Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik2011

JD 580-Długość i kolejność pasów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik2011    0

Witam posiadam prase Jd 580 ostatnio była awarja z spinkami w pasie po skróceniu 4 cm pas jest co nieco za ciasny od pozostałych i tu pytanie .Czy jak są dwa pasy po środku inaczej w jh założone można zrobić aby zamiast 2 to 3 były tak założone krócej i wgl czemu one śa tak założone bo nie wiem ;/ .Czy pas się być może rozcięgnie po kilku ha .Pozdrawiam czekam na jak najszybszą odpowiedź.

ppiotr    50

4 cm mniej to nie przejdzie, ten krótszy zawsze będzie bardziej obciążony i spinka nie wytrzyma, a sam się nie rozciągnie, a te dwa są krótsze żeby słoma gdy się dostanie między pasy to miała jak wypaść, ja na bym zrobił jak piszesz, uciąc go jak te dwa krótsze, albo kupić drugą złączke i kawałek pasa i zrobić jak powinno być.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik2011    0

No i tak wlanie zrobiłem przełożyłem ten pas i teraz te mniejsze są 3 i 3 większe .te mniejsze są po środku .Nawet jak go zdjęliśmy nie skracaliśmy bo pasuje jak ulał na te małe.Prasa prasuje jak dawniej i nic się nie dzieje .

Dzięki ppiotr za odpowiedź ale nawet nie czytając jej zrobiliśmy to i pojechaliśmy na polo wypróbować .Dzięki pozdrawiam

denzel    26

z katalogu wynika ze 4 pasy maja dł 11850mm a 2 pasy11710mm to jest spora różnica.

i mam pytanie jaka kolejność powinna być tych pasów

denzel    26

przekopałem cały internet obdzwoniłem serwis JD, obejrzałem kilka pras po handlarzach i sam doszedłem który pas gdzie ma być.

pasy krótsze są w następującej kolejności _2__5_ mało tego to nie przechodzą przez jeden dolny-przedni wałek, dlatego są krótsze. (nie wszystkie prasy sprowadzane które oglądałem maja tak założone, w mojej wszystkie były równe i chodziły po wszystkich rolkach}

wymieniłem wszystkie pasy i są założone tak jak im było pisane, myślę ze teraz posłużą parę dobrych lat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez vailus
      Witam, mam kilka pytań odnośnie prasy jd 550, a mianowicie : 1. Jak ustawić na tym suwaku wielkość beli na 120-130 cm? 2. Jak ustawić odpowiednią ilość owinięc sznurkiem tak mniej więcej? 3. Jak ustawić odpowiednie zbicie beli, chodzi mi w sianokiszonce żeby było coś trochę bardziej zbite jak po tych naszych sipmach 4. Jakie macie patenty na smarowanie i konserwowanie lanuchow w prasie? Myślę nad tym czy dobrym pomysłem będzie smarowanie łańcuchów smarem grafitowym?
    • Przez marsuli86
      Czy ktoś wymieniał palce przy prasie John Deere 540 na podgięte (od prasy New Holland) czy zdaje to egzamin i podaje siano lub słomę? Czy się nie zapycha?
    • Przez mateusz2615
      Witam posiadam ta prasę ze dwa sezony i taki mam problem ze często siano oiwja się na wale, zauważyłem że w mojej prasie nie posiadam takich palców zgarniajacych, nie wiem jak to znaleźć jak to się fachowo nazywa te druty nad podbierakiem, załączam zdj z góry dziękuję 

• Przez seba1990
      Witam Panowie orientuje sie ktos jak przeprogramować sterownik w John Deere 592 na inny model?? Zamiast 592 pojawia mi sie 854. W starszych modelach była kombinacja guzików tutaj to nie działa.
    • Przez domel27
      witam wszystkich. Moj pacjent to prasa john deere hi flow 592. a wczoraj mam problem z owijaniem sznurkiem bo tylko taka opcja prasa zaczyna owijac i wyswietl bledy E3 11 ggdy sznurek rusza i prasa owija lecz sznurek nie idzie do konca beli w prawo i na poworcie sznurka wyswietla bład E3 21 i sznurek tez nie wraca do samego konca co za tym idzie nie ucina sznurka bo cale ramie nie wraca po pozycji wyjsciowej. Recznie kompuretem jak strzalkami silownika wciskam ramie na pusto idzie normalnie od konca do konca natomiast samoczynnie przy owijaniu jest jak napisalem wyzej. Macie pomysly co to moze byc i od czego?  wczesniej nic takiego sie nie dzialo i stalo sie to nagle. 
      jeszcze wyswietla mi jeden blad E1 25 ale to przzy wlaczeniu komputera odrazu? 

Prosze was o pomoc o ile jestescie w stanie to zrobic i moze ktos z was mial podobna sytuacje i moze cos podpowiedziec . 
      pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj