasuwa mi sie takie powiedzenie "zamienil stryjek siekierke na kijek " :) ten FT bedzie sie roznil tylko od c 360 wygladem i spalaniem bo moc podobna zwrotnosc i uciag tez, wiec nie ma to sensu jezeli masz prawie 20 h to mozesz juz smialo brac belarusa 80 koni lub wymienionego juz FT 4x4 70-80 km a tak jak inni pisali zostawic sobie c 360 ewentualnie wyremontowac zalozyc tura jezeli nie masz i ciagnik malina w niczym nie gorszy od farmtraka o tej samej mocy

Opublikowano

ile bardzo cieżkich prac bedziesz wykonywał z tydzien..? na twoim areale reszta roboty to sa lekkie prace

 

farrmtrac jest bardziej zwrotniejszy i praktyczny tak uwazam sam maiałem dylemat zeby kupic 7100 na moje 40h ale w sumie bardzo ciezkiej pracy bede miał około 2-3 tygodnie w roku uprawa przenicy-rzepak....zakupiłem 690 jest to moj 4 ciagnik w gospodarstwie

 

belarus był na wystawie w olsztynie na jagielonskiej na jesieni on stał nic nie robił....i był mokry od oleju zagoń go do pracy w sierpniu na 12 godzin ile zgubi oleju?.......niewiem ale niestac mnie juz na codzinne dolewki oleju

 

decyzja nalezy do ciebie...pozdro

Opublikowano

Zauważcie ,że farmtrac ma maksymalny moment obrotowy już przy 1200rpm i jest to 200Nm - jak się nie znam tak dokładnie tak wydaje mi się ,że silnik okaże się żwawy i nie trzeba go będzie "piłowac" co napewno zaskutkuje niskim spalaniem ON .

Powinien być też odporny na przegrzanie za sprawą układu chłodzenia silnika który miesci aż 15l cieczy chłodzącej :)

 

Silnik jak na 47,6km przy pojemności 3146ccm wydaje sie być nie "wysilony" ...

Opublikowano

no to charakterystyki ma niezle c 360 ma 3120cm3 i 52 km dla porownania i 190Nm moment przy 1500-1600 rpm czyli farmtrac napewno mniej spali a silnik sie na pewno nie zagrzeje

Opublikowano

Z całym szacunkiem , ale "... nie patrzcie na to co pisze w instrukcji..." to niezbyt dobra rada :)

 

Pewnie może być +/- litrę , ale nie az tyle ,żeby nie zwracać uwagi na to co piszą .

 

P.S. Farmtrac to jaka firma ? a Ford ? angielska ?

Opublikowano

FAMTRAC .to nie firma tylko marka ciągników te ciągniki z wersji 6000 i 7000 tyś są wyposażone w silniki perkinsa o mocy od 65km do 110km te ciągniki zajmują 7 miejsce w liczbie sprzedanych w polsce sztuk nowych są montowane z renomowanych marek pod zespołów

Opublikowano

dla mnie belarus moze miec i pierwsze miejsce w sprzedaży ale wybrałem "składaka' farmatraca jesli beda trzymac jakosc montazu dobrania podzespołow dobry servis to wbija sie w perwszą "5" sprzedazy

Opublikowano (edytowane)

to po tych podwyzkach spadnie na 20 a ze Ford "robi" jeszcze silniki to ciekawe

 

Fabrykę Ciągników Ford nabył kiedyś New Holland i od tamtej pory to ich chyba nieprodukują... Myślę iż to jakiś silnik robiony na licencji Forda może nawet gdzies w Azji :D

 

a belarus 2 miejsce w rankingu sprzedaży.

 

Które :blink: 2 :blink: to tak się ludzie podwyszkami cen cieszą że zamiast spadac sprzedaz rośnie :lol: :D:P :lol:

 

A co jest na pierwszym NH czy Zetor?

Edytowane przez MgrLukash
Opublikowano (edytowane)

New Holland 1 miejsce 2507 szt , Jon Deere 2 miejsce 2141 szt, Belarus 3 miejsce 2036 szt,Zetor 4 miejsce 1697 szt,liczba zarejestrowanych ciągników w 2011 dane z top agrar 2/2012. 5 miejsce Case , 6 miejsce Deutz-Fahr

Edytowane przez STANK
Opublikowano

to po tych podwyzkach spadnie na 20 a ze Ford "robi" jeszcze silniki to ciekawe

 

Normalnie koniec świata FT zdrożał średnio o 4 tyś i już przez to nikt nie będzie go kupował... Myślisz co piszesz ? :huh:

Czemu ma spaść na 20 miejsce skoro teraz jak się dowiadywałem jest bardzo duża sprzedaż tych ciągników i się trochę z czasem nie wyrabiają... Myślisz że wszystko wiecznie będzie tanie ? Te podwyżki są ze względu na to że euro było drogie

 

Belarus co raz bardziej drożeje a ludzie i tak kupują to...

 

Farmtrac jest w tym rankingu 7 zaraz za Deutz-fahrem - na pierwszym miejscu wśród producentów polskich :)

Opublikowano (edytowane)

ursusc385 czytaj ze zrozumieniem nie pisalem o farmtracu tylko o belarusie ze spadnie tam z 2 czy 3 miejsca na 20 po tych podwyzkach do farmtraka nic nie mam poniewaz takiego nie mam ani zaden znajomy, kolega , rodzina etc. to nie moge sie wypowiadac na ich temat

dla mnie farmtrac moze byc na pierwszym miejscu nawet a nie zagraniczne przereklamowane ciagniki

Edytowane przez Uziu92

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez OdlotowyRolnik
      Witam.
      Przymierzam się do kupna traktorka do trawy. Areał ok 0,5 ha. Nie wiem czy iść bardziej w markowe i nowe sprzęty czy używka.
      Myślę na nowym 2 cylindrowym sztilem.Obawiam się używek.
      Może ktoś coś doradzi z własnego doświadczenia z takim sprzętem,dodam że nie koszę regularnie bo nie mam jak.
       
      https://allegro.pl/oferta/stihl-rt-5097-z-kosiarka-traktorek-ogrodowy-12-2kw-16-6km-evc-7-000-loncin-15361843384?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=high-asp&utm_term=branding&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod-narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=18447276659&gad_source=1&gad_campaignid=18447327764&gbraid=0AAAAAD24kbNLyNM8C8-JbVcBhaCXwL9F3&gclid=CjwKCAjw9uPCBhATEiwABHN9K3KUXRQviNVqcYQz540bj-zV-mQ_nMolpVuFkLrgGpsyI-lyxcrxcRoCkaoQAvD_BwE Coś takiego 
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Łukaszukasz
      Witam. Chciałbym was prosić koledzy forumowicze o pomoc w wyborze ciągnika do gospodarstwa 12ha. Ornego jest około 8 ha pozostałe to plantacje wieloletnie. Ciagniczek byłby jako podstawowy. Pozostanie ciapek i mały sadowniczy. Razem z tym ciągnikiem kupuje na modernizację pługi obrotowe 3, bronę talerzową, glebogryzarkę oraz maszynę do rozkładania folii. W tej chwili waham się pomiędzy Kubota m4063, news holland t4.65 oraz John Deere 5067e. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
    • Przez bauer51
      Witam chciałbym kosić łąki około 100 ha w małych kawałkach największy może 3 ha 50 ha pola ornego posiadam kosiarki  kuhn przód tył  oraz pług overum 4 skibowy oraz rozrzutnik obornika 14t. Ceny obydwu ciągników są mniej więcej takie same jaki polecacie może macie któryś z nich ?
    • Przez banan575
      Jaki ciagnik na 5 ha
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v