Skocz do zawartości

Ceny bydła 2023


Wiadomość dodana przez danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie ważyłem jeszcze u siebie,  ale gdzieś 170 - 180kg 

1 minutę temu, ab23 napisał:

Jaka cena??

Jak to mówi tu 90% forumowych doradców , 6 tygodniowych hfów by dało 😁 ale wiem , że na zero wyjdzie a tuczymy dla hobby 🙃

Koło 20zł netto

Opublikowano

Białaczka u bydła, ktoś się spotkał? Kupiłem ostatnio odsady i teraz z weterynarii była babka powiedziała że 1szt ma podejrzenie białaczki, nie wiem czy matka jest chora czy jak. To jest zaraźliwe na inne sztuki tak jak piszą ? Kazali oddzielić od reszty, co już wątpię że ma sens. Ubój z urzędu jeśli wyjdzie że chore. Ile wtedy płacą? Do odsady LM 😒 mało nie kosztował....

Opublikowano
4 godziny temu, zbitom793 napisał:

Byk się nie musi urwać żeby robotę zrobić. Lepiej ją zbadaj bo natura potrafi znaleźć sposób.  Nawet na łańcuchu....

Pewnie masz rację. U sąsiada jałowce zaczęło lecieć mleko , usg cielna nie jest. U mnie jej matka 50% Belg dawała po wycieleniu momentami powyżej 20 litrów to może taki mleczny Belg😁

Opublikowano

U mojego znajomego, który tylko jałówki na opas trzymał też pojawiło się spore wymię i mleko zaczęło lecieć, ale podejść do siebie nie dala żeby wydoić. Myślał, że wiatropylna, albo niepokalane... , ale okazało się, że ciąża urojona

Opublikowano (edytowane)
38 minut temu, zbitom793 napisał:

U mojego znajomego, który tylko jałówki na opas trzymał też pojawiło się spore wymię i mleko zaczęło lecieć, ale podejść do siebie nie dala żeby wydoić. Myślał, że wiatropylna, albo niepokalane... , ale okazało się, że ciąża urojona

U mnie byk się nie zerwał, jałówka też a kiedyś przychodzę do obory a tam ciele.....

 

Okazało się że łańcuchy były za długie 

Edytowane przez soltys48
Ebana autokorekta
Opublikowano
3 minuty temu, soltys48 napisał:

U mnie byk się nie zerwał, jałówka też a kiedyś przychodzę do obory a tam ciele.....

 

Okazało się że łańcuchy były za długie 

Właśnie o tym pisałem post wczesniej

  • Like 1
Opublikowano
36 minut temu, EppS napisał:

@AdamRo jaki rejon polski obsługujesz ? Mój odbiorca daje max 13 zł 🤔

Przecież ceny są wszędzie  jednakowe tylko magiczne słowo  waga😉

2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

A to są te słynne startery czy od jakiegoś prywatnego? 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez _Pawciu_
      Witam. Pytanie jak w temacie. Szukam opinii o tych dwóch odbiorcach. Do tej pory odstawiałem do Biskupca ale po ostatniej sprzedaży jestem delikatnie zniesmaczony. Przedstawiciel obiecywał że dołozy "kilka groszy" do ceny startowej ale oczywiście tak nie było. Przy ważeniu na gospodarstwie i ważeniu przed ubojem waga na każdej sztuce spadła od 50 do 70kg. Może to jednorazowy wybryk? Do tej pory nie miałem z nimi problemu. Lecz teraz rozmyślam nad sprzedażą do Zakrzewskich. Dajcie swoje opinie i przemyślenia na temat tych dwóch firm. Pozdrawiam
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v