seba76

Dominator 86/88/96/98

Polecane posty

seba76    2

Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Warta dopłaty na sl na zwykłej skrzyni nie, pamiętaj też że taki 96 na hydro jest lepszy od 98 na mechanicznej skrzyni, warto szukać z przecibieżnymi sitami 3d- to zwiększa wydajność, hydrostatu się nie bać, jak kupisz zdrowego to jest kompletnie bezawaryjny w przeciwieństwie do zwykłek skrzyni nie mówiąc o komforcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wiadomo że czym rzadszy olej tym bolączki bardziej wychodzą, jak na 3 na wolnych obrotach ciągnie obrze to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

co do hydrostatu to zgoda ale że zupełnie bezawaryjny takich nie ma-jajowate  osie klawiszy zużyta tuleje na wachadłach sit -że nie wspomnę o przekładni ślimaka w zbiorniku która przez dziesięciolecia nie jest smarowana bo nikt nie wie .No i największa bolączka motowidła hedera bez hydraulicznej regulacji wysunięcia to porażka a podbieracze można sobie wsadzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba76    2

No dobra, to co jest alternatywą. Na co zwrócić uwagę? Jaki kombajn według Ciebie jest godny uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

96/86 na przejściowej wersji z podsiewaczem i koszem na tulejach metal guma lepszy jest, ptzekładnia w zbiorniku norma pół dnia i zrobione, a ogólnie te wymienione usterki to w każdym kombajnie bardzo podobne, ja mam wysuwany nagarniacz w swoim. Nie ma lepszej alternatywy według mnie, warto kupić dominatora bo części leża na każdym rogu a poza tym to cholernie twarde maszyny

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba76    2

Bardzo logiczne argumenty. Niestety nie będę umiał odróżnić wersji przejściowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Będzie umiał...., ,bo   różnica jest widoczna gołym okiem pomiędzy łożyskami ślizgowymi a tulejami metalowo gumowymi jakie montowano w nowszym typie wahaczy napędu podsiewacza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Dnia 9.08.2023 o 15:16, seba76 napisał:

No dobra, to co jest alternatywą. Na co zwrócić uwagę? Jaki kombajn według Ciebie jest godny uwagi?

Kombajn jak kombajn na jaki trafisz tak pójdzie .Za Dominatorem przemawia dostępność rynku wtórnego części choć silnik za plecami trochę frustrujący silnik mercedesa nie do zdarcia jezeli sam nie przyłożysz ręki do zaniedbania .tuleje podsiewacza klocki wytrząsaczy i jajowate wypracowanie osi klawiszy luzy na żaluzjach sit trochę kłopotliwa wymiana cepów na bębnie (trzeba je spawać dodatkowo) .Jechać kupować z kimś co zna te bolączki i wie jak rozpoznać .Kosiłem naście lat Dominatorem teraz cnh ale technologicznie nie ma co porównywać -cena części  których nie ma zamienników i nie da się dorobić  chyba wszystkich marek jest porażająca .W  zależności od ilości ha i dostępności usług w okolicy i stawek warto rozważyć pozostanie na usługach .Coć jak trafisz na dobry niezawodny to szybko się zamortyzuje  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj