Zaloguj się, aby obserwować  
ltz55aluki

Mtz czy Ursus czy Same??

Polecane posty

ltz55aluki    0

witam wszystkich chcialbym abyscie mi doradzili w wyborze ciagnika:)

akutalnie mam ltz55a no i chce go sprzedac... i zamienic na mtz82 ursusa 914 lub same expolerer cos z przedzialu (75-100 km)lub tez inne propozycje max30-tys...

tylko tak ursusa troche sie boje gdyz moze on byc z jakiegos pgru no i moze byc strasznie rozwalnony... w mtzcie boje sie sprzegla i przedniego napedu... w same znow przebiegu ktory moze byc duzy no i za granica sprzet jest serwisowany ale dostaje niezle po tylku....

za wszelkie odpowiedzi dziekuje z gory:) pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nie oszukujmy się-MTZ spali najmniej i będzie najtańszy w eksploatacji. Sprzęgła sie boisz? Po trzech tysiącach motogodzin w MTZ słyszy się o podupadającym sprzęgle. Nasz MTZ chodzi z turem i napęd nie nawala jeszcze. 914-na bank lepszy uciąg i komfort;) o same na pewno sie nie wypowiem bo nic na jego temat nie wiem.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz 914 i tyle lepszy ma komfort ma większą masę i lepszy uciąg a mtz wiadomo że mniej spali ale jest lekciejszy i ma słabszą przyczepności a na temat same to nie mam żadnego zdania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

mtz będzie bardzo dobry jeden gość miał mtz 82 ale go sprzedał bo ma teraz belarusa 1025.3

Edytowano przez Adam753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Może lepiej opisz co ma dokładnie robić, na ilu ha, czy w transporcie miałby pracować, czy masz daleko oddalone pola itp, i zaraz z Hanem taki plan działania Ci ułożymy żeee mucha nie siada xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Może zamiast wytykać że taki temat jest doradźmy z sensem bez kłócenia sie co lepsze, tylko niech użytkownicy wyrażą swoje opinie, plusy i minusy żeby jakoś pomóc


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Podepnę się pod temat bo też mam podobny problem co wybrać do 30 tys. Jestem najbardziej zdecydowany na mtz bo w tej cenie już są w dobrym stanie a ursus będzie raczej "zjechany". Tylko chodzi jeszcze jak czy mtz dobrze by sprawował się z prasą (też nie wiem jaką jeszcze). Mam takie może dla niektórych śmieszne pytanie co do mtz:

1)Przedni napęd załąncza się sam?

2)Gdy mam wciśnięte sprzęgło i włączony wałek wom to on się wtedy obraca czy nie?

 

Obecnie mam dwa t-25 i nie wiem czy sprzedać jednego i kupić tego ursusa 914 czy nie sprzedawać i do 30 tys kupić mtz-ta?

Myśle że władek z owijarką sobie powinien poradzić i w miarę owijać, a i tez pasuje mi taka opcja bo władki mało palą i w sianokosach zapinam do nim przetrząsacze i nadają się idealnie a gdy sprzedam to nie wiem czy tym dużym było by już tak i nie wiem czy by mi nie brakowało jednego ciągnika- małego bo małego ale bele zawsze przywiezie. Nie ukrywam że trochę boję się mtz-ta ale na tak przemawia cena zakupu.częsci i prostość wykonania. Bo innego ciągnika do 30 tys z przednim napędem nie ma w takim stanie co mtz z tego co patrzę już chwilę czasu. Dzięki za jakąkolwiek pomoc. :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nozyk8508    24

Ja bym wybrał ursusa za to cenę wiadomo nowego nie kupisz każdy będzie się psuł a do ursusa części dostaniesz wszędzie i niedrogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

A do MTZ to co częśc9 ma pod nosem i tanie następny co nie ma do czynienia z niczym ;) Nie sprzedawaj Władka miej dwa Władki i kup porządnego zadbanego MTZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Podepnę się pod temat bo też mam podobny problem co wybrać do 30 tys. Jestem najbardziej zdecydowany na mtz bo w tej cenie już są w dobrym stanie a ursus będzie raczej "zjechany". Tylko chodzi jeszcze jak czy mtz dobrze by sprawował się z prasą (też nie wiem jaką jeszcze). Mam takie może dla niektórych śmieszne pytanie co do mtz:

1)Przedni napęd załąncza się sam?

2)Gdy mam wciśnięte sprzęgło i włączony wałek wom to on się wtedy obraca czy nie?

 

Obecnie mam dwa t-25 i nie wiem czy sprzedać jednego i kupić tego ursusa 914 czy nie sprzedawać i do 30 tys kupić mtz-ta?

Myśle że władek z owijarką sobie powinien poradzić i w miarę owijać, a i tez pasuje mi taka opcja bo władki mało palą i w sianokosach zapinam do nim przetrząsacze i nadają się idealnie a gdy sprzedam to nie wiem czy tym dużym było by już tak i nie wiem czy by mi nie brakowało jednego ciągnika- małego bo małego ale bele zawsze przywiezie. Nie ukrywam że trochę boję się mtz-ta ale na tak przemawia cena zakupu.częsci i prostość wykonania. Bo innego ciągnika do 30 tys z przednim napędem nie ma w takim stanie co mtz z tego co patrzę już chwilę czasu. Dzięki za jakąkolwiek pomoc. :)

 

WOM jest niezależny od sprzęgła.Masz dźwignie od załanczania napędu, pierwszy stopień załącza sie przy poślizgu kół a drugi jest wymuszony i napęd działa na wstecznym równie. Mniejszy ciągnik zawsze sie przyda więc zostaw go sobie;)

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

ha ok 20 jeszcze bd powiekasznane :) ciagnik do pluga agregatu:)w transposrcie nie bd robil a nawet jesli to nie bd ciagal duzych ciazarow max 2x 4,5t a i mysle jeszcze nad turem i prasa rolujaca:) pole najdalej oddalone to 10min wladziem t-25:D

 

jesli zszedlby do 30 biore:D http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-mtz-82-i1795660132.html

Edytowano przez ltz55aluki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja mam mtz i nie marzekam dużo nie pali ja tam bym wybierał miedzy MTZ a 914 ma lepszy uciąg ja tam do swojego MTZ zakładam 3m agregat uprawowo-siewny i pług 4x35cm mam ziemie kl.4a i idzie jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

ten sam problem przechodziłem z wyborem ciągnika do 30 tyś i wybór padł na MTZ z 96r.Miałem z nim troche problemu ale teraz jest ok.Części ogólnie dostępne i tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

MTZ 82TS, to alternatywa dla Ciebie skoro tak,mniejsze zużycie paliwa i stanowczo poprawiony uciąg przez zastosowanie szerszych opon, tak że tego-polecam;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Chyba drogi w zakupie, drogie części i dużo jest ich z elektroniką ale na plus komfort jazdy nieporównywalny np. do mtz. Coś za coś :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283
http://allegro.pl/traktor-doicz-same-deutz-fahr-4-50-i1802354283.html to sobie moi znajomi bardzo chwalą, oglądałem ten ciągnik nawet i przyznam że jest duuużo duuużo lepszy od tych wszystkich MTZ i belarusów, części pewnie sa o niebo droższe no ale coś za coś-dużo bardziej komfortowy jest

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@yahooo777 w tej kwestji mogę się z tobą zgodzic bo te stare poczciwe Dx to dośc komfortowe, solidne i trwałe maszyny ;)

co do części jest sporo zamienników w przystepnych cenach np: gdy kupowałem pompkę paliwową zasilającą, oryginał kosztował grubo ponad 300zł zamiennkia moża było kupic już za ok. 90zł z przesyłką (ja wybrałem zamiennkiza za 120zł) ;)

 

@ltz55alukiRozejrzyj się za jakimś Dx90 lub Dx110 bo poniżej 30000zł to raczej ze starszej serii będzie :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

dzieki za wszystki podpowiedzi:) tylko teraz jeszcze kilka pytan na co zwracac uwage przy zakupie dfa??? przebieg to raz bo nie kupie ciagnika z przebiegem 8 czy tam 7 tys...

a drugie to takie na ile wycenic swojego ltz??? przebieg 1600 przenie opony nowe tyl 60% komplet zaczepow obciaznikow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak jak każy ciągnik: silnik, skrzynia (czy biegi nie zgrzytają i wyskakują) sprawnośc układu hydraulicznego, sprzęgło, wycieki , układ kierowniczy wnętrze kabiny itp

ogólnie wszystko powinno chodzic lekko bez zgrzytów i szarpaniny(nie tak jak w ciągnikach za wschodniej granicy) ;)

 

Powiadasz iż niekupisz ciągnika który ma 7tys mth :blink: to pewnie nic niekupisz :lol: Dlaczego?

Ponieważ te ciągniki mają już ok. 30lat na karku i przypuścmy że robił 300mth rocznie to będzie miał już nastukane 9000mth :P to i tak niewiele ;) oczywiście można trafic na ciągnik z przebiegiem niższym niż 7000mth ale to już trzeba miec cholerne szczęście :D zazwyczaj gdy będzie miał na liczniku jakieś 4-6000mth to może wskazywac iż licznik kręci się już 2 raz a ciągnik ma 15-16000mth lub przy liczniku już ktoś grzebał ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

wydaje mi sie ze ciagnik ktory ma 9 czy 10tys mtg to jest wykorzystany a i jeszczxe nie wiadomo co te ciagniki robily bo na pewno nie staly:D.... no ale wszystko przede mna zobaczymy jak bd:)

Han 360 mam filmik na youtubie:) a co chcesz go kupic....??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak by miał 20 000- 25000mth że jest już wykozystany(czytaj zużyty) a te 8 000 czy nawet 12 000mth to normalne przebiegi ;) mój obecnie ma ok. 9 600mth jest z 1987 i niewidac ponim zbyt wielkiego zużycia ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj