Skocz do zawartości
janusiak93

baloty za plotem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Baloty
janusiak93    0

Witam. mam problem z sasiadem bo wystawił mi baloty słomy za płotem nawet nie poł metra od płotu, co mam z tym zrobić? moze jest na to jakis przepis? ze musi byc iles tam metrow od płotu. kto ma badz wie gdzie poszukac tego przepisu prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny.

qazi    58

co do granicy działki to nie wiem , ale na pewno jest minimalna odległość od zabudowań itp hak daleko jest od budynków

janusiak93    0

od budynkow jest 35 metrow. tylko tu chodzi oto ze jak zima przyjdzie a najebie sniegu za przeproszeniem to ten płot zgnije bo wszystki snieg z tego spadnie bo jeszcze sobie to przykrył plandeką wszedzie szukałem tego przepisu i nie umie sie doszukać

spadam jak cos to jutro odpisze. Elo.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    512

To nie jest budowla ani materiał niebezpieczny czy szkodliwy lub w jakis inny sposób uciązliwy np zapach. Nic tu nie zrobisz.

samczyk1991    82

W tamtym roku był chyba taki sam temat ale o ile pamiętam nikt nic nie wymyślił. Ta sama sytuacja była

To był mój temat, ale dotyczył balotów sianokiszonki i to moje baloty mu przeszkadzały. W moim przypadku mama dowiedziała się w ODR ,że nie ma przepisów co do składowania balotów sianokiszonki, dogadaliśmy się z sąsiedztwem i po sprawie. Co do słomy i siana to są konkretne przepisy składowania, głównie chodzi o to ,że mogą się zapalić lub ktoś podpalić.

Wieczny kawaler ;)

michalgin    1

Na stronie psp znalazłem takie wytyczne, może Ci pomogą:

5. Przy ustawianiu stert, stogów i brogów należy zachować co najmniej następujące odległości:

1) od budynków wykonanych z materiałów:

a) palnych - 30 m,

:D niepalnych i o pokryciu co najmniej trudno zapalnym - 20 m;

2) od dróg publicznych i torów kolejowych - 30 m;

3) od urządzeń i przewodów linii elektrycznych wysokiego napięcia - 30 m;

4) od lasów i terenów zadrzewionych - 100 m;

5) między stertami, stogami stanowiącymi odrębne strefy pożarowe - 30 m.

6. Wokół stert i stogów należy wykonać i utrzymać powierzchnię o szerokości co najmniej 2m w odległości 3 m od ich obrysu, pozbawioną materiałów palnych.

7. Produkty roślinne należy składować w sposób uniemożliwiający ich samozapalenie. W przypadku konieczności składowania produktów niedosuszonych należy okresowo sprawdzać ich temperaturę.

Filipoo    14

do ost posta, to gdzie ja mam składowac słome:D duzę sa kary?? jeśli tak to chyba się nie wypłacę:D eh te przepisy to u mnie nikt by nie mógł nic takiego nigdzie składować...

michalgin    1

Na środku pola, obok lądowiska dla śmigłowców żeby nie trzeba było marnować miejsca na dojazd do stogu:D Niestety nie wiem jakie są kary. Myślę że do puki coś się nie spali to i kary nie wlepią. Chyba że ma się życzliwego sąsiada który będzie pisał gdzie się da donosy:/ Jak dobrze pamięta to dwa lata temu nie daleko mnie palił się stóg słomy złożony jakieś 4m od drogi asfaltowej. Zapaliło się pobocze, a od niego słoma. Straż zamiast gasić słomę chłodziła drogę żeby się nie stopiła. Może jak by słoma była prawidłowo składowana i oborana na około to by się nie spaliła, a co najważniejsze rolnik nie miał by dużych strat.

Filipoo    14

no właśnie sasiadów to ja mam zyczliwych az za bardzo;[ bede chciałpostawić mur na granicy zamiast płota ciekawe czy sie zgodzą na to;[ ( nikomu nie zycze takich sasiadów jak ja mam)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
    • Przez Magda_86
      Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź