Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kukum

Olej do podnosnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
kukum    7

Witam!

Chciaałbym sie dowiedziec jaki idzie olej do podnosnika, mam taki problem ze jak podnisze pług 500kg na zimnym oleju wszystko ok. A jak sie zagrzeje to dosc szybko opada. I nigdy nie zmieniałem oleju tylko dolałem olej superol z agrolem (bo mi kiedys z kolumny pociągnął olej do silnika bo jakis idiota dał mi złą pompe) dolałem tak już chyba z 6 lat temu i wszystko było ok do zeszłego roku.

Kulik    2

W tym MTZcie olej w hydraulice powinien być silnikowy np.superol bo jak symeryng puści na pompie od wspomagania to olej pujdzie do silnika i nie zatrze go,a że pług ci opada po rozgrzaniu oleju to raczej wina rozdzielaczy zużyte lub uszczelniacze w siłowniku do wymiany

kukum    7

uszczelniacze sa wymienione i dalej sie tak dzieje tez mysle ze rozdzielacz ale nie mam czsu narazie to naprawiac

Wiadomość z agroFakt.pl

Kulik    2

no raczej rozdzielacz do wymiany,ja mam nowy rozdzielacz do takiego mtzta bym mógł go sprzedać w niskiej cenie bo i tak leży nie użytecznie <_<

seweryn20    573

Ja mam w układzie kier. i hydraulice HL 46. Narnormalniejszy olej do hydrauliki. W tym mtz-cie nie ma opcji żeby olej z hydrauliki poszedł do silnika. Z układu kierowniczego tak. A nawet jeśli tak się stanie to silnikowi i tak nic nie będzie. Poza tym jeśli sprawdza się stany płynów systematycznie to sie zorientujesz. Wększość silników pompy od wspomagania ma w tym miejscu i nigdzie z tego powodu nie zalewają olejem silnikowym.

Kukum nie zdziwił bym się jak kończy się pompa. Tak właśnie objawia się koniec zębatej.

long    0

to że szybko opada to wina rozdzielacza a gdyby pompa była zużyta to by ciężko podnosił na rozgrzanym oleju

seweryn20    573

Racja. Zdawało mi się że pisze o powolnym podnoszeniu po rozgrzaniu oleju. To objaw zużycia pompy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować