Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Siemka

Pomóżcie w wyboże kombajnu ma pracowac na 30ha za kilka lat może wiencej cena żeby nie przekraczała 25000 i najlepiej bizon lub claas z sieczkarnią

Moje propozycje to

http://allegro.pl/bizon-i1908891023.html

http://otomoto.pl/kombajn-bizon-z0-56-z-sieczkarnia-zo56-A104141.html

http://allegro.pl/bizon-zo56-kabina-sieczkarnia-szerokie-kola-tanio-i1907618196.html <-ZERKNIJCIE

http://allegro.pl/bizon-zo56-stan-bdb-i1914488573.html

http://allegro.pl/sprzedam-kombajn-bizon-zo-56-i1913682031.html

http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-bizon-zo5056-sieczkarnia-od-chlop-i1893142677.html

JEŻELI TEMAT NIE W TYM DZIALE PROSZE O PRZENIESIENIE

:)

Aha i robił by też około 30ha usług :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tych wszystkich wymienionych bizony najlepiej wyglądają

Uziu92    2325

a co panowie powiecie na temat deutz fahr 2385 ??

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

bobytempelton    160

ten co napisałeś "zerknijcie" jest interesujący jedynie z wyglądu- ładny, prosty,zadbany, oryginalne podajniki, garażowany ale cena zdeka daje do myślenia, trzeba obejrzeć, z drugiej strony mój wygląda jak wiecheć i się nie psuje i niektórzy się dziwia jak bizon może tak domłacać i jeszcze jeździć itd, coś wg. mnie w tym ogłoszeniu musi być nie halo np. usterki usuwane na bieżąco jest wadą, dobry kombajnista czuje co może się zepsuć bo jeździł troche i wie co nie pracuje jak trzeba i usuwa je z wyprzedzeniem, w sumie jak kosztuje 13tys to kilka tys wkładu to nowy prawie bizon, jedyna zaleta bizona to to że bierze się tysiąc zł idzie się do sklepu i ma się kope części, a w żniwa nie czeka się na części w najlepszym dniu żniw 2 dni tylko jedzie do byle sklepu, i jeszcze że byle kto (no prawie sam) se wszystko zrobi, i na tym kończą się zalety bizona.... :(

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/306699-deutz-fahr-m770/

Jak chcesz to sprzedam

Kombajn bardzo oszczędny ok 10l ropy na hektar

Wszystko jest ok ale masz heder 3m to troche chyba mi zejdzie na 30ha+usługi

ale podaj jaka wydajnosc na godzine i jaka cena

I gdzie można do nie go sieczkarnie dostac????

PODAT CENE JESTEM ZAINTERESOWANY!!!!!!!!!!

Dzwoniłem o tego bizona co pisze zerknijcie i podobno jest wszystko ok mało awaryjny i w niedziele czyli jutro jade oglądac to napisze co i jak :D

Uziu92    2325

staawiam ze za ta cene to ma silnik dojechany na max jest zimno wiec jak go przeleje wrzatkiem to moze dopali

jak wrocisz to napisz co i jak :)

Edytowano przez Uziu92

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

rafalkom555    13

Tego df 2385 ma chyba mój sąsiad, od 3lat chyba kosi nim po 100ha rocznie i praktycznie bez awarii(chyba ani jednej) porównując go do claasa mercatora to df ma mniej tych kół pasowych z pasami, prostszy w budowie od claasa B)

Siema własnie wruciłem i naoglądałem sie kupe złomu

W niekturych miejscach wyglada jak by był przypalony ale to może mocna rdza i go nie kupimy poniewaz nie odpalił!!! koles powiedział że za zimno a słabe akumlatory ale chyba z 20min krecił i paliwo pompowali i d*pa jedynie co w miere pożąndne to kabina

Silnik ulany koło korka wlewu oleju ulane wiec wali kompresja czyli pierscienie lub uszczelka wszystkie weże ulane wiec sporo remontu

tylko bardzo mnie zastanawia czemu przez 20 min nie odplił lali gotowana wode nawet i nie dał rady aku padły i cholera to tata mówi żeby podładowac a własciciel odrazu prostownik sie zepsuł wszystkie teksty był przygotowane zara po naszym kontakcie że wpadniemy na oględziny to tyle

A do tych 25tys dozuce 5 czyli 30tys na kombajn i zastanawiamy sie nad claas senator z kosa 3.9 podawajcie jakies linki do kombajnuw do tej ceny tyle ze heder minimum 3.60 bo gospodarka ma sie rozwijac do 100-150ha to nie bede kombajnu co chwile zmieniac :)

Uziu92    2325

czyli dobrze podejrzewalem z tym silnikiem

jak byl zalany goraca woda i pompowany to nawet na slabym aku by odpalil

jednym slowem sw 400 wyzionol ducha :)

zenas    8
:o kolego krzysiu232245 musisz się zdecydować o co ci chodzi? czy o kombajn na 30ha plus 30ha usług czy 100-150ha swojego to jednak duża rozbieżność areału. Na te 150ha to tylko "Dominator" który ma dużą wydajność przerobu masy ziarna na godz. pracy. Inne są też fajne ale na mniejsze pola. Co do naszego kochanego "Bizonka" na tym areale zapomnij. :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

tomek73    261

Ale sw 400 w bizonie to ciężko odpala jak jest zimno.Nawet dobry silnik.

No dzisiaj zimno to nie było.Więc musiał odpalić.

MrKrzysiu12    0

Powiem tak umnie na usługach kosi zawsze claas senator (najbardziej zadbany i nie gubi ziarna) i powiem tak kosi umnie co rok 20ha od 3lat i jeszcze ani razu nie stanął na polu :D

Edytowano przez MrKrzysiu12

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Claus
      Konieczne jest określenie, który kombajn kupić. Dlatego chcę zapytać tych, którzy pracowali przy takich kombajnach. Jakie są ich zalety i wady? Jaka jest wydajność?Czy IHC531 ma drugi bęben (podobny do zdjęcia)?

• Przez acmt
      Przede wszystkim witam wszystkich.

Chcę kupić mały kombajn do 15 tysięcy.

Heder maksymalnie 3 metry ale raczej nie mniejszy jak 2,4

Dobrze by było gdyby był w miarę lekki (myślę, że 4 do 6 ton)

Od razu wyjaśnię czemu ma być lekki - po ostatnich deszczach żaden bizon nie mógł nigdzie wjechać, dopiero z sąsiedniej wsi przyjechał mały john deere i w miarę sobie dał rade.

A ma być mały bo u nas są małe kawałki pól - maksymalne to chyba lekko ponad hektar mają więc duży kombajn nie ma sensu.
      Fajnie by było gdyby posiadał wspomaganie kierownicy, i jakieś tam przyspieszacze/spowalniacze (na których się nie znam)
      Musi posiadać sieczkarnie.

Rocznie będzie młócił około 20 ha.

Podsumowanie:
      1. Mały
      2. Lekki
      3. Heder maks 3 m
      4. Sieczkarnia
      5. Na około 20 ha rocznie
      6. Od razu mówię, że nie mogę za wiele do tej sumy dołożyć, więc proszę tego nie sugerować.

Czytałem już inne podobne tematy na forum i przeglądałem też aukcje internetowe, i mam listę paru kombajnów, które spełniają moje warunki:(myślę, że je spełniają bo nie zawsze wszystkie informacje są podane na aukcji)

- Volvo np. s800 (nie polecacie), s830 (polecacie)

- John Deere 330

- Claas np. Columbus (to chyba za stary model), Mercator (najczęściej polecacie 60), Compact (najczęściej polecana jest 30), Consul, Comet (waski heder), Protector

Claas'y są ogólnie drogie, więc pewnie ciężko znaleźć dobry model w moim przedziale cenowym. Ogłoszeń z John'em Deere jest mało, więc chyba najłatwiej o Volvo s830.
      Ale może warto zwrócić uwagę jeszcze na jakąś inną markę, lub model??

Ostatnie pytanie, czy Waszym zdaniem warto kupować kombajn zimą? Myślę, że ceny mogą być niższe (ale pewnie jest również mniej ogłoszeń) – sprawdzania nie biorę pod uwagę bo np. u handlarza i tak nie ma takiej możliwości.

Niektórym radzicie rozglądnąć się jakie bizony się w okolicy, mieszkam na pograniczu Świętokrzyskiego z Podkarpackim a w mojej wsi i okolicach jest:
      - jeden Bizon zo56
      - jeden John Deere (nie wiem jaki model)
      - jeden New Holland
      - dwa Claas’y
      - jeden Fahr
      - i jeszcze 4 jakieś cuda, nie wiem nawet co to za marki, bo albo nie ma napisu, albo co najwyżej można to nazwać składakiem

Co do części od ręki to nie ma raczej do żadnej marki, ale każdy jakoś sobie radzi.

P.s. Proszę nie polecać mi Vistuli bo jak to u nas mówią „Wykosi, wymłóci i chłopa wywróci.”

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, jaki kombajn kupić za 25000zł? Zastanawiałem się nad Fortschritt E-514 ale czy warto? 
    • Przez przemob1234
      Zastanawiam się nad kupnem kombajnu Sampo. Czy są tu jacyś użytkownicy tych kombajnów?
    • Przez Hubert24
      Poszukuję kombajnu nowego niezbyt dużego nieużywanego do 350 tyś dla gospodarstwa 20ha w gre wchodzą także usługi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.