Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ZetorPower

pytanie o TDI

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorPower    0

witam mam pytanko czy ciagniki wyposazone w intercooler czyli (TDi). jeżeli niechca zapalic w zimie, to czy mozna je zapalac z tzw KOPCIEM czy też tzw DAC POCZYTAC GAZETE? tzn przykładajac ogien do rury zaciagajacej powietrze do silnika? czy tak wolno w TDi czy też niema to znaczenia? moze ktos wie? pozdro

coolman111    54

Chyba wszystkie tego typu silniki mają jakieś wspomaganie przy rozruchu zimą (świece żarowe), więc chyba "kopciuch" jest zbyteczny.

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57
Albo jakąś grzałkę w bloku są takie podgrzewają płyn chłodniczy.

To dużo lepszy pomysl. Po za tym w wielu traktorach montują opcjonalnie takie grzalki

Kopciucha raczej nie polecam B)

DjKrak    0

No ludzie kopciuch jak najbardziej TAK ale w starze B)

Grzałka w blok jakieś 45min do 1h i gra muzyka. Ale gdy akumulator jest do wymiany to żadne podgrzewania nie pomogą.

ZetorPower    0

Grzałka grzałka ale niema grzałki i miejsca na grzałke akumulator dobry rozrusznik też tylko kopec chyba zostaje

zetor    3

nigdzie sie nie da odstawić "partyzantki" i wmonotowac chociaz jedną grzalke? gdzies w galerii były zdjecia takiego rozwiazania

a jaki masz ciągnik z inntercoolerem?nie słyszałem o takim rozwiązaniu w ciągnikach

i małe sprostowanie

TDI jest znakiem towarowym zarejestorowanym przez grupe VW i oznacza Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor) a nie jak mylnie sie przyjelo turbo-diesel-intercooler

dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana wyłącznie samochodach takich jak: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.

Hinco    0

Ja w ciapku daje acetylenem po przewodach z paliwwem(tych nie gumowych oczywiście :P) i pali od strzała, no chyba ze akku nie zakręci ani razu to nie ma bata i nie zapali

a kopciuch dobry jest do papajków itp do intercoolerów to świece i tego typu grzałki..

mirasek    7
TDI jest znakiem towarowym zarejestorowanym przez grupe VW i oznacza Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor) a nie jak mylnie sie przyjelo turbo-diesel-intercooler

dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana wyłącznie samochodach takich jak: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.

...Toyota, Land Rover... ale jako znak towarowy tylko w markach podanych przez Ciebie :P bo turboczardżed dajrekt indżekton jest nie tylko w VAG group :P

ZetorPower    0

A wiec jest to ciagnik Lamborghini Racing 165 wersja jakas chyba exportowa niema grzałki własnie ani miejsca na grzałke. sąsiad sobie sprowadził i tak sie zastanawiamy jak bedzie palił w zimie i czy mozna dawac kopcia bo ma intercoller. Ja też mam intercooler w swoim zetorze 10540 ale zapalałem go w zimie normalnie.a to Tdi to niewiem ale tez mam Volkswagena i moze tak z przyzwyczajenia.......................A własnie jak exportowa to moze miała isc do jakis ciepłych krajow gdzie grzanie płynu niejest potrzebne------ to moj sasiad wymyślił

mirasek    7

Jeszcze nie było zimy a już jest problem :P wg mnie powinien odpalać, aby aku dało rade kręcić i paliwo nie gęstniało. Tam nie ma płomienówki w dolocie? Kopciuch w silniku z intercoolerem nic nie da :P

ZetorPower    0

Nie nie niema problemu jeszcze... to było tak ---- sasiad jedzie ciagnikiem i wstepuje do mnie zeby sie pochwalic, ogladamy gadamy i on rzuca tekst "ciekawe jak bedzie w zimie odpalał bo niema grzałki"??? ja mu na to "oj powiniem palic taki ciagnik a jak niezecgce to dasz mu gazete poczytac i po robocie" a on na to "no tak ale on ma intercooler a to mozna tak da to cos"??? I TU NARODZIłO SIE NASZE PYTANIE a płomienników chyba niema zagladał tam i w dolocie jest gładka rura aż do kolektora jest tam tylko jakis czujnik nic pozatym

robertbara    57
a jaki masz ciągnik z inntercoolerem?nie słyszałem o takim rozwiązaniu w ciągnikach

No nie żartuje, wiele nowych ciągników to posiada, np. mój Jelonek 6320 :P

DjKrak    0

Po co zamartwiać się na zapas?? Jeśli nie skropli sie woda w zbiorniku, akumulatory będą naładowane to nie ma bata żeby nie odpalił. Chyba ze mrozy będą takie że olej w silniku zamarznie :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html