Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
5314Tomek

jak spuścić borygo w 5314?

Polecane posty

ozon87    29

Sprawdz pod spodem chłodnicy czy nie ma kranika a jak nie będzie to ściągnij najniżej osadzony wąż i po problemie :D

Wiadomość z agroFakt.pl

marek1977    27

Stań na przeciwko filtra oleju , a potem zerknij w lewo na dole chłodnicy powinien być kranik.Jeśli go nie znajdziesz to tak jak pisze @ozon78 ,odkręć opaskę od węża i po sprawie.

maverik22    1

Jak spuścić płyn z chłodnicy żeby pół się nie wylało?? są 2 kraniki jeden przy chłodnicy drugi blok silnika. z bloku to jeszcze się da jakoś wąż założyć żeby spóścić ale z chłodnicy to ręce opadają. ma ktoś jakiś patent??? bo mam na borygo to szkoda kasy na nowy płyn

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy chłodnicy tez wężykiem spróbuj. Albo podstaw duże wiaderko lub coś o dużej powierzchni pod chłodnice.

Grabcio    23

Podstaw jakąś plastikową miskę pod ciągnik i spuszczaj.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

maverik22    1

wąż to odpada przy chłodnicy bo nie wykonalne... a coś podstawić to też nie bardzo, płyn najpierw leci trochę do środka trochę po osi, mówiąć krótko ten inżynier co to projektował przespał wykład o funkcjonalności

Grabcio    23

Nie musisz otwierać tego kranika na full tylko np. do połowy to będzie wolniej leciało i nie będzie się tak rozlewało.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

MATUS2    3

tak jak w temacie potrzebuje wiedziec gdzie jest kranik spuszczania wody z chłodnicy, z góry dziękuje ;)

kamin60    1

z chłodnicy ?? jeśli tak to na pewno gdzieś u dołu chłodnicy bo inaczej to by nie zleciała

przemrolnik    13

o kurcze, wczoraj przedwczoraj mrozy po -15 i wyżej, dziś na noc -27 mam a ty sie dzis pytasz gdzie sie spuszcza wode. :D :D

Już moze być za pożno.. :P U dołu chłodnicy, lewy/prawy dolny róg.

Lukasz5714    11

W bloku jest śrubka mosiężna z prawej strony przy kabinie pod filtrem paliwa do spuszczania płynu. ;)

Ja tam mam płyn w chłodnicy jak ciągnik był kupiony nowy tak on tam sobie siedzi. :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ania2701
      Witam, czy ktoś wie jak spuścić wodę w Ursusie 5714 i mógłby dokładnie napisać co i jak a najlepiej poprzeć to zdjęciami co i w którym miejscu odkręcić itd?
    • Przez Dominik_1211
      Tak jak w temacie. Czy  w ursusie 5024 mozna jakos zwiekszyc moc np na pompie paliwa? Z czego np wynika wieksza moc w ursus 6024? Jaki moglby byc ewentualny przyrost mocy?
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'

Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.

Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.

Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.

Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.

Proszę o pomoc
    • Przez ursus-5314
      Mam pewien problem z moim Ursusem, a mianowicie podczas ciężkiej pracy na wysokich obrotach wszystko jest w porządku, ale gdy tylko odpuszczę gaz, płyn ucieka nadmiarem z chłodnicy, w ciągu 2 godzin uciekło ok 4l, dodam że w chłodnicy nie widać żadnych bąbelków w płynie, ciągnik normalnie pracuję (więc raczej to nie uszczelka pod głowicę), dolny wąż jest pusty, nie ma w nim płynu. Co to może być???
    • Przez Janesz
            Nagły spadek mocy , chodzi jak by bez 1 cylindra i dziwnie klekocze i słychać to w tłumiku , nie wiem co jest pomóżcie