Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez danielhaker

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przeczytał to ktoś już tak w miarę przyzwoicie, co tam ciekawego wymyślili?

Opublikowano (edytowane)

niestety po przeczytaniu tego raczej nie bedziesz mógł. A w sumie możesz budowac tylko z puli 200tys dofinansowania. Nawet w produkcji zwierzecej mozna budowac tylko jak to nazwali "wiaty, zadaszenia magazyny na siano luzem lub w balotach" pod to można by podciagnac magazyn zbożowy tylko inaczej nazwac. Ale musisz miec 25 sztuk krów czy to na mleko czy na opas zwierze traktowane bedzie jako krowa jesli ma 24miesace w dniu 15.maja roku skłądnia wniosku czyli jesli nabór bedziemy mieli w 2015 to wiek zwierzt licza sie z 15 maja 2015. Możesz składac majac 15 sztuk ale podczas wnisoku o płątnosc ostateczna musi byc juz 25sztuk. Jedyne odstepstwo jest dla młodych rolników ( prowadzacych gospodarstwa do 5 lat i w wieku do 40lat) moga nie miec w ogóle krów ale w dniu skłądnaia wniosku o płatnosc ostateczna musza dojsc do 25sztuk :(

Jescze ciekawe co w sytuacji gdy powiedzmy przejmuje , kupuje stado po 15 maja w systemie IRZ jestem gołodupiec na ten dzien to by oznaczało że nie moge starac sie o dofinansowanie na produkcje mleka czy opasów.

 

Nie można realizowac inwestycji przed podpisaniem umowy jak to było do tej pory czyba że jest to "koszt ogólny" myśle ze chdzi o koszty pozwolen, kosztorysów, projektów itp. 

 

także troszke skomplikowali jednym słowem :(

Edytowane przez bialy2005
Opublikowano (edytowane)

Z tego co wyczytałem niezależnie od produkcji można sobie postawić magazyn na zboże czy silosy zbożowe bo kwalifikuje się to kosztów ;) Paragraf 12 o tym mówi ust.1 pkt.1.

Edytowane przez mickas092
Opublikowano (edytowane)

czemu ciągnik tak trudno? maszyna jak maszyna

mnie jeszcze ciekawi jak z tymi kołami czy to prawda że 6 kół tylko można zakupić

Edytowane przez biznes12

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez soltys13
      Witam 
       
      Koleżanka chcę zakupić  tura do  Ciągnika Zetor Proxima 60   Ciągnik  na gwarancji Kupiony w Agromie  
      Niestety  na starcie pojawił się problem.
      Problem  polega na tym że Agroma nie chce się zgodzić na montaż tura innego producenta niż Metal Fach bo ciągnik  jest  na  gwarancji u  nich  i po montażu innego   straci gwarancje .  Ona natomiast chciałaby innej firmy zachodniego producenta bo lepsze wykonanie jakość za podobną cenę . Mam wrażenie że tego tura chcą wcisnąć  na siłę.   Czy ktoś miał podobny przypadek  i  i czy to jest  narzucone odgórnie??  Jak to można ominąć ??
       
       
       
       
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v