Bartek72511

Petkus do facelii - modele

Polecane posty

Bartek72511    81
Witam . w związku , że zwiększamy areał zasiewów facelii u siebie i w okolicy , zaczynamy rozglądać się za jakimś petkusem . Na razie czyścimy wialnią sitową , jakość jest super ale brakuje wydajności bo realnie można przyjąć, że wylatuje nam około 150 kg czystego materiału na godzinę . Zacząłem przeglądać na olx petkusy , jednak jest sporo modeli , 523,531,541 itd i z tego co widzę to nie leci to jakoś po kolei , w sensie 541 wygląda na mniejszy od 531 . Szukałem w internecie informacji ale nie mogę nic znaleźć o parametrach poszczególnych modeli . Który model jest największy ? Czy do drobnonasiennych używacie dryjerów czy nie ? jaka jest realna wydajność tak jak w przypadku facelii ? który model będzie najlepszym wyborem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Tryjerow jak cos. Do faceli nie trzeba. 531 nie jest dokladna do drobnych nasion. Na 541 najlepiej. Mam taka do sprzedania jakbys byl zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

*tryjerów , nie wiem jak to się fachowo nazywa , tak piszą na olx.

A czym różni się 531 i 541 ? myślałem że tylko wielkością?

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226
43 minuty temu, Bartek72511 napisał:

A czym różni się 531 i 541 ? myślałem że tylko wielkością?

Teoretycznie tak. Ale faktycznie jest dużo mniej dokładna. Mieliśmy 531 i o ile wydajnosc byla duża, to nie czyściła dokładnie, tzn 541 są dokładniejsze i do drobnych nasion sie o wiele lepiej nadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
1 godzinę temu, Rowan napisał:

Tryjerow jak cos. Do faceli nie trzeba. 531 nie jest dokladna do drobnych nasion. Na 541 najlepiej. Mam taka do sprzedania jakbys byl zainteresowany.

Jak by miał kupować to tylko z tryjerem wszelkie okrągłe chwasty i połówki nasion na nim odchodzą i do tego dużo sit żeby mieć szeroki wachlarz roślin do czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A petkus typu 545,547,523 to czym to się różni? to tylko wielkość czy jednak inne różnice ? Sporo jest tych modeli, a nigdzie nie idzie znaleźć jakiejś tabeli z parametrami wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Z tymi oznaczeniami się nie spotkałem osobiście mam k 212 z 1958r jest jeszcze k 213 z dwoma bębnami tryjera o lepszej wydajności najlepiej na YouTube wpisz oznaczenia może ktoś nagrał filmik to zobaczysz jak pracują albo szukaj w języku niemieckim i tłumacz strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczu    1

Tak btw. gdzie sprzedajcie nasiona facelii i gryki? Są jakieś skupy w Wielkopolsce które kupują ten towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz8641    7

Ja czyszczę 20t rocznie facelii na petkusie k531. Wydajność okolo 0,5t średnio w zależności od czystości towaru. Najlepiej czyści się na tryjerach o oczku okolo 2,5mm. Czystość 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj