Skocz do zawartości
szymon11158

wypędzanie bydła

Polecane posty

szymon11158    0

Chciałbym się dowiedzieć czy owczarek podhalański nadaje sie do wypędzania bydła na pastwiska o jak nie to jaki pies sie do tego nadaje .

z góry dzięki z odpowiedzi ;)

Widze kolega z gór ale stosuj się do zasad polszczyzny.

Edytowano przez milanreal1

Jak od małego jest do tego przyuczany to jak najbardziej ale jak np. ja bym mojego podhalańca z łańcucha po 10 latach spuścił to albo by mnie zeżarł albo te krowy :mellow: chociaż na pewno do baranów lepiej się nadaje

szymon11158    0

Nie jestem z gór ale jestem dyslektykiem jeżeli wiesz o co chodzi .... :mellow:

Dlatego robię błędy :huh:

u Ciebie kolego ten podhalańczyk goni krowy? :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    823

Chodzi chyba o Firefoxa

No i byłem ostatni w odpowiedzi :lol:

Edytowano przez danielhaker

milanreal1    290

FF to skrót od Firefox, czyli chodzi o przeglądarkę Mozilla Firefox. Ja też jestem dyslektykiem, ale dysleksja nie jest powodem do tego że nie można z nią walczyć. Dobra koniec tego OT.

Junkers    42

Ja używam Opery i też mi podkreśla błędy, więc nie tylko FF jest od tego. Ale na szczęście nie używam tej opcji.

Jak chodziłem do technikum to nauczyciel od matmy mówił, że dyslektycy to tylko zwykłe lenie, którym nie chce się ortografii nauczyć. A znam też osoby co łatwiły sobie takie coś aby mieć tylko spokój na polskim i nie łapać złych ocen. Sory za wyjście z tematu.

mora    14

Myślę, że się nadaje, skoro go masz. W naszym regionie nie ma tradycji używania psów, więc ja musiałam zaczynać od początku. Mam dwa psy z ras przeznaczonych specjalnie do bydła. Po paru incydentach z buhajami nie wyobrażam sobie dzisiaj, żebym została bez przynajmniej jednego psa. Mam lekkiego świra na punkcie bezpieczeństwa i dlatego uważam, że dobry pies jest wart każde pieniądze.

Co do ras, to jest ich wiele, ale wrodzonych predyspozycji nic nie zastąpi. Poza tym psy te mają różne style pracy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Szkoda, że w Polsce prawie nie ma profesjonalistów szkolących psy do bydła, łatwiej do owiec :(

Jeśli idzie o moje psy to: australian cattle dog i australian shepherd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez thomas015
      Witam, ile dziennie słomy dajecie na ścielenie dla jednej krowy (system uwięziowy) ? tak mniej więcej 
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez kacper9540
      witam chciałem zapytać się was czy ktoś z was ma wirówkę do mleka z wydajnością 100l/h i jak sie sprawuje czy cos pomaga czy nie