syrol

Ceny ciągników

Polecane posty

syrol    4

Cześć, pisze bo już tracę siłę. Was chyba posr..ło z tymi cenami ciągników. Te same szroty które miałem nadzieję kupić za ciężko zarobione pieniądze 4 lata temu, dzisiaj cenicie drożej o 10 koła niż wtedy mimo że zużycie i lata minęły. To jakaś paranoja. Rozumiem że koszty wszystkiego wzrosły ale wasze szczerupy nie nabrały mocy, nadal nie są antykami i części w nich po tych setkach motogodzin nie są nowsze i lepsze k...wa!

 

 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrol    4
40 minut temu, jaco512 napisał:

Niech jaśnie książę sobie sam zbuduje..

Dziękuję jaśnie królowi za łaskę i pozwolenie 

47 minut temu, akmaly napisał:

Kup nowy 

Właśnie się wybieram do salonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
syrol napisał:

Cześć, pisze bo już tracę siłę. Was chyba posr..ło z tymi cenami ciągników. Te same szroty które miałem nadzieję kupić za ciężko zarobione pieniądze 4 lata temu, dzisiaj cenicie drożej o 10 koła niż wtedy mimo że zużycie i lata minęły. To jakaś paranoja. Rozumiem że koszty wszystkiego wzrosły ale wasze szczerupy nie nabrały mocy, nadal nie są antykami i części w nich po tych setkach motogodzin nie są nowsze i lepsze k...wa!

 

 

a Ty się żalisz czy chwalisz, bo nie wiem o co Ci chodzi? mogłeś lekko dobrać kredytu i kupić wtedy pracował byś tym szrotem jak to piszesz od kilku lat kredyt wolno spłacał i dziś miał byś droższy ciągnik o 10tys

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

sory taki mamy klimat sam będe kupował renówke i kiedy rok temu chodziły po około 80 dych tak teraz stówka i co mam tu wyć na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
1 godzinę temu, syrol napisał:

Cześć, pisze bo już tracę siłę. Was chyba posr..ło z tymi cenami ciągników. Te same szroty które miałem nadzieję kupić za ciężko zarobione pieniądze 4 lata temu, dzisiaj cenicie drożej o 10 koła niż wtedy mimo że zużycie i lata minęły. To jakaś paranoja. Rozumiem że koszty wszystkiego wzrosły ale wasze szczerupy nie nabrały mocy, nadal nie są antykami i części w nich po tych setkach motogodzin nie są nowsze i lepsze k...wa!

 

 

Slyszales moze takie slowo jak inflacja??????  :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Dzięki socjalistom przy korycie.

100 zł z czerwca 2021 jest obecnie warte około 60 zł.  

Skutek taki, że wszystko drożeje i drożeć będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Spokojnie dadzą jeszcze więcej socjalu, najniższą krajową podniosą, dodrukują jeszcze więcej pieniądza to zaraz znowu będziemy wszyscy milionerami jak kiedyś... szkoda słów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

U nas reżim to i ceny wysokie, ale wystarczy pojechać zagranicę np. za zachodnią i kupić w normalnej cenie traktor, samochód, nawozy czy paliwo:D


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Gdyby u nas nowe auto pokroju np jakiegoś opla można było kupić w salonie za powiedzmy 5 czy 6 wypłat tak jak jeszcze niedawno było to w niejednym kraju to można by dyskutować. Ale tu największy problem jest taki, że te pieniądze u nas coraz bardziej tracą na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1134
10 godzin temu, syrol napisał:

Dziękuję jaśnie królowi za łaskę i pozwolenie 

Właśnie się wybieram do salonu 

Jedź na zachód, tam staniały to kupisz jeszcze taniej niż 4 lata temu🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

to powiem coś ciekawszego w 96roku MTZ 82 Narew można było kupić za 38 ton pszenicy i rok temu ten sam traktor z przebiegiem 4tys mth też trzeba było dać ponad 30ton pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego @syrol jak będziesz sprzedawał swoją 60-ntke to uczciwie wycenisz tak jak 4 lata temu? Rolnictwo drogie hobby, nie stać na konia to trzeba zabawę zmienić 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Właśnie się wybieram do salonu i jak w salonie potaniały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441
14 godzin temu, syrol napisał:

Cześć, pisze bo już tracę siłę. Was chyba posr..ło z tymi cenami ciągników. Te same szroty które miałem nadzieję kupić za ciężko zarobione pieniądze 4 lata temu, dzisiaj cenicie drożej o 10 koła niż wtedy mimo że zużycie i lata minęły. To jakaś paranoja. Rozumiem że koszty wszystkiego wzrosły ale wasze szczerupy nie nabrały mocy, nadal nie są antykami i części w nich po tych setkach motogodzin nie są nowsze i lepsze k...wa!

 

 

Ale to nie sprzęt jest droższy, to pieniądze są mniej warte. 

Można było wtedy kupić szarota, popracować i po sprzedaży nie byłoby takiej utraty wartości jak straciły sama pieniadze trzymane w skarpecie. 

Można było też kupić nawozu na zapas i być jeszcze bardziej do przodu.

A można było kupić w żniwa rzepak na przechowanie i być w plecy. Takie życie, taki biznes.

A może za 2-3 lata jak ceny płodów rolnych będą śmieszne, to i ciągniki znówu będą tanie, jak gospodarstwa będą padać, albo szukać co można upłynnić za gotówkę.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509
21 godzin temu, syrol napisał:

Właśnie się wybieram do salonu 

No i jak już tam pójdziesz to zrozumiesz czemu te stare mają taką cenę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

niestety tak traci na wartości pieniądz. miałem kupić na początku roku MF 180KM, miał mi znajomy przyprowadzić. Ale coś poszło nie tak i lipa. Te modele co na początku roku chodziły po 100tyś, teraz cenią 130-150tyś. i co zrobisz? no nic na razie trzeba odpuścić robić tym co mamy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj