Polecane posty

hodowcamlody    53
Na telefonie się nie da edytować tekstu no ale to nic, w przepisach pisze że szerokość przy stole paszowym dla dużych sztuk ma mieć około 0,7m czyli na 14m zmieścisz 20 sztuk, a na jedną sztukę ma przypadać 2,5m2 minimum czyli te 3,6m niby minimalnie szerokość musi mieć, to ja bym dał dla swojej wygody i zwierząt, tak z 4,5m szerokie kojce, czyli cały budynek po zewnętrznej w granicach 13,6m a długość i wielkość kojcy to wedle uznania. Byki to jednak mogą szkodę wyrządzić tak że trzeba solidnie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu15    47
jest takie coś jak Twardy suporex cena trochę większa ale naprawdę jest on najczęściej przeznaczany do budowy obiektów inwentarskich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Pustaki sobie odpuść bo ci opasy będą ściany "zjadały" ;) minimum 1,7-2 m wysokości bloczek a wyżej może być pustak ;) co do wymiarów to spokojnie 0,5m wystarczy na sztukę przy stole paszowym ;)

2 godziny temu, hodowcamlody napisał:

Konstrukcja drewniana hmm przy tej ilości oparów może po 10 latach się rozlecieć, ja bym proponował właśnie, konstrukcja dachu stalowa może być ze złomu, dołożyć na dach zamiast tych 25zl blacha + folia parę złotych dać najcieńsza płytę warstwową, koszt wyjdzie z 50zl M2 może a już gitara ciepło itd,

Dobrą wentylację zrobić pod dachem i o ile drewno bedzie dobrze zabezpieczone nic sie z nim nie powinno dziać ;)
Po co ta płyta warstwowa ? Co to dom ma być czy obora ? Po co ma być tam ciepło ? Im chłodniej tym lepiej ;) Tylko żeby było te kilka stopni na + żeby zimom woda nie zamarzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
no pewnie a przyjdzie -20 i placz i lamet rzadko jest teraz taki mróz ale jest i obora nie jest na rok czy 2 a holera wie jaki bedzie klimat

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Witam budowal ktos z was nie dawno obore na 60 sztuk krów ??  jaki kosz takiej obory  uwieziówki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2018 o 14:14, zbychu15 napisał:

jest takie coś jak Twardy suporex cena trochę większa ale naprawdę jest on najczęściej przeznaczany do budowy obiektów inwentarskich :(

czy to jest suporex o wymiarach standard 39 na 24cm??? a może inaczej się to nazywa...sam się zastanawiam nad suporexem na obore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25245

Sam budynek z fundamentem ścianami i dachem powinien z robotą w 200000 się zmieścić.

Na robotę bym ze 60000 odliczył.

Tylko to takie strzały w ciemno.

Ogólnie kartka ołówek kalkulator i możesz w jeden wieczór wszystko łatwo policzyć.  Do tego co ci wyjdzie dodaj co najmniej 20% na koszty nieprzewidziane. Jak zrobisz taniej to przynajmniej się nie rozczarujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

W jeden wieczór to można flachę z sąsiadem obalić a nie koszt budowy obory policzyć. Jak robisz sam a nie fyrma to swoje obliczenia można spokojnie walnąć x2, podpytaj kogoś kto jest już po fakcie to ci powie jak to wygląda. A na 25 - 30 szt wolnostanowiskowa to śmiech na sali, można się wymądrzać że przeklniesz jak tate i mame postawili i spłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

może ktoś wie jak obecnie wygląda sytuacja na rynku budowlanym bo właśnie odezwała się agencja i niedługo będę podpisywać umowę i właśnie się obawiam że przez tego koronawirusa  cena mleka spadnie a ceny budowy mogą pójść w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ostatnio pewna osoba mi powiedziała, że za kilka lat będzie zakaz trzymania krów na uwięzi. Chciałem się was zapytać czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj