Skocz do zawartości
przemekrobak

JD 583 Problem z Poziomowaniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam!

Posiadam ładowacz czołowy JD 583, który współpracuje z jd 5090R.

Nie wiem dokładnie czy zadaniem poziomowania jest utrzymywanie pionowo lub w tym samym miejscu np. łyżki podczas podnoszenia i opuszczania ładowacza, ale jeżeli tak to w moim ładowaczu to nie działa co może być przyczyną?

Dodam, że po zapoznaniu się z instrukcją wiele nie zrozumiałem.

Proszę o pomoc najlepiej użytkowników ładowaczy jd.

mareczek525    24

zadaniem poziomowania jest utrzymywania np łyżki w tej samej pozycji czyli jak ustawisz łyżkę na dole to w takiej samej pozycji musi dojść do samej góry i odwrotnie. pozdrawiam

zetor1111    2

no tak powinno być jak mówi poprzednik ale w wielu ładowaczach nie jest to zrabione tak jak należy i często łyzka zmienia kąt nachylanie do podloża po podniesienu jej do góry.

Wiadomość z agroFakt.pl

No właśnie a u mnie to nie działa... jak mam łyżkę na ziemi równo postawioną to jak biorę ją do góry to przekrzywia się tak jak do wysypu... A może da się wyłączyć i włączyć te poziomowanie?

Jeden przycisk od joy-a jest od miosystem (nie wiem czy dobrze napisałem) ale nie wiem dokładnie co robi ten system ale jak go włączam to nic się nie dzieje, dalej nie działa poziomowanie...

Edytowano przez przemekrobak

b0gdan    85

w samo poziomowaniu mechanicznym nie da się nic zepsuć... może łyżka jest trefna :)

rafftti    2

Samopoziom działa tylko w jednej pozycji tzn. podepnij łapy do palet i jak będziesz podnosił paletę w poziomie to powinno być równiutko ale jeżeli będziesz miał łapy opuszczone do dołu w pion to podczas podnoszenia będą Ci podwijać się w kierunku ciągnika. Ja mam 533 i też się strasznie zdziwiłem że jak biorę belkę od góry to nie podnosi się równo tylko podchodzi pod maskę. Ale zakręciłem mam nadzieje że wiesz o co chodzi. A z amortyzacji zadowolony :D ?

ejczbio    24

No to ewidentnie jest zrypane samopoziomowanie. Jeśli masz mechaniczne to najprawdopodobniej niedokładnie zrobione(jakiś element jest za długi lub za krótki), a jak hydrauliczne to coś z hydrauliką. Jak masz gwarancję to zgłaszaj, bo nie po to płacisz za to, żeby nie działało. Dodam, że u mnie też tak jest, tylko, że ja za ładowacz zapłaciłem 12000 a nie 28000.

EDIT: właśnie zerknąłem do Twojej galerii i zauważyłem że masz mechaniczne, więc fabryka JD spiepszyła sprawę...;[

Edytowano przez ejczbio

katator    115

To nie da się nic z tym zrobić?

A dużo pochyla Ci się ta łyżka podczas podnoszenia?

Tak mniej 45' a jak mam ją opuszczoną do wysypu na samej górze i opuszczam to jak jej nie wyprostuje to się zablokuje, bo przekręca się w kierunku ciągnika...

b0gdan    85

Tak mniej 45' a jak mam ją opuszczoną do wysypu na samej górze i opuszczam to jak jej nie wyprostuje to się zablokuje, bo przekręca się w kierunku ciągnika...

to normalne, wszystko masz w porządku :D niestety poziomowanie mechaniczne tak działa, że nie "działa" w całym zakresie :)

rafftti    2

Oczywiście że to jest normalne zachowanie poziomowania mechanicznego. Tylko w jednej pozycji działa prawidłowo. I nic Ci serwis nie pomorze oczywiście spytać możesz. Tylko w czym Ci to przeszkadza? Jeżeli już wiesz jak to działa to skorygujesz trochę w skrajnych położeniach i koniec. Ważne żeby dobrze działało jak podnosisz załadowaną paletę. A próbowałeś podnieść coś na palecie?

Na razie mam tylko łyżkę, będe dorabiał paleciak i jakieś widły do snopków we własnym zakresie kupie tylko nowy chwytak do bel.

Sory za ten temat ale myślałem, że poziomowanie działa troszeczkę inaczej, a nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z poziomowaniem w ładowaczu.

rafftti    2

Temat nie jest głupi. Chyba każdy jak mu założyli ładowacz pomyślał że jest coś zrąbane z poziomowaniem. A tu tak ma być czy to ładowacz JD czy polski.

danielhaker    823

To jak podnosisz to poziomuje a jak opuszczasz to też tylko w drugą stronę? Dobrze zrozumiałem?

ejczbio    24

Zaraz zaraz, mówicie, ze samopoziomowanie działa tylko wtedy gdy np. podnoszę paletę więc widły do palet są równolegle do podłoża? a gdy np. są odchylone o 10' już samopozomowanie nie trzyma tej pozycji? Czy chodzi Wam o to, że samopoziomowanie nie działa w całym zakresie podnoszenia... bo nie rozumiem.

:P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie? 
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić