Skocz do zawartości
Dawid12345

Dlaczego jałówki sie doją ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid12345    0

Mam problem, ostatnio za uwarzyłem że parę jałówek się doi !!! Zakładam im takie specjalistyczne coś na nos !! Ale nie wiele to pomaga, proszę o jakąś pomoc !!! :(

po prostu jałówki ssie inną jałówkę ?? dlaczego pomocy

hodowca94    168

Może czegoś im brakuje, ale to pewnie nie to ja miałem taką krowę co wysysała inne krowy na łące i potem czepialiśmy ją na pal a inne luzem w pastuchu, ale potem ją wywieźliśmy. Ni zostało ci nic innego jak czepiać moje poobgryzały sobie ogony :lol: i teraz jest nowa rasa bezogonowa :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

Taurus83    84

u mnie te noski działały. jest takie coś filetowego na rany. popśikaj tym i nie będą ssać bo jest gorzkie. nieraz pępowine tym psikam jak krowa się za bardzo troszczy o cielaka :)

samczyk1991    82

Zbliża się wiosna i trzeba będzie krówki na paśnik wygonić. Tylko jest problem. Co roku ,któraś zawsze ma ochotę na mleko od innej krówki. Krowa to mądra bestia. Jedną musieliśmy sprzedać bo nawet z kolczykiem nauczyła się inne doić, znalazła patent. Zarzucała sobie kolczyk na nos ,żeby ją kuło ,a nie wymię innej krowy i se doiła. Byliśmy skazani robić 2 paśniki i tą jedną na oddzielny ganiać. Nie dość, że taka ryczy cały dzień to podwójna robota, bo rób dwa paśniki i ganiaj ją w tą i z powrotem na oddzielny. Piszcie jakie macie patenty bo nie chcemy kolejnej sprzedawać, zwłaszcza, że w tamtym roku ją kupiliśmy i daje przyzwoitą ilość mleka ;)

Lukasz12a    2

W moim gospodarstwie tez jest taka krowa tylko, ze sama sie doi. Macie jakies pomysly aby jej to uniemozliwic?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się