Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pierwiastki 305dni 

Chase-14113kg 3.40tł i 3.39bi

Danno-13681kg 2.93tł i 3.36bi

Dorcy-13507kg 3.15tł i 3.06bi 

Wieloródki 305dni 

Danno-18016kg 3.01tł i 3.26bi 

Chase-17212kg 3.72 tł i 3.47bi

Canvas-16306kg 3.02tł i 2.96bi

Wieloródki wyniki wszystkie z 2020 roku Danno i Chase  w 2laktacji A Canvas 4 a pierwiastki wszystkie z 2019roku  wyniki byłyby prawdopodobnie wszystkie trzy ale dorcy miala poslizg i jest w trakcie 2laktacji 😀 

 

  • Thanks 2
Opublikowano (edytowane)

Ja ten temat śledzę na bieżąco, raczej rzadko się udzielam. Komodo jak można się spytać? 2-3 razy dziennie dój czy robot. 

Edytowane przez Borubar
Opublikowano
10 godzin temu, Borubar napisał:

Ja ten temat śledzę na bieżąco, raczej rzadko się udzielam. Komodo jak można się spytać? 2-3 razy dziennie dój czy robot. 

Doj tradycyjny 2 razy dziennie na przewodowce. 

@DanielFarmer słuchaj żywienie tradycyjne wiadomo że przy takich wydajnosciach to już genetyka i ilość tresciwych robi mleko 

A średnia ze stada coś koło 12200 będzie 

Wchirz ma dobre byki ale no ceny też już walą ładne więc przykład Danko Zoom za te pieniądze to wolałbym już Helixa sobie kupić  ale nie dajcie sobie wmówić że mają najlepsze byki bo spójrzcie w rodowody to sami dają wam odpowiedź skąd trzeba brać 

Opublikowano
Eliot napisał:

1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

@Eliotduża grupa? Jak rozumiem to jałówki, jeszcze nie doisz?

Jeszcze nie, narazie 4 sztuki po nim,reszta byki.....wszystkie zrobilismy cannonball.

po ile płaciłeś za canonbala? też mam już 4 zacielone nim


komodo napisał:

10 godzin temu, Borubar napisał:

Ja ten temat śledzę na bieżąco, raczej rzadko się udzielam. Komodo jak można się spytać? 2-3 razy dziennie dój czy robot. 

Doj tradycyjny 2 razy dziennie na przewodowce. 

@DanielFarmer słuchaj żywienie tradycyjne wiadomo że przy takich wydajnosciach to już genetyka i ilość tresciwych robi mleko 

A średnia ze stada coś koło 12200 będzie 

Wchirz ma dobre byki ale no ceny też już walą ładne więc przykład Danko Zoom za te pieniądze to wolałbym już Helixa sobie kupić  ale nie dajcie sobie wmówić że mają najlepsze byki bo spójrzcie w rodowody to sami dają wam odpowiedź skąd trzeba brać 

sianokiszonka kiszonka z kukurydzy i wysłodki dalej dajesz z objętościowych?

Opublikowano
3 godziny temu, komodo napisał:

Doj tradycyjny 2 razy dziennie na przewodowce. 

@DanielFarmer słuchaj żywienie tradycyjne wiadomo że przy takich wydajnosciach to już genetyka i ilość tresciwych robi mleko 

A średnia ze stada coś koło 12200 będzie 

Wchirz ma dobre byki ale no ceny też już walą ładne więc przykład Danko Zoom za te pieniądze to wolałbym już Helixa sobie kupić  ale nie dajcie sobie wmówić że mają najlepsze byki bo spójrzcie w rodowody to sami dają wam odpowiedź skąd trzeba brać 

A Ty z jakiej firmy bierzesz ??

Opublikowano
3 godziny temu, norbert098 napisał:

A treściwe ile kg na sztukę? Kupujesz czy swoją robisz

Robie swoją żeby spakować dodatki wszystkie i kupuje dostają dwa rodzaje jakoś więcej jestem w stanie wepchnąć w niej niżj ak  jedzą tylko jeden rodzaj ,powiedzmy takie urozmaicenie .A ile na sztukę to zależy od momentu laktacji wydajności jakiegoś tam szeroko pojętego potencjału ale średnio tak koło 10kg na sztukę przypada tylko to może być rozrzut od 5 do 15 .

Ja w kontenerze mam nasiona chyba z większości firm 😀

Nieraz jakieś z przed 3 lat się jeszcze gdzieś trafiają . Najwiecej ABSu  w tej chwili i Alta ale mam i z CRV, Konrada, WWS , Genomix,Mchirz ,Wchirz, Top Gen , aby z tych niemieckich i polskiego Shiuzu Bydgoszcz nie mam nic A tak jestem otwarty na współpracę aby kwestia jakosci towaru i cena .

Opublikowano
komodo napisał:

3 godziny temu, norbert098 napisał:

A treściwe ile kg na sztukę? Kupujesz czy swoją robisz

Robie swoją żeby spakować dodatki wszystkie i kupuje dostają dwa rodzaje jakoś więcej jestem w stanie wepchnąć w niej niżj ak  jedzą tylko jeden rodzaj ,powiedzmy takie urozmaicenie .A ile na sztukę to zależy od momentu laktacji wydajności jakiegoś tam szeroko pojętego potencjału ale średnio tak koło 10kg na sztukę przypada tylko to może być rozrzut od 5 do 15 .

Ja w kontenerze mam nasiona chyba z większości firm 😀

Nieraz jakieś z przed 3 lat się jeszcze gdzieś trafiają . Najwiecej ABSu  w tej chwili i Alta ale mam i z CRV, Konrada, WWS , Genomix,Mchirz ,Wchirz, Top Gen , aby z tych niemieckich i polskiego Shiuzu Bydgoszcz nie mam nic A tak jestem otwarty na współpracę aby kwestia jakosci towaru i cena .

a z jakiej firmy kupujesz jeśli można spytać

Opublikowano

 Ale z 20 roku pierwiastki już żadnej takiej nie będzie no w 19 roku była super kukurydza z 18 roku skrobia zależy od firmy badającej od 38 do 42 przy sm ponad 40 więc w kg towaru naprawdę było skrobi bo przy wilgniejszej łatwiej uzyskać dobry wynik w SM 

Po Denverze i Ammo P-red około 12 się zakreca 

A pasza  to Miszalnia Pasz RolPol-Shaumann

Opublikowano

Tak  wyłącznie z mojego wyboru. Kiedyś mi chyba zrobił dobór z mchirz to w życiu żadnego z tych byków bym nie wziął tam pewno główne kryterium inbred  ale narazie myślę że jeszcze nie jest źle ale to będzie problem za jakiś czas przez masowy napływ genomow już pochodzen nie ogarniam  

Opublikowano

Nie wiem jak u was ale u nas najgorsze pierwiastki to właśnie po bykach z absu,  zapalenia , jedną mam to żyć nie chce i zdychać nie chce chociaż teraz w miarę ok , nogi do d*py jak nie spuchnie to nie ważne,  wredne do dojenia że szok z jedną walczyliśmy z dwa miesiące była wiązana do stanowiska na dwa sznurki bo biła tak że nie podeszłeś do niej , jedna się ocieliła to 3 strzyki miała zarośnięte,  u jednej widzę ostatnio że kopyt zaczyna rosnąć zawijając się  , nie były to byki słabe niby bo to sztuki po Silver,  josuper,  buttler , Kimbal , ogólnie jak dla mnie porażka,  dwie jałoszki jakoś miałem to sprzedałem bo do hodowli się to nie nadawało,  a biorę nasienie z wws i shiuz to wiadomo były różne wpadki ale ludzie nie tak że co się ocieli to tysiąc problemów , moim zdaniem jak do tej pory najsłabsza firma z której brałem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v