Skocz do zawartości
bodzio668

przepisanie gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
gospodarstwa
bodzio668    0

mam 17lat jestem w trakcie szkoły (co prawda nierolniczej) i chciałbym miec gospodarstwo tylko niewiem czy mama moze mi je przepisac, . czy bez szkoły rolniczej dostałbym premie dla młodego rolnika i co roku jakies dopłaty?

obecnie cała nasza ziemia czyli 11ha jest dzierzawiona

Dodi    111

Musisz być pełnoletni i w przeciągu 3 lat od otrzymania premii młodego rolnika uzupełnić wykształcenie jeśli takowego nie posiadasz

bodzio668    0

ale to musi byc wykształcenie rolnicze bo ja koncze mechanike pojazdów samochodowych co niejest zwiazane z rolnictwem

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin00794    15
Napisano (edytowany)

Tak. Jeśli chciałbyś otrzymać premię Młodego Rolnika to musisz posiadać lub uzupełnić wykształcenie rolnicze.

Natomiast do przejęcia gospodarstwa nie potrzebne jest wykształcenie rolnicze.

Edytowano przez marcin00794

st220    12

. czy bez szkoły rolniczej dostałbym premie dla młodego rolnika i co roku jakies dopłaty?

Czyli obecnie nie dostajesz dopłat? Czemu?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na premie mlodego rolnika wystarczy swiadectwo ukoczenie szkoly mechanizacji rolnictwa czy musi byc zdany test zawodo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez bratanek
      Dzień dobry 
      Jak wyglądają umowy sporządzane przy okazji usług prawniczych ?na co zwrócić uwagę i co ma się w niej zawierać.A może są jakieś standardowe formularze jak ktoś się orientuje to proszę o podpowiedź.

dzięki i pozdrawiam

• Przez adamn999
      Witam
      Dziś odwiedzieził mnie przedstawiciel agencji reklamowej i przedstawił ofertę dzierżawy 60 m2 na 10 lat w celu usytuowania bilbordu reklamowego ( 2 tablice 4x12 na 16 metrowym maszcie,fundament zajmie około 12 m2 pozostałą część mogę spokojnie obrabiać działka na której stanie ma 10 ha i leży przy drodze klasy S a bilbord stanie około 20 metrów od narożnika działki.
      ile wołać czynszu rocznego za coś takiego i na co uważać przy podpisywaniu umowy??
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez Jareckiskate
      Witam wszystkich.
      Moje pole jest przy rowie melioracyjnym. Na srodku pola mam bagno bo woda z innych pól zatrzymuje sie u mnie. Podobnoc mam tam jakąś studzienke i łączą się dwie sączki czy jak to się nazywa z innych pól wyżej położonych.
      Od tej studzienki jest odpływ w stronę rowu, prawdopodobnie zapchany (nie wiem gdziejest jego wyjście).
      Generalnie problem polega na tym że mam u siebie wodę z innych pół.
      Ojciec nie żyje a inni nie pamiętają jak dokladnie jest to rozwiazane.
      Wiem tylko ze na planach jest inaczej niż w rzeczywistości.
      Na planach rura z innych pol nigdzie się nie łączy, powinna byc bezpośrednio do rowu.(nie patrzylem w plany) Niestety ulatwili to sobie i polaczyli inna rure w drynie na moim polu.
      Chcialbym abyście mi podpowiedzieli jak to rozegrac gdyż jestm zielony jeśli chodzi o melioracje i jakies tam spółki wodne.
      Chcialbym zaczerpnac troche wiedzy zanim udam sie do gminy.
      _
      P.S.
      Kto jest wlascicielem melioracji na moim polu i kto za nią odpowiada?
      Czy moge sobie na początku mojego pola zabetonowac tą rure ktora mnie zalewa? Pytam czysto teoretyczne, nie zamierzam tak robić.

Z gory dziekuje za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.