Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prowadzi się fajnie bo jesienią nie wybija tak w pęd. Przy plonie 4.8 był dosyć wysokie zresztą jak sporo odmian w tamtym roku ale prawidłowo prowadzony będzie stać.

@ASZv3 to do mnie? Jeśli tak podeślij cenę. 

Opublikowano (edytowane)

Ja siałem. Kwitł na wysokości ok. 1.8m na 4-5 klasie. Na razie wygląda ładnie, tyle że jest jeszcze zielony i trzeba jeszcze półtora tygodnia przy takiej pogodzie minimum żeby dojrzał. Jakbyś potrzebował jeszcze jakichś informacji to pisz. W galerii masz zdjęcia, jakbyś chciał to mam ich więcej z całego okresu wegetacji.

Edytowane przez Audi213
Opublikowano
Dnia 12.07.2019 o 09:59, bialy2005 napisał:

Widzę że w tym roku u większości problem ze zgnilizna twardzikowa w chrobrym

Cytuję szczerą odpowiedź hodowcy odmiany:

"Patrząc na oficjalne wyniki z badań PDO czy rejestrowych, Chrobry nie wychodził w nich jako bardzo odporny  czy też  bardzo podatny na zgniliznę twardzikową. Jest to odporność przeciętna."

Większość ludzi, z którymi rozmawiałem nie ma w tym tragedii, więc nie jest tak źle ;)

Opublikowano
Dnia 12.07.2019 o 09:59, bialy2005 napisał:

Widzę że w tym roku u większości problem ze zgnilizna twardzikowa w chrobrym

Niestety    nigdy  więcej  tej  dziadowskiej  odmiany   Monolit  obok  i  czysto  a chrobry   porażony   szkoda  gadać 

Opublikowano (edytowane)

Potrzeba mi jakiejś mocnej odmiany na ciężkie ziemie klasa 1,2 i kawałek lekkiej 3. Jakieś opinie na temat Architecta albo Absoluta?

Edytowane przez Audi213
Opublikowano

Chrobry na ten rok na mozaice 26ha dał plon 3,250t. Także grzech by było narzekać.

Co powiecie o tej odmianie Rgt Jakuzzi? Na próbe bym posiał 12ha, no i na 16 juz mam Tigris-a

Opublikowano
Dnia 15.07.2019 o 10:14, marluk napisał:

Jak wam sypie Chrobry? Jesteście zadowoleni z niego?

u mnie najsłabszy plon 2,6 t/ha  - jak dla mnie odmiana bardzo podatna na choroby grzybowe - jako jedyny u mnie miał juz pierwsze objawy jesienią

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji  o uprawie rzepaku w roku 2025. W tym temacie, podobnie jak w latach ubiegłych będziemy szeroko dyskutować na tematy związane z nawożeniem i ochroną rzepaku.
      Najpopularniejsze pytania jakie się pojawiły dotychczas i o nich głównie będizemy rozmawiać.
       
      Pierwsza i druga dawka azotu w rzepaku oraz terminy nawożenia rzepaku
      Jaki nawóz na pierwszą dawkę w rzepaku? Kiedy 2. dawka azotu na rzepak? Kiedy siać mocznik na rzepak? Kiedy NPK pod rzepak? Co na rzepak na start? Kiedy stosować kizeryt na rzepak? Kiedy siać saletrosan na rzepak? Kiedy azot na rzepak jesienią? Czy można siać nawozy na rzepak w lutym? Wybór i ilości nawozów w rzepaku (forma, skład, dawki)
      Ile polifoski 6 pod rzepak? Ile mocznika dolistnie w rzepaku? Co jest lepsze, RSM czy saletra w nawożeniu rzepaku? Jakie nawozy pod rzepak na wiosnę? Ile mocznika na jesień na rzepak (dolistnie)? Jakie nawozy dolistne na rzepak? Jakie nawozy są najlepsze pod rzepak? Ile nawozów na 1 hektar rzepaku (azotowych, wieloskładnikowych, siarkowych, magnezowych)? Zabiegi ochronne (t0, t1, t2, t3) - ochrona fungicydowa i regulacja rzepaku
      Kiedy T1 w rzepaku? Kiedy wykonać zabieg T2 w rzepaku? Kiedy zabieg T3 w rzepaku? Jakie substancje na T3? Kiedy pryskać rzepak na grzyba jesienią? Co na T0 w rzepaku? Co na pierwszy zabieg w rzepaku? Ile razy skracać rzepak jesienią? Czym pryskać rzepak na wiosnę? Jakie zabiegi w rzepaku na wiosnę? Zapraszam do aktywnej i kulturalnej dyskusji, życzę wysokich plonów i dobrych wyników finansowych z uprawy rzepaku.
      Zdjęcia rzepaków możecie wstawiać do galerii zdjęć Rzepaku: https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/560-rzepak/

       

    • Przez Piterc330
      Czy stosował ktoś mieszanine 0,25l nawigatora + 1,5l metazanexu + 0,6 labradora?
    • Przez LsGelu
      Witam serdecznie,
      Jako że chce spróbować z uprawą rzepaku po raz pierwszy i siebie w gospodarstwie chce się poradzić odnośnie kupowanych nasion. Czy oferowane zaprawy biologiczne ( np. integral pro) są równie skuteczne co powiedzmy standardowe (no. Scenic) jeśli chodzi o ochronę fungicydową?  I drugie moje pytanie: czy warto dopłacać do zaprawy określanej jako insektycydowa? Koszt to zwykle ok. 200zl więcej na j. s.? Czy daje ona rzeczywiście efekty? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Kuczerraa
      Witam, mam posiany Rzepak na działce która była 2 lata temu scalana. Z mojej wiedzy na kawałku gdzie nie rośnie rzepak były wywożone odpady z oczyszczalni a ph przed wapnowaniem wynosiło 4,5. Macie jakieś pomysły co zrobić z tymi pustymi placami? Co zasiać żeby ziemia nie była goła do zasiewów zboża?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v