nobi123

Problem EHR FENDT 824

Polecane posty

nobi123    0

Witam mam problem z EHR w Fendt 824 rok 2000. Nie działa cały panel sterowania, błąd jaki mi pokazuje to 33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Blad numer 33 oznacza ze napiecie akumulatora jest ponizej 12 V. Jednak jakby tak bylo to wyskakiwalo by wiele wiecej bledow. Mozliwe ze masz problem z zasilaniem sterownika i tam wlasnie nie dochodzi wlasciwe napiecie. Sprawdz przewody i wiazki kabli, w 824 zawsze byly z tym problemy.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobi123    0

Dzięki za info, ciągnik zrobiony było tak jak pisałeś, problem z zasilaniem sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem więc spytam tu. Co może być przyczyną że nie działa cały panel ehr i palą się ciągle obie diody (czerwona i żółta). Po przełączeniu na zewnątrz przyciski na błotniku działają. Jest to fendt 311 lsa z 1986r. Będe wdzięczny za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

ja siedze w innej marce ciagnikow ale wszedzie zasada jest podobna.wydaje mi sie ze przewody ci sie w blotniku zwarly od tych przyciskow.po prostu przez tyle lat mnialy prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

musisz dokladnie napisac ktore 2 lampki sie pala czy te ktore pokazuja "gora", "dol", czy tez ta 3 ktora wskazuje kod usterki.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

witam. mam podobny problem. mi miga ta 3 lampka co pokazuje usterki. miga 3 razy potem 5 razy. wie ktos co to? fendt 312lsa 92r.

Edytowano przez zbozowy

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jestes pewnien ze jest to kod 35??


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

przepraszam drugi ciag migniec pokazuje liczbe 7. pisalem w pospiechu i mi sie pomylilo.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Blad 37 oznacza uszkodzenie zaworu magnetycznego. Gdzie pomimo otrzymania signalu podnoszenia, podnosnik nie unosi sie w gore. Wynika z tego ze sterownik pomimo otrzymania 12V nie reaguje. Problem lezy prawdopodobnie po stronie hydraulicznej, albo nie masz odpowiedniego cisnienia oleju dochodzacego do zaworu, albo zablokowany jest jakis zaworek w baterii zaworu elektromagnetycznego. Mozna by rowniez skontrolowac na poczatek czujnik pozycji podnosnika.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

czujnik pozycji podnosnika wzialem z innego dzialajacego ciagnika i jest to samo. objawy sa takie ze podnosnik mniej wiecej do 3/4 wysokosci podnosi poprawnie a pozniej strasznie wolno i gdy dojdzie juz do konca to tak jak by nie wylaczalo elektrozaworu i dalej chce podnoscic. w tym momencie czuc ze pompa ma strasznie ciezko i sie grzeje olej. na recznym sterowniu podnosi bez problemy ciezary na malych obrotach. cisnienie mierzylem wynosi prawie ok 190 bar. da sie jakos sprawdzic te zawory w tej baterii? dzieki kosti za odpowiedz. jeszcze jedno pytanie: czy podczas podnoszenia powinno byc takie samo napiecie na tej cewce od samego poczatku podnoszenia do samej gory? bo jezeli tak to mam chyba jakis problem ze sterownikiem:/

Edytowano przez zbozowy

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Tak, do cewki dochodzi stale napiecie, zmienia sie tylko natezenie. Spróbuj dac na cewke zasilanie z zewnatrz i wtedy zobaczysz jak zachowuje sie podnosnik. A moze czujnik pozycji jest po prostu zle nastawiony, na poczatek warto by dokonac ustawienia czujnika.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Tak, do cewki dochodzi stale napiecie, zmienia sie tylko natezenie. Spróbuj dac na cewke zasilanie z zewnatrz i wtedy zobaczysz jak zachowuje sie podnosnik. A moze czujnik pozycji jest po prostu zle nastawiony, na poczatek warto by dokonac ustawienia czujnika.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Jak dam prosto z akuu to sie nie sfajczy nic? jakie powinno byc napiecie podczas podnoszenia? czujnik wysokosci ustawiany juz byl milion razy i dalej to samo.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metrodorus    0

Witam. Ja także mam problem z ehr-em, który pokazuje błąd 14 (lub 41) fendt 615 z 93r. nr pojazdu: 385212584. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Na poczatku trzeba by sprecyzowac ktory rodzaj EHR posiadasz. Ciagniki te mialy 3 rodzaje EHR, EHR 3, EHR 4 i EHR D. Pierwszy odpada gdyz nie bylo tam samodiagnozy, typowal bym na EHR D. I jesli juz to blad "14" czyli przerwanie doplywu napiecia do zaworu elektromagnetycznego (zlacze 35).Istnieje rowniez mozliwosc braku napiecia na zlaczu "29"


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metrodorus    0

Dzięki za pomoc. Faktycznie uszkodzona, a dokładnie cała skorodowana, wtyczka zaworu elektromagnetycznego. Po usunięciu usterki EHR nadal nie działa pokazując, tym razem, błąd 33 :( Sprawdziłem wszystkie pozostałe złącza i poczyściłem, ale błąd nadal jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

usterka "33" oznacza napiecie na sterowniku ponizej 12 V. Tak wiec nie zostaje ci nic innego jak wedlug schematu wyszukanie wszystkich polaczen i ich wyczyszczenie. Mozliwe ze sa skorodowane i zasniedziale punkty "masy".


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Sprawdź ładowanie alternatora i paski. Pamiętaj że pasek pracuje bokiem a nie środkiem i przy węższym (zużycie)klinie będzie poślizg na kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Malo prawdopodobne aby byl to problem alternatora. W tym przypadku mialbys juz problemy z odpalenie ciagnika, poza tym z przodu wyswietlacz zaczal by wariowac i pokazywac roznorodne bledy. Zmierz napiecie dochodzace do sterownika EHR styk 28 masa i styk 29 napiecie 12V. mozesz tez dodatkowo sprawdzic styk 24, tam tez musiz miec napiecie 12 V.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metrodorus    0

EHR już działa. Był skorodowany przewód, który doprowadza napięcie do styku 29. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiekkkkk2    0

witam

jestem tu nowy ale widzę że kosti jest człowiekiem którego potrzebuję ponieważ mam problem z EHR w fendzie 311, a mianowicie podnośnik nie działa nie zapalają się diody sygnalizujące podnoszenie ani opuszczanie dioda diagnostyczna także nie wyświetla żadnego błędu, z błotnika również nic nie działa jedyny sposób to rozłączenie elektryki i sterowanie ręczne dźwignią od hydrauliki.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

rysiekkkkk2@ zobacz sobie wszystkie przewody elektryczne od podnośnika myslę ze jakiś ci podrdzewiał może i na jakiejś wsuwce i tego nie działa , spryskaj odrdzewiaczem i powinno pomóc ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam czy powie mi ktoś z jaka siła docisnąć głowice w fendt 816 man d0826? Oraz jaki powinien być luz zaworowy pozdrawiam 
    • Przez impres-me
      Witam. Może już ktoś przerabiał temat bądź ma wiedzę czy się da albo jak to wykonać.  A mianowicie chciałbym dołożyć sterowanie z zewnątrz przednim tuzem . Niestety nie mam ehr na przód.  Ale Widziałem W ogłoszeniach podobny ciagnik który również go niemiał ale posiadał przy tuzem sterowanie góra dół.  Takie rozwiązanie w zupełności by mi na chwilę obecną wystarczyło. Gdyby ktoś coś wiedział proszę dać znać.   Pozdrawiam
    • Przez impres-me
      Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić zasadę działania i użytkowania tych elementów w fendzie 800 favorit. 
      1 to zbiorniczek na alkohol W instalacji pneumatycznej .  Instrukcja niewiele o tym mówi.  
      2 jakiś przycisk gumowy z drugiej strony tej cewki jest taki sam ,
       
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak tego używać? 


    • Przez lolo32
      Interesuje mnie ten typ z lat 1995-1998 silnik ,skrzynia, hudraulika tylko to mnie interesuje.
    • Przez martyniuk_93
      Witam chciałbym się zapytać ile kresek na wyświetlaczu powinna mieć temperatura cieczy, bo wydaje się że u mnie jest za wysoka bo pokazuje 5 kresek przy ciężkiej pracy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj