Zaloguj się, aby obserwować  
witekarol

Pierwokup

Polecane posty

witekarol    2

Witam. Przeglądając w gazecie ogłoszenia o przetargach natknąłem się na ciekawą ofertę. Są to ogłoszenia agencyjne. Wszystko byłoby ok gdyby ta nieruchomość nie była sprzedawana na zasadzie pierwszeństwa pierwokupu. I tu narodziło mi się pytanie. Czy jeżeli w ogłoszeniu w prasie jest zaznaczone, że daną nieruchomość agencja zamierza sprzedać na zasadzie pierwszeństwa to tak rzeczywiście ona zostanie sprzedana (dajmy na to dzierżawcy) czy może jest to tylko 'zamiar' agencji bo w rzeczywistości dzierżawca nie zdecydował się na wykup ziemi. Jeśli tak, to gdzie szukać stosownych informacji o tym? Czytałem warunki pierwokupu ale nic przejrzystego i jednoznacznie mówiącego an ten temat nie znalazłem. Dlatego proszę Was o wyjaśnienie i oświecenie mnie w zakresie tegoż precedensu. ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Jeśli aktualny dzierżawca, bądź inna osoba mająca prawo pierwokupu wyrazi chęć zakupu tej działki, wtedy nabywa ją za cenę wywoławczą. Jeśli jednak nie chce jej kupić, to działka będzie wystawiona do przetargu otwartego.

Warto jednak dodać, że jeśli działka jest obecnie objęta dzierżawą, to będzie nią związana do końca umowy z aktualnym dzierżawcą, nawet, jeśli zmieni właściciela. Wtedy dzierżawca będzie płacił czynsz do końca umowy nabywcy dzierżawionego pola, a nie jak dotąd - agencji. Co więcej, nabywca nie może zmienić wysokości czynszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Prawo pierwokupu ma dzierżawca, lub osoba która kiedyś była właścicielem ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1606    0
Napisano (edytowany)

A to jest ogłoszenie o przetargu,czy wykaz nieruchomości do sprzedaży?,bo jest to wielka różnica!

albowiem dzierżawca ma prawo pierwokupu bez przetargu,a jeśli jest ogłoszony przetarg

nieograniczony,to wszyscy mają równe szanse.

Edytowano przez andrzej1606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

jest to ogłoszenie o przetargu prasowe. i właśnie nie wiem jak je interpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

nie ma. więc skoro dzierżawca chce wykupić nieruchomość to po co agencja ogłasza to w ogłoszeniach o przetargach? ma taki obowiązek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Tak każda sprzedaż własności państwowej, ma się odbywać w trybie przetargowym. W ogłoszeniu zapewne jest, że jest to przetarg ograniczony.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

nie nie. nie jest napisane, że przetarg ograniczony. jest napisane "agencja nieruchomości rolnych ogłasza, iż ZAMIERZA sprzedać nieruchomość rolna..." .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zawiadomienie do dzierżawcy wysyłane jest przed przetargiem z tego co wiem. Na stronie anr macie listy nieruchomości, terminy przetargów i telefony kontaktowe do osób tam pracujących i nadzorujących sprzedaż. Nic tylko zadzwonić i sie popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1606    0

To jest wykaz nieruchomości do sprzedaży z prawem pierwokupu,i jeśli dzierżawca z tego prawa nie skorzysta,to

ANR ogłosi przetarg,a ograniczony czy nieograniczony,to zależy od róznych czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Panowie - ogłoszenie o zamiarze sprzedania nieruchomości jest wystawiane w następującym celu - otóż prawo pierwokupu przysługuje w pierwszej kolejności dzierżawcy (jest on o tym informowany osobiście zawiadomieniem) a w następnej kolejności osobom które kiedyś był właścicielami tej ziemi - i to ogłoszenie ma służyć aby te właśnie osoby o tym poinformować Jeśli nie zgłoszą się one w jakimś terminie od tego ogłoszenia to można tą ziemię wystawić na przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj