Polecane posty

michal1993    461

A powiedzcie mi koledzy jakie znaczenie w odmianie kukurydzy ma to czy odmiana jest dwu- czy trójliniowa?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

SC (czyli pojedyncze) wykazują większą zdolność plonotwórczą i lepsze wyrównanie pokroju roślin. Jednak to tylko teoria, w praktyce jak na razie nie ma większej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Aha, czyli z grubsza mało ważne...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trójlinowe teoretycznie są bardziej wytrzymałe na warunki stresowe. Ale tak jak było wspomniane w praktyce rzadko widać różnicę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Co sądzicie o odmianach inagua i codikart z agrii. Ziemie V i IV klasa, glina i piasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Trójlinowe teoretycznie są bardziej wytrzymałe na warunki stresowe. Ale tak jak było wspomniane w praktyce rzadko widać różnicę.

 

Czyli zamawiam dziś Gibuti  z Syngenty ;) Mam jeszcze Opokę i zastanawiam się na jakich działkach to posiać. Na jednej nigdy nie było kukurydzy jeszcze, 50% powierzchni to glina (zaorane na zimę) i druga trochę lżejsza, trafia się i IVa klasa, praktycznie zero gliny, kukurydza była tam nie raz, teraz będzie orane na wiosnę. Miałbyś jakąś podpowiedź, która gdzie posiać? Czy może zrobić mix i zasypać 3 sekcje siewnika jedną odmianą i 3 drugą?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Jak zrobisz  mix to nie będziesz wiedział która sobie lepiej poradziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Siej oddzielnie, myślę że lepiej opokę na słabszą glebę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

z mesurolem w tym roku jest problem nie ma sam zawsze zaprawiałem a w tym roku mówią że nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na górze strony reklamuje się firma Obrol.w ofercie mają zaprawianie mesurolem. Sam się zastanawiam czy nie wysłać im kilku worków do zaprawienia. W tym.roku na 6 worków po 80 tyś tylko jeden będzie zaprawiany. Zaprawić muszę, bo z ptactwem mam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

z mesurolem w tym roku jest problem nie ma sam zawsze zaprawiałem a w tym roku mówią że nie można

 

Można, praktycznie w każdej większej firmie czy CN można zamówić kukurydze zaprawioną mesurolem. Jak chcesz kupić mesurol to na 95% dostaniesz podróbę, nie mają nic wspólnego z oryginalnym mesurolem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Można zamówić niestety kiepsko jest zaprawiona. W Polsce jak kolega wyżej nie dostanie oryginalnego tylko bubel, można jeszcze próbować zamówić z Czech kilka lat wstecz zamawiałem nie wiem jak jest teraz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem w tym, że opcja zaprawiania dostępna jest dla nielicznych odmian. Oferują tylko przy tych, które się najlepiej sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I nie można zamówić aby została Ci zaprawiona na zamówienie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie. W zeszłym roku to samo i w tym też. Tylko te i te są dostępne w zaprawie mesurol lub opti+ i koniec. Niezależnie od dystrybutora ta sama gadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jak zrobisz  mix to nie będziesz wiedział która sobie lepiej poradziła

 

Jakbym zapisał sobie w telefonie, że np. 3 sekcje od granicy na danym polu to Opoko  to dałbym radę. Ale chyba zrobię tak jak mówi @milanreal1


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No właśnie nie. W zeszłym roku to samo i w tym też. Tylko te i te są dostępne w zaprawie mesurol lub opti+ i koniec. Niezależnie od dystrybutora ta sama gadka.

 

Jakich odmian potrzebujesz? Zapytam u siebie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam już zamówione. Może oddam 2 worki do zaprawienia i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Problem w tym, że opcja zaprawiania dostępna jest dla nielicznych odmian. Oferują tylko przy tych, które się najlepiej sprzedają.

 

To akurat prawda. Poza tym po wejściu opti+ zmniejszyła się ilość odmian z mesurolem.

 

Ale spokojnie, jak UE wycofa to co ma wycofać to już nie będzie problemu, niczym nie zaprawimy, niczym nie opryskamy...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zatrudni się hordy ciapatych i powywywają chwasty. Ja już mam plan a raczej unia ma pomysł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

witam,

sial ktoś w tamtym roku kukurydze sudrix?? jak z wysokościa i kolbami u niej ? a może widział ktoś ja na jakiś poletkach doświadczalnych??

proszę o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

sudrixx chyba tak??? ja co roku mam wiekszość z RAGT i jestem zadowolony choć tej odmiany nie uprawiałem. Wyprubój Geoxx saxxofon indexx lub xxilo a bedzie pan zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sudrix jest z Saaten union.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj