DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

pawel885    2279

Właśnie, jak napisał @Sadek - jesteśmy wygodni. Płacąc co rok 3-5 tys kombajniście kupił bym sobie bizona Z020 i nie latał po wsi prosząc o cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Biznes to może i można zrobic ale jak by miał dużo ha do koszenia i dobrego pola. Nie tak jak w tym roku jeszcze dobrze nie wjechał na pole a już siedzi i dzwoń po duży ciągnik. 300zł z godziny za koszenie i 000 za wyrywanie z błota a paliwo idzie i czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czekasz pół godz na ciągnik a tu gość wpada T-25 , dojeżdża 50 metrów od kombajnu i sam siedzi :lol: oj nie raz tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

czytając nie które posty stwierdziłem że właśnie przez taka mentalność kombajnistów i ich rzetelność sprawiła że w zeszłym roku kupiłem swój i mam ten problem z głowy bez obrazy dla nikogo u mnie są tacy że trzeba się prosić i to 2 tygodnie nawet żeby raczył przyjechać.taka wygoda kosztowała mnie sporo kasy ale nie żałuje i każdemu polecam swój własny sprzęt na paliwo i naprawy zarobi sam choć kombajnów u mnie sporo nawet 15 km dojeżdżają pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A ja tam swojego nie mam zamiaru kupować. Skoro rocznie płace 2tyś to jak bym miał swój to niech bym nawet 1tyś oszczędzał to kombajn zwrócił by mi się po 20latach jakiś niewielki w dodatku heder miał by wąski i później tylko bawienie z prasą trzeba sto razy w kółko jeździć. A tak najmę sobie usługę z czym problemu nie mam i jest spokój. Tak więc nie każdemu taki zakup się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

@robert983 gdybym był właścicielem dzierżawionej ziemi lub miał pewność że będę ją długo dzierżawił, to kupiłbym kombajn. Jak na razie dobrze wychodzę współpracując z właścicielem kombajnu, który może w przyszłości odkupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kiedyś u nas jeden Bizon obkaszał wioskę i okoliczne jeszcze, teraz tylko u mnie w pół wymarłej wsi jest 22 :o kombajny. Gdzie tu mowa o usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja ciąłem u kilku gości co mają swoje kombajny :) jak wyżej pisałem kupiłem koła blizniacze i oni mogli tylko pomarzyć o cięciu swoim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kiedyś u nas jeden Bizon obkaszał wioskę i okoliczne jeszcze, teraz tylko u mnie w pół wymarłej wsi jest 22 :o kombajny. Gdzie tu mowa o usługach.

W mojej tylko 3, a w sąsiednich jest więcej. Jedna trzecia upraw jest pod kukurydzą, dużo łąk. Może w tym sezonie komuś coś skoszę, jak będę miał czas i chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro, przenieś gospodarstwo bliżej Białowieży to zrobimy ci usługę. ;) . Co tam będziesz się męczył pomiędzy województwami. ;) . U nas mało krowiarzy, a jak jeden na wioskę jest to kosi trawy za darmo ile tylko zechce. Raj normalnie, ziemia tania. :D .Zapraszamy.

Co do kombajnów to mój najnowszy sie pochawalę :D , ale to pikuś bo jest claas co ma na łożyskach wybite rok produkcji 1955. :D . Także co to opisywali w jakiejś gazecie że najstarszy kombajn to z 1962r w Polsce to nie prawda. Egzemplarz ten ma 2 bagnety mniej od snopowiązałki a i plewy zbiera w worki, to też sieczki ciąć nie trzeba. :lol:

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

panowie ja wiem że w niektórych stronach naszego kraju są takie gospodarstwa że obsianego pola rolnicy mają mało ja tez nie mam jej dużo 4 ha trawy i 7 zbóż ale mi ten interes z kupnem kombajnu się opłacił swoje wykosiłem i zarobiłem mam takie rokowania że zwróci mi się max po 4 latach dodam że kosztował mnie 25000 u mnie w okolicy jest sporo kombajnów jak pisałem wcześniej ale kombajniści myślą chyba że są ponad innymi ziemię uprawiam raczej z mentalności po dziadach pradziadach ale jej puki co nie rzucę ale prosił nikogo nie bendę taka decyzja o kupnie własnego należy do indywidualnej osoby. a i co niektórzy narzekają że części drogie to niech wymienią sprzęt na lepszy i mniej awaryjny i będą mieli po problemie a nie tylko narzekają u mnie co mieli dużo lat do tylu kombajny to im się już kilka zwróciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Robert powiadasz 25tyś za kombajn dałeś i nie narzekasz. Fakt, części do takich kombajnów są na cmentarzyskach za grosze. Kup za pół mln kombajn to zmienisz zdanie o kombajnistach. Powiedz co to za kombajn i jaka stawkę miałeś, wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

pisałem że mam mało ziemi ornej więc za te pieniądze co mówisz to dla mnie przesada a więc kupiłem taki kombajn jaki uważałem że na moje skromne hektary wystarczy df m 900 3 metry nie narzekam na niego to fakt dobry mi się trafił wydajność od bizona 56 o jedną czwartą mniejsza ważne że swoje wykosiłem w jeden dzień i mam spokój nie chodzę nie proszę o to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

ja tak samo zrobiłem jak @robert983, kupiłem kilka lat temu New Hollanda i już mi się zwrócił z nawiązką, nie muszę nikogo prosić o wykoszenie, pilnować, błagać, wsiadam i koszę kiedy mi pasuje, mój kombajn pracuje na 18ha i do tego usługa, w tamtym roku trochę zarobiło się gdyż na wsi kombajny się psuły często a mi (odpukać) bezawaryjnie szło. B)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

Witam ja planuie na żniwa wystawić trzy maszyny i myślę że jak ropa będzie kosztowała pod siedem złoty to cena bizona z sieczkarnią będzie się klarowała koło 360zł 380zł Bizon Rekord tak samo :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja drugi rok już kosiłem Claasem Consulem za 13 tysięcy. Wykosił około 50ha i bez żadnych awarii. Jedyne co to olej w silniku zmieniliśmy i filtry no i paliwo. Jeśli tak dalej pójdzie to za 2 lata się zwróci bo trzeba mu mały remont zrobić. Ile wam pala kombajny na hektar koszenia? Mój z silnikiem Mercedesa spokojnie w 10l/ha się mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

Siema ja sam kosze bizonem z 87r silnik jest orginał nie bierze oleju , i na 1ha ładnej nie wywalonej pszenicy mi wezmie 8 litrów a miałem też takiego bizona co brał 11 litrów ON na ha i w tym 8 litrów superolu na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Bizon 8 l ON na ha-chyba to jest niemożliwe,ja miałem rożne zachodnie stare w których silniki były super volvo,ihc,mf i w żadnym takiego niskiego spalania przy podobnym hedrze nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

W sumie to też zależy od tego jakie plony z hektara i jakie są straty :) Znajomy miał bizona i sprzedał i kupił New Hollanda małego i mówił że mu pali 8 l/ha i że bizon dużo więcej ale ile konkretnie to już nie pamiętam. Ja to 10/ha podałem dzieląc całkowite zużycie paliwa na całkowitą powierzchnie (czyli wliczone są przejazdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

tak jak ja obliczyłem to kosiłem 9.60 ha i z dojazdem 3 km i z powrotem spalił mi 90 litrów , plon tak okł 5 ton , niechcę tu pokazywać ani zachwalać maszyny tylko gadam jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Więc niebawem pewnie razem z właścicielami c3603p będziesz jeździł w pole z pustym bakiem a wracał z pełnym. Ludzie bądźcie poważni w życiu nie spotkałem żadnego starego clasa nh jd a tym bardziej bizona w który spalanie wynosiło 10l/ha ON, a tym bardziej mniej niż 10l, jak niewiecie ile pali bizon to się taty spytajcie ile leje paliwa do baku i ile po 9.60ha zostanie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj