Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
farmer321

Krowa i korytarz paszowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa
wajdek85    1

może ktoś sie ze mną nie zgodzi ale krowa nie może miec stołu paszowego na równo z miejscem gdzie stoi. stół musi byc co najmniej 10 cm wyżej, inaczej jej anatomia (za krótka szyja) jej na to nie pozwoli. Chyba ze będzie mogła wystawić przednią nogę do przodu. Przypatrz sie krowom na pastwisku, nigdy nie ma nóg przednich na baczność tylko w rozkroku przez co obniża sie jej głowa. Kiedyś (za komuny) wybudowano oborę z jednakowym poziomem, potem były problemy, wzywani weterynarze zootechnicy, dzwoniono po pomoc na uczelnie zootechniczne aż w końcu doszli do tego że krowy chudną bo nie mają jak pobrać paszy.

agromatik    175

@farmer weź ustaw talerz z rosołem na poziomie krzesła i zacznij obiadek. Życzę smacznego. Tak jak powiedział przedmówca przeżuwacze pobierają kęs w wykroku, czyli pasąc się nigdy nie stoją w miejscu, tylko jedna noga jest zawsze postawiona z przodu. Wylanie powierzchni żłobu na równi z stanowiskiem skutkować będzie zmianami pasa łopatkowego, klatki piersiowej, przełyku. Będzie się to odbijać na produkcyjności zwierząt, przy pierwszej kontroli z zakresu CC się do tego przyczepią.

Wiadomość z agroFakt.pl

darek1972    45

Mam pytanie: czy wykonanie stopnia przy stole paszowym coś daje? zastanawia mnie celowość tego, dodam że chodzi o korytarz ścielony nie ruszta

maciek88    0

Mam pytanie: czy wykonanie stopnia przy stole paszowym coś daje? zastanawia mnie celowość tego, dodam że chodzi o korytarz ścielony nie ruszta

Jezeli Cie dobrze rozumiem to chodzi o rozgrodzenie stolu paszowego od stanowiska. A wiec daje to tyle ze bydlo zadziej wchdzi na stol paszowy co skutkuje mnieszym marnotrastwem paszy.

juljanking    0

Zgadzam się z przedmówcą, ten murek czy jak to też się mówi można wykonać na 20 cm od poziomu legowiska a korytarz paszowy wylewasz 10 cm poniżej tego murku, pasza nie wpada pod nogi przednie, krowa nie wychodzi do przodu za często choć kto pracuję przy tych zwierzętach to wie że to sprytne stworzenia i potrafią sobie poradzić :) poziom korytarza paszowego jest 10 cm wyżej od poziomu legowiska i krowa ma lżej pobierać paszę.

hodowca94    168

Korytasz paszowy powinien być wylany minimum 15 cm wyżej niż krowa stoi pazury zawijają się od góry co potem powoduje poważne problemy z racicami u takich krówek.I to jest jeden z głównych powodów takiego postępowania przy budowie.

andzin    3

15cm to chyba mało ja dla opasów mam zrobione 55cm wyżej korytarz i jeszcze murek ze 20cm to jest razem 75cm i jest samo dobrze.

agromatik    175

A po jakiego grzyba utrudniać sobie życie. Przy wolnostanowiskowej takie podwyższenie to problem ze sprzątaniem, a raczej z jego mechanizacja, przy uwięziowej to problem z dobrostanem, bo jak to bydle na tym ma leżeć? A w obydwu przypadkach to problem z wypadaniem pochwy u wysoko cielnych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować