Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zastanawiam się nad kupnem pilarki i mam dylemat czy kupić stihla czy husqwarnę??? Ms250 ma 3,1KM a 450e 3,2KM a może coś mocniejszego 3,5KM??? Pilarka jest mi potrzebna do przygotowania opału na 2 gospodarstwa z 4h lasu. Czy taka moc mi wystarczy???

Dzięki za wszystkie odpowiedzi z góry;)

Opublikowano

moc jest wystarczająca ja bym ci polecał stihla mają dwa pierścienie prowadnice bez obsługowe oraz cieńszy łańcuch pikolo sam mam taką 6 lati jestem zadowolony oraz są zgrabniejsze od husgwarny ale wybór należy do ciebie

Opublikowano

Jeżeli to będzie zwykła przecinka to uważam że w zupełności wystarczył by ci ms 230,sam mam taką już pięć lat,2,8km,lekka i taka do ręki.Poprzednio miałem ALPINE,ta sama moc ale sthil lepszy,lżejszy z pół kilo i ma więcej ok.1500obr\min.Chodzi mi o to że jak nie będziesz ciął jakiś potężnych kloców to trochę słabsza ale najważniejsze że lżejsza będzie lepsza.Po całodmiowym cięciu nie wiesz ile znaczy nawet głupie pół kilo dla rąk i pleców...

Opublikowano

Ja też mam Stihla 023 i proponuję Husqvarnę, mój się Niemcom nie udał

A co z tym stihlem się dzieje, bo ja mam ten model już 15 lat i nie mam zastrzeżeń, raczej to z nowszymi modelami są problemy...

Opublikowano (edytowane)

daras77 dobrze mowi ja mam 2 husqwarmy cos kolo 2km i 3,5km juz z 5 lat w tym roku kupilem 2 km shila i od tej pory prawie nie uzywam Huski niema co porownywac moim zdaniem wykonanie duzo lepsze a lancuch ostrzylem dopiero 1 a naciolem z 8-9 przyczep drzewa w czy w Husce po dniu roboty a nawet szybciej bya to koniecznosc. do tej pory bylem za husqwarma ale od kad sprubowalem shila nieche innej pily a tne sporo co roku. wiec bez niczego polecam ci shila sam mnie kolega namawial a nie chcialem wiezyc ale wkoncu zainwestowalem i nie zaluje :) jesli ktos mi nie wiezy moge wstawic foto tych 3 pil ktore posiadam. pozdr

Edytowane przez JEDREK
Opublikowano

Ja mam husqvarne 345e i alpine 500 do ciężkiej roboty. Hus dobra ale łańcuch lipa ciągnie się że parę razy dziennie trzeba napinać więc kupiłem łańcuch sthila i parę dni bez naciągu chodzi. Także chyba sthil górą. A alpina 12 lat i jak nówka zębatka i prowadnica nowe plus kilka łańcuchy a drzew na kłódki nacieła że ho ho.

Opublikowano (edytowane)
A co z tym stihlem się dzieje, bo ja mam ten model już 15 lat i nie mam zastrzeżeń, raczej to z nowszymi modelami są problemy...

mam go od 1990 roku dwa kapitalne przewód od impulsatora rozrusznik i wieczne trudności z odpalaniem zaliczyłem z nim dwa serwisy firmowe i z pięciu nieautoryzowanych. i co poprawi się kilka dni to potem z powrotem to wraca .W ogóle mam go dość !

Edytowane przez adam1971
Opublikowano

Może ktoś ją uroczył, to trzeba ją poświęcić i moze będzie chodzić, albo coś do niej pożyczyć od kogoś, u nas są tacy debile ,że jak coś pożyczysz od kogoś od razu idzie do ciebie po cos pozyczyć bo inaczej jak to oni mówia zaraz zacznie się coś pieprzyć ze wszystkim

Także idż do sąsiada pożycz np paliwa i może pomoże, a pożyczałeś ją komuś?

Opublikowano

adam1971 to tej twojej to sie nalezy nowy zastemca nie myslales o tym tyle lat pila jak duzo tniesz to raczej niema co sie meczyc :blink: wiec po tylu latach to raczej niema co narzekac z tego co mowia znajomi pilarze a jest ich unas troche pila ktora pracuje zawodowo w lesie 4 lata i dalej nie oplaca sie juz jej naprawiac bo koszyt za duze biora nowe pily takie sa unas opinie.

Opublikowano

Ja ze swojej strony polecam stihl ms 260,niezniszczalny sprzęt na długie lata.

Te tańsze stihle sa coraz gorzej robione,nawet w niemczech zaczęli rządzić księgowi...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KamilMacheta
      Witam nie wiem czy to odpowiedni dział dla tego tematu ale chciałbym sie zapytać czy ktoś z was miał styczność już z taką lub podobną siekiera rozłupującą http://allegro.pl/siekiera-rozlupywania-wlokno-szklane-2000g-860mm-i5311717051.html Wiem że to nie będzie to samo co fiskars ale jest mi potrzebna w miarę dobra bo taty siekiera choć zrobiona z klina to głowica jest pod zbyt małym katem jest za długa i sie klinuje w klocku to tego była spawana u góry i z pewnością ma większe opory niż ta na allegro.Jak na ta cenę to bym ją kupił ale nie jestem pewny co to trzonka  i łatwości rozłupywania ostatnio byłem w lesie z tata w samo południe z racji tego że mieszkam  w małopolsce to wyciagniete bale rabałem na łące i myślałem że szlak mnie trafi bo po paru minutach rabania takim shitem nie miałem już dość.Widziałem nawet film z podobna siekierą i widze ze idzie facetowi jak by masło rąbał

       
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, pragnę poruszyć dosyć ciekawy temat, rozmawiałem z paroma osobami i mają coś w ten deseń zastosowane, W beczce lub zbiorniku 1000l mają wodę  bo paliwa nie można😉 i zastosowane mają tzw pompki 12, zatapialne, jedna osoba dopasowała nawet pistolet do węża i bezpośrednio ciągnie do zbiornika. interesuje mnie czy dało by radę zrobić coś w tym stylu tylko z pompką niezatapialną, tak by ciągła przez wąż bezpośrednio, wiem że można kupić gotowca za 500-700. ale że nie lubię iść na skróty to myślę że i do 250 by poszło coś złożyć. ma ktoś coś podobnego? jak to się sprawdza? można podsyłać do dyskusji bo pomysł dość ciekawy, szczególnie jak ktoś przywozi duże ilości w beczkach lub baniakach, oczywiście wody bo do paliwa trzeba mieć specjalne pojemniki 😉 😉
    • Przez Młody1997
      Poszukuję szlifierki kątowej, która wytrzyma dłuższy czas. Przewodową, najlepiej z wolnym rozruchem, z trzema opcjami mocowania uchwytu. Ogólnie używam rzadko, ale praktycznie do wszystkiego: cięcia rur, prętów, śrub, betonu, cegieł, bloków itp. Możecie coś polecić tak ze średniej półki cenowej?
    • Przez ARTI2019
      Witam, czy mał ktoś większą styczność z łuparkami do drewna? szukam czegoś konkretnego, łatwe w transporcie i dobra siła może być 20 ton
    • Przez LukaszPokrz
      Prośba o Waszą opinie.
      Szukam dobrej mocnej wkrętarki - tylko marki MAKITA https://domitech.pl/wiertarko-wkretarka-makita.
      Typowo do przy gospodarskich prac w warsztacie. Co wybrać - możecie polecić jakieś konkretne modele? 
      Budżet 2000 - 2500. Jaka seria będzie dobra, by przy dość regularnych pracach przetrwała długi czas. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v