Skocz do zawartości

Jakie macie Fergusony ???


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zachęcam do pisania na temat tego kto jakim sprzętem Fergusona jeździ. Jakie są Wasze opinie na temat tej firmy. Ja obecnie jak wiecie posiadam model 6160 i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Czas pokaże jak będzie w przyszłości się spisywał. W mojej okolicy jest już (o ile się nie myle) 10 ciącników tej marki, wciąż przybywa... Dziś robię pomiary odnośnie spalania. Wyniki niedługo ;)

Opublikowano

Ja mam MF 4270 i odwrotnie jak ty nie moge o nim dobrego słowa powiedzieć a jeśli chodzi o spalanie to jest u mnie dokładnie zbadane przez dwa lata pisze każde tankowanie w zeszyt i wuniki są sporawe

Opublikowano

Wyniki spalania:

średnio na 1 motogodzinę mój MF 6160 spalił 10 litrów oleju napędowego (opałowy nie wchodzi w grę). Jak dla mnie to nie jest dużo, wcześniej miałem Ursusa i spalał ponad 15-17 litrów !!! a MF mogę zrobić więcej.

Opublikowano

:cool: wynik: Może ci i tyle spalił ale pewnie nie miał ciężko i z 1600 obroty jeśli chodzi o ursusa to jak miałem 1014 to na hektar spalał mi mniej od MFa a oba robią z tymi samymi maszynami

 

pomiar od 29-04-2004 do dziś spalił 7440 litrów i zrobił 687mth tzn. 10,83 litry/mth wszystkie pojenia wpisane w zeszyt :cool: wynik:

 

orka na przenice w 2004 roku 13mth 210 litry to wychodzi 16,15/mth

 

orka w tamtym roku pod buraki 9 ha przez 9 h pole było mokre bo w żniwa było zalane spalił mi na to 160 litry orka na biegu co przy 2200 obr/min jest 8,5 km /h momentami musiałem brać na żółwia bo mi ciągnik się śłizgał i brakło mu żaru gaz cały czas ponad 2000 obroty średnio wyszło 17,78 / mth musiałem dzwonić do domu po paliwo bo myślałem że nie wróce przy obu tych przykładach pracowałem z TUREM 120B 5x40 z ibisem 4x48 pali jeszcze więcej

 

 

U korbanka norma na jego zużycie paliwa jest 28litry/mth :P wynik:

Opublikowano

jaki masz silnik(producent) przy tym swoim MF-ie?? ilu konny?

Jak narazie to mój pracował w transporcie i uprawie. Co do pługa okaże się jesienią.

Opublikowano

ja też mam 6 cylindrów Perkinsa moc 101 KM i pali tylko 10l/mth. Gość który mi to sprowadział mówił, że te modele palą na 1 motogodzinę 8-14 litrów, a przynajmniej ten mój...

Ja w czerwcu odbieram JD 5720 mam nadzieje, że się nie rozczaruje...

Opublikowano

Ja jak kupowałem swojego to u korbanka gadali że będzie palił 8 litry ale on tyle to pali na biegu jałowym

 

Zobacze teraz ile będzie palił po przyspieszeniu zapłonu powinien troszke mniej

 

Jeśli chodzi o JD 5720 to może cie jego spalnie zadziwić

Opublikowano

Ciekawe jak drogie są w tym JD przeglądy znajomy co ma JD 6520 zapłacił za pierwszy przegląd 2000 zł ja w MF 4270 700 zł a za po 250 mth zapłaciłem 370 zł to jest troche różnicy

Opublikowano

te co wymienilem to 6 bez turba mam racje u mnie w okolicy gosciu ma 3070 fajnie wyglada podoba mi sie jego kabina ze spalaniem tez nie ma problemow moze to mit ze mf duzo pali ale to tylko moje zdanie

Opublikowano

Piootr ma racje ale dla pewności sprawdzę na jednej stronce. Kolega ma 3060 i jest z niego zadowolony, ten ciągnik poradził sobie z agregatem uprawowym o szerokości 5,6m... jeśli chodzi o kabinę to jak na nasze warunki jest komfortowa ale to nie to samo co w serii 6100 :)

Opublikowano

Ja mam MF 235 jest to niezawodny ciągnik ma już 16 lat i jeszcze nie miał żadnego remontu. Oczywiście miał wymieniane takie drobne rzeczy które się zużywają takie jak tarcza od sprzęgła czy drążki w układzie kierowniczym.Pracyje on na 12.5 ha i nawet mu nieżle szło ale w 2004 roku kupiłem 70 konnego SAME ROLLERA który teraz pracuje przy cięższych pracach a MF poszedł do sadzarki,opryskiwacza i innych lżejszych prac.

Opublikowano

być może ja mam Same Rollera 70DT i w zimie nie mogłem woguóle skręcać dopiero jak pochodził jakieś pól godz na włączonych WOM to powoli mozna bylo juz skręcać i przyczyną był za***any filtr

juz nie kipruje przyczepami ze starymi olejami porzyczam teraz jak mi brakuje od sąsiada on ma 2 JD jeden 6620 z 2004

a drugi kupiony w tą sobotę 5720

Opublikowano

Ja mam same explorer 95 i w zime miałem to samo,ale serwisant powiedział że oni mają taki olej że jak jest zimny to wszustko ciężko chodzi dopuki się nie rozgrzeje i czesto świecą się kontrolki o d filtra

Opublikowano

faktem jest to,że gdy olej jest zimny wspomaganie działa słabo,pomimo tego,że wymieniłem filtr ale po chwili pracy silnika wszystko jest ok.Jeśli więc występuje to tylko jak jest zimny olej niczym nie odbiega on (traktor)od normy :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam w Mf 6480 dynashift rozłącza jazdę gdy ciągnik się nagrzeje ciśnienie pozostaje 17bar na wszystkim kody błędów 218 i 222
      mial ktoś podobny przypadek czujnik dźwigni zmiany biegów wymieniony 


    • Przez Rolnik8888
      Witam mam problem z podnośnikiem mianowicie świeca się dwie diody jak na zdjęciu podnośnik nie reaguje ani na podnoszenie ani na opuszczanie od czego zacząć ciągnik MF 5455

    • Przez kapel22
      Witam mam masseya fergusona 6465 silnik perkins przekładnia dyna 6 2005r 
      Problem polega na tym że rewers szarpie był u mnie jeden mechanik nie pomógł drugi powiedział aby zakupić nowy elektro zawór co zrobiłem założyłem go nadal nic nie pomogło może jest delikatnie lepiej ale to nadal nie to jak powinno być ciągnik na ogół nie chce przejść kalibracji wyświetla się błąd t2.13 rozmawiałem z jeszce jednym mechanikiem który powiedział że może podjąć się próby wymuszenia w jakiś sposób tej kalibracji ale powiedział że miał takie przypadki ze przekładnia po tym wymagała remontu nie wiem co teraz robić czy ryzykować czy ktoś wie co zrobić aby ten błąd zniknął czy ściągać tego mechanika i najwyżej zrobić remont przekładni czy pozbyć się tego ciągnika 
    • Przez zbyszekku
      dotyczy mf 6160 ale ten zawór występuje w większości chyba MFow z tych lat

      Mam taki objaw ze jak traktor postoi to olej spływa i zapowietrza się sprzęgło i hamulce.
      Do pompek hamulcowych idzie przezroczysty przewód i widać ze jest pusty bez oleju
      podejrzewam zaworki zwrotne albo jakąś nieszczelność i ciągnie powietrze
      kiedyś musiał postać 2 tygodnie żeby się zapowietrzył a teraz to juz kilka godzin wystarczy
      i teraz pytanie na schemacie są 2 zawory zwrotne poz 2 i poz 18
      18 jest nierozbieralny i wg serwisówki on odpowiada za 0.7 bara do odpowietrzania pompek
      2 to chyba 5 bar na chłodnicę ale tez możne spuścić olej w powrót

      17 bar jest poprawne wszystko co ma działać działa 

      tylko na postoju to spływanie oleju 
      ktoś się spotkał z takim objawem i wie co to za przyczyna?
      gdzie szukać?

    • Przez chrap17
      Witam wszyskich..
      Może głupie pytanie, ale potrzebuje pomocy w lokalizacji odmy olejowej w Massey Ferguson 6140 rok 1997.
      W pokrywie zaworów jest tylko weżyk który schodzi na doł ciagnika i tyle.. 
      Pytam dlatego że mam objawy zapchanej odmy..
      Silnik po kapitalnym remoncie i wypluwa mi olej uszczelka z przodu pokrywy rozrządu.. tak jakby cisnienie sie tworzyło w komorze korbowej. 
      Szukam jakiej kolwiek przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem..

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v