Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grandzik

Plan gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
gospodarstwa
Grandzik    78

Witam!

Ile trzeba teraz płacić za plan na postawianie garażu 5x8 m? I czy przy likwidowaniu garażu trzeba jakieś plany czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    189

Musisz mieć pozwolenie na budowę i projekt.W gminie się dowiesz.Co do rozbiórki to nie wiem czy coś jest potrzebne.Ale czy na gminie jest konserwator zabytków i pilnuję.Bo jak tak to może być problem z czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

cezary1232    1

Projekt robi osoba z odpowiednimi uprawnieniami i ty możesz ją sobie dowolnie wybrać, projekt jest potrzebny do pozwolenie na budowę, które wydaje starostwo powiatowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    78

Ale ile się płaci?

 

A na silos trzeba?? i ile za taki plan trzeba płacic?

 

Odpowie mi ktoś? sorry ze tyle postów

 

 

Kolego nie piszemy post pod postem używamy narzędzia edycja, doładowanie konta +10%

Edytowano przez Balzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obcy    0

Jeżeli, chciałbyś postawić garaż o pow 35 m2 po obrysie ścian zewnętrznych nie potrzebne jest pozwolenie, a jedynie zezwolenie.

 

ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. ze zmianami Prawo budowlane

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

ust 1)obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a)parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m.

 

Podanie (umotywować, że budynek na cele związane z produkcją rolną np na magazyn śor lub nawozów z załącznikami w postaci mapki (odpłatna w geodezji) z lokalizacją budynku (trzeba nanieść samemu na mapce położenie budynku) i szkicem konstrukcyjnym budynku ( można wykonać samemu musi być zwymiarowany - WAŻNE - max prześwit 4,80m, a powierzchnia nie większa niż 35 m2(po obrysie zewnętrznym) np. 5m x 7m oraz opisem z czego ma być wykonany np murowany i w jaki sposób np. systemem gospodarczym (znaczy się samemu).

 

Podanie złożyć w urzędzie a potwierdzoną kopię złożenia trzymać i czekać miesiąc. Jeżeli w ciągu miesiąca (lepiej odczekać kilka dni) nie będzie żadnego pisma w tej materii z urzędu można budować.

 

Podanie o zezwolenie jest bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    78

A chyba na 5x5 nie trzeba nie? No i jak chcę zlikwidować budynek to też trzeba robić plan? A i jeśli stawiam budynek 5x5 i chcę z cegieł to trzeba pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    47

Kolego kolega obcy wszystko Tobie ładnie opisał .5x5 =25 m2 ,w przepisach jest do 35 m2 ,skup się a będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    78

A mam pytanie jeszcze najpierw trzeba wziąć pozwolenie na budowę a później robić plan? Czy jak? No i jak idziesz pytać się o pozwolenie to coś trzeba tam zanieść czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Najpierw robisz projekt i idzie po pozwolenie @cezary Ci odpisal juz :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    78
Napisano (edytowany)

A pozwolenie wydaje się za to jaki jest plan czy dobry wszystko ok czy np rozmieszczenie gdzie ma stac itd?

Edytowano przez Grandzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×