Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

ja stosowałem super działa grzybowo słabiej regulująco dodaj do niego ccc 0.4 litra i będzie ok tilmor ze względu na protiokonazol to górna półka

Opublikowano

A ja mam pytanie odnośnie uprawy pod rzepak.

 

Uprawa na jęczmienisku. Planuję ściąć słomę, potem przejechać kultywatorem, zrobić podorywkę na 5-8 cm. Czy nie będzie problemu z odwróceniem pod siew? Słoma przez te 3 tygodnie nie ma szans zgnić.

Opublikowano

A ja mam pytanie odnośnie uprawy pod rzepak.

 

Uprawa na jęczmienisku. Planuję ściąć słomę, potem przejechać kultywatorem, zrobić podorywkę na 5-8 cm. Czy nie będzie problemu z odwróceniem pod siew? Słoma przez te 3 tygodnie nie ma szans zgnić.

 

Proponuje przejechac kultywatorem (jak nie masz talerzówki) i zostawic to do 10-15 sierpnia, potem przeorac i siac rzepak ;)

Opublikowano

Oplaca się wsiąść od kolesia ok 30 ha laki pastwiska pod uprawę i posiać rzepak ni bylo to przeorywane z 10 lat a może i więcej głównie bydlo tam codzilo klasa
3i 4miejscami 5 teren pagorkowaty

Opublikowano

witam a nie wiesz jaka jest tego cena ? 

a ten tilmor stosowałeś na jesieni i na wiosne czy tylko nim na jesieni a na wiosne czym innym ?

 

zabieg jesienny i pierwszy wiosenny cena na pewno wyższa od samego tebu

Opublikowano

i pewnie w ARiMR zgłaszane jako TUZ ;)

 

U nas dziś wszyscy ruszają ciąć rzepak - drugi dzień bez deszczu był więc już czas. Wczoraj miał 14% wilgotności.

Nom jako tuz ale złożyć podanie w Arimr i może pozwola orac

Opublikowano

witam, mam takie małe pytanko. Na gospodarstwie dość małym bo około 5 ha śmiejemy z ojcem pszenicę i rzepak w zmianowaniu co roku. Niestety rzepak juz słabo wychodzi bo jest dużo samosiewek. Planujemy zrobić jeszcze jakąś roślinę do zmianowania ale nie wiemy co może się bardziej opłacać. ziemia dość lekka, piaski, klasa IV i V.

Opublikowano

Prawdopodobnie nie zdążę z orką pod rzepak po pszenżycie i planuje posiać go w ściernisko po talerzówce usługowo Rapidem.

Z tego co czytam to siewnik ten ma podsiew nawozu.

Doradźcie czy nawóz fosforan amonu + sól potasowa wysiać na ścierń i ztalerzować to czy fosforan dać w siewnik a wysiać tylko sól? Czy odwrotnie wysiać fosforan a w siewnik sól?

Opublikowano

To musiałeś kolego coś spartolić bo u mnie jak do tej pory ta mieszanka command + devrinol jeszcze nie zawiodła rzepak zawsze czyściutki, może ziemię miałeś mocno przesuszoną albo słabo doprawioną.w momencie oprysku.

Opublikowano

ja żniwa juz skończyłem i zastanawiam się co dalej z uprawkami pod rzepak bo na polu pustynia, a deszczu nie zapowiadają. Wczoraj trochę gruberowałem ściętą słomę to aż ciągnikiem trzęsie i w wielu miejscach gruber wychodzi z ziemi. Nie wiem czy na siłę gruberować czy zostawić i czekać na deszcz i dopiero potem orać na raz?

Opublikowano

ja tez sie zastanawiam czy gruberowac chyba pojade na raz bo czas goni   tylko za such

 

ale przy takiej suszy to raczej tuż przed siewem orka więc dobre dwa tygodnie jeszcze, a jak się podetnie teraz gleby i nie zachowa resztek wilgoci to dopiero może dramat być. No chyba. że popada ale upały do 20go zapowiadają

Opublikowano

witam panowie pytanie mam, jakie najlepsze nawozy na jesień pod rzepak? czy sól potasowa + superfosfat wzbogacony nadają się? chcę wysiać 70kg fosforu i 130kg potasu na hektar coś doradzicie? 1-raz rzepak sieje, pole po pszenicy ozimej 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez mf387
      Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku do mojego john deere 1055. Mam jednak problem bo przeglądajać ogloszenia widziałem same duże stoły (powyżej 3,9m) a mój heder ma coś koło 3m koszenia. Znalazłem firme która by dorobiła stół lecz musze im dowieżć heder ponad 400km i kosztuje ponad 15tys zł.  Czy ktoś z was dorabiał gdzieś może taniej? A może ktoś planuje sprzedaż podobnego stołu w rozsądnych pieniądzach 
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v