minor15

sadzeniaki

Polecane posty

Badylarz    15

Ja z zakupem sadzeniaka poczekam do wiosny bo czuję, że stanieje i to dużo. Jak tak dalej będzie ze zbytem to każdy kto kupił na ten rok świeżego sadzeniaka i uzyskał z niego duże plony to pewnie będzie wiosną sadził normalnie kalibrem handlowym zamiast kupować sadzeniaka a jadalnego może wyrzucić czy oddać za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Ma ktoś do sprzedania sadzeniaki odmiany Riviera? Najlepiej z okolic Sieradz, Kalisza. Jak coć prosze o kontakt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Witam. Szukam sadzeniaków do swojego gospodarstwa lord,denar,miłek,volumia od uczciwego rolnika najlepiej po pierwszym wysadzeniu z elity. Interesuje mnie region małopolski oraz świętokrzyski. Oferty na pw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Ja poszukuje jakiejś dobrej zimowej odmiany którą można dostać z instytutu. Interesuje mnie ziemniak żółty,okrągły który dobrze by się przechowywał aż do maja.

Poleci ktoś coś ??  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ma ktoś do sprzedania kwalifikowane sadzeniaki Carrery? Jeśli tak to proszę o kontakt.

 

Łódzkie, okolice Wielunia.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co sądzicie o zmianie przepisów dotyczących produkcji sadzeniaka? pomijając szczegóły interesuje mnie szczególnie możliwość produkcji ziemniaka częściej niż co 4 lata i praktycznie brak oddzielenia plantacji nasiennych od pozostałych, troszeczkę się chyba rozhulali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Bardziej obawiam sie mozliwosci nie degradacji stopnia kwalifikacji.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Ja myślę, że to nic dobrego nie przyniesie zwłaszcza to, że będzie można produkować jedną klasę przez kilka lat co spowoduje mniejszym zainteresowaniem na sadzeniaki. Brak izolacji to jest i dobre i złe bo np. jak życzliwy sąsiad posadzi obok kwalifikowanych ziemniaków jakieś '' trupy '' to nie będzie zaraz dyskwalifikowana plantacja, ale zagrożenie wirusami będzie stanowczo większe i to już będzie nasze ryzyko i tu PIORiN daję wolną rękę, a jakie wyniki jeśli chodzi o zawirusowanie to już będzie nasz problem jak często będziemy pryskać na mszyce. I w końcowym efekcie albo się uda albo nie jak się uda to dobrze bo nie straciliśmy pola na izolację i mamy większy zysk no i odwrotnie. My osobiście nie zamierzamy sadzić ziemniaków częściej jak co 4 lata, nawet jeśli takie przepisy wejdą. A z tą izolacją to tak jak napisałem wyżej to będzie nasze ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W centrach bez zmian


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padd    1

Gala czyli tak mozesz ja dostac w centrlai narika mi napisali ze 1350 zl jesli wezme 20 ton  sadzeniak ca , gala bardzo wymagajaca jest jakie masz stanowiska sadzi sie ja glebiej niz np denara w roztawie 75 cm najlepiej zasadzic co 32-34 cm potrzebuje duzo wody   ,, mialem ja w tamtym roku  wszyscy sie pytali tylko o gale  zółta w sirodku dla mnie najsmaczniejszy ziemniak , 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Doświetla ktoś z was sadzeniaki? Co myślicie o doświetlaniu lampami led? zdało by to egzamin?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Witam. Potrzebuje sdzeniaka odmian gala i carera, mogą być grubsze i tańsze.

Kontak na priw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę w jaki sposób można zbadać sadzeniaki (wirusy + bakterioza) nie narażając się na dobrodziejstwa ze strony PIORiN, które mogą spłynąć na moje gospodarstwo, mam daną partię sadzeniaków, które chcę nabyć bądź już nabyłem i przed wysadzeniem pragnę je przebadać, czy mogę to zrobić ewentualnie jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jak nie masz nikogo znajomego w laboratorium PIORIN to lepiej sobie to daruj.Znam takiego co sobie tak zbadał i wiele go kosztowało pozbycie sie dobrodzieist płynacych z tej nadgorliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Jakim materiałem kwalifikowanym handlują centrale, skoro w kilku gosp w okolicy PIORiN zakazał sadzenia odmiany branej na wiosnę?? Jeździli i chcieli tylko skawę od każdego kto brał, u mnie i kilku w wiosce badanie nic nie wykazało, a w kilku przypadkach Skawa była porazona, a inne odmiany nawet kilku letnie były ok. Zakazali sadzić ponownie i spasać bydłem, ale kwarantanny nie nakładali...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No własnie jakim?Jak kilka miesiecy temu pisałem tu ze choroby sa nawet w holenderskich sadzeniakach to co niektórzy obrzucili mnie tu błotem a teraz powoli zaczyna wszystko wypływac.

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj