Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrrek    0

czy w c 360 są świece to nagrzania ciągnika przed odpaleniem ?

jak miałem c 360 3p to były a w tym ?

Kukuszenko    1

W C-330 są,ale w "Sześćdziesiątce" z tego co wiem nie ma świec żarowych.

Edytowano przez Kukuszenko

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrrek    0

acha dzięki

a znanie jakieś metody żeby w sporym mrozie 60 - tka dobrze odpalała ? poza ciepłą wodą bo to sam wiem

kiedyś do mojego 3p podczas odpalania zapalałem gazetę i przystawiłem do rury od chłodnicy , ale z tym skończyłem bo troche to było ryzykowne ;/

Edytowano przez Piotrrek

pasiu66    17

Jak masz wszystko sprawne, dobre akumulatory i wlejesz gorącą wode to nie ma opcji żeby nie zapaliła.

Oryginalnie nie ma świec żarowych. Ale ja mam założone:D:D chyba z jakiegoś samochodu. Nie były podłączone bo miałem padnietą instalację. Teraz robię remont i naprawie je :D. Dodatkowo mam grzałkę oleju w misce olejowej.(Gdy bardzo duże mrozy można użyć tego). I myśle ze jak by mieć rozrusznik planetarny to tez by łatwiej zapalał, tylko cena(530zł) :/ Pozdro :):)

Piotrek14    218

ja w swojej 60 tce chce dać robić świece żarowe , koleś muwił że w korektorze chce przewiercić dziury , przyspawać nakrętki i wkręcić 4 świece żarowe od c 330 , i chce to tego jakoś podłączyć jeszcze jeden elektromagnes , nie zabardzo rozumiem o co mu chodzi , może wy rozumiecie co on hcce zrobić z tym elektormagnesem ?>

mlody28    38

Ja tej zimy zrezygnowalem z samostartu na rzecz opalarki elektrycznej (moze byc tez suszarka do wlosow), sciagam wąż ze sprezarki i dmucham gorace powietrze w trakcie rozruchu. W ten sposob na mrozie przewaznie za drugim razem juz zapala.

Kiedys wlewalo sie gorącą wode ale teraz mamy zalana płynem i ten spsob odpada

Swoja drogą ciekawe jest to ze c-330 ma swiece ma jakis tam odpreznik a 60-tka pomimo ze ma wiecej cylindow zostala bez niczego co pomogloby w rozruchu.... i zdana jest na w pelni sprawne akumulatory, rozrusznik no i silnik.

Edytowano przez mlody28

seweryn20    588

Cztery świece żarowe z 30-ki to poroniony pomysł. Duży pobór prądu, długo by to pewno nie ujechało. Lepiej płomieniówke założyć. Prosty montaż, mały pobór prądu, skuteczne i szybkie w działaniu. Na necie można kupić zestaw do montażu w 60-ce kosztuje niecałą stówę.

Dawid18    1

Świeca płomieniowa to mądry pomysł tylko że tego typu świece się szybko przepalają. Ja w c-360 nie mam żadnych świec i w mrozy leje letnią wode i gada.

seweryn20    588

Bo ta świeca nie jest pierwszych lotów. Ale jak zainwestujesz w porządną to będzie długo służyła.

http://allegro.pl/listing.php/search?string=%C5%9Bwieca+p%C5%82omieniowa&category=0&buy=0&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&order=t&price_from=&price_to=2000&view=gtext

Edytowano przez seweryn20

bobytempelton    158

Seweryn w sprawie świec ma racje lepiej założyć markową od jakiegoś busika diselka, choć ja na waszym miejscu wolałbym przywrócić w miare normalny stopień sprężania czyli remoncik, wtedy niestraszne mrozy i traktor ma więcej mocy

mlody28    38

lepiej(lzej) odpalic silnik, ktory ma wiecej cylindrow

Nie wiedzialem, nie jestem za bardzo obeznany w tych sprawach.

A z czego to wynika ze wiecej cylindrow lepiej sie odpala?

izydor6280    485

zaluzmy ze mamy silnik 6 cylindrowy

jesli na 4 cylindry dostanie paliwo to pewnie odpali

no a w silniku 2 cyl moze byc problem jesli na oba na raz nie dostanie paliwa

lepiej(lzej) odpalic silnik, ktory ma wiecej cylindrow

byc moze sie myle

seweryn20    588

Jest mały żarnik który rozgrzewasz tak jak świece żarową. W momencie kręcenia rozrusznikiem na rozgrzany żarnik podawana jest ropa które się zapala rozgrzewając powietrze w kolektorze. Ciepłe powietrze zassane do cylindra po sprężeniu uzyskuje wyższą temperaturę niż zimne i poprawia zapłon paliwa wtryśniętego przez wtryskiwacz. Rozgrzanie powietrza zasysanego przez silnik w duże mrozy jest najszybszym, najprostszym, pochłaniającym najmniej energii i najbardziej efektywnym sposobem ułatwienia startu silnika. Tyle że nie każdy to wie.

lacznik78    0

Te od fergusona co w sklepie są po 30-50 zł się przepalają, a załóż taką od JD co wygląda identycznie ale kosztuje 150 zł i się nie przepali po miesiącu....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?