Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojak1986    1885
4 minuty temu, soltys48 napisał:

Wydaje mi się czy wymiączko ma?

Tak ma. Byk się nie urwał więc wiatropylna raczej nie jest. Co myślisz z ceną po majówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Byk się nie musi urwać żeby robotę zrobić. Lepiej ją zbadaj bo natura potrafi znaleźć sposób.  Nawet na łańcuchu....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
2 godziny temu, ab23 napisał:

Nie strasz bo moj plan polegnie🤭

+ 10 białogłowych odsadeczków wjechało 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
23 minuty temu, wojak1986 napisał:

Tak ma. Byk się nie urwał więc wiatropylna raczej nie jest. Co myślisz z ceną po majówce?

Wyczyść skrzynkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
11 minut temu, Cybulek17 napisał:

+ 10 białogłowych odsadeczków wjechało 😎

To pakaży czy aby do SM podobne😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Ktoś wie jakiej cenie krowy mam piękna MO ponad 800 kg i jeszcze piękniejszą tłustą SM też ponad 800kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905

Nie ważyłem jeszcze u siebie,  ale gdzieś 170 - 180kg 

1 minutę temu, ab23 napisał:

Jaka cena??

Jak to mówi tu 90% forumowych doradców , 6 tygodniowych hfów by dało 😁 ale wiem , że na zero wyjdzie a tuczymy dla hobby 🙃

Koło 20zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Białaczka u bydła, ktoś się spotkał? Kupiłem ostatnio odsady i teraz z weterynarii była babka powiedziała że 1szt ma podejrzenie białaczki, nie wiem czy matka jest chora czy jak. To jest zaraźliwe na inne sztuki tak jak piszą ? Kazali oddzielić od reszty, co już wątpię że ma sens. Ubój z urzędu jeśli wyjdzie że chore. Ile wtedy płacą? Do odsady LM 😒 mało nie kosztował....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

Nie wiem jak teraz ale za ojcowego gospodarzenia dobrze wychodzili na takich sztukach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
4 godziny temu, zbitom793 napisał:

Byk się nie musi urwać żeby robotę zrobić. Lepiej ją zbadaj bo natura potrafi znaleźć sposób.  Nawet na łańcuchu....

Pewnie masz rację. U sąsiada jałowce zaczęło lecieć mleko , usg cielna nie jest. U mnie jej matka 50% Belg dawała po wycieleniu momentami powyżej 20 litrów to może taki mleczny Belg😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

U mojego znajomego, który tylko jałówki na opas trzymał też pojawiło się spore wymię i mleko zaczęło lecieć, ale podejść do siebie nie dala żeby wydoić. Myślał, że wiatropylna, albo niepokalane... , ale okazało się, że ciąża urojona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
38 minut temu, zbitom793 napisał:

U mojego znajomego, który tylko jałówki na opas trzymał też pojawiło się spore wymię i mleko zaczęło lecieć, ale podejść do siebie nie dala żeby wydoić. Myślał, że wiatropylna, albo niepokalane... , ale okazało się, że ciąża urojona

U mnie byk się nie zerwał, jałówka też a kiedyś przychodzę do obory a tam ciele.....

 

Okazało się że łańcuchy były za długie 

Edytowano przez soltys48
Ebana autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
3 minuty temu, soltys48 napisał:

U mnie byk się nie zerwał, jałówka też a kiedyś przychodzę do obory a tam ciele.....

 

Okazało się że łańcuchy były za długie 

Właśnie o tym pisałem post wczesniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Chyba sprawdzę tą jałówkę bo mnie tutaj zbiliście z tropu. Dwa belgi to się dobrze skończyć nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
36 minut temu, EppS napisał:

@AdamRo jaki rejon polski obsługujesz ? Mój odbiorca daje max 13 zł 🤔

Przecież ceny są wszędzie  jednakowe tylko magiczne słowo  waga😉

2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

A to są te słynne startery czy od jakiegoś prywatnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj