Lukas85

Lexion 400, hydrostat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Koledzy czy ktoś może po podpowiedzieć w lexionie 405 w dźwigni do sterowania hydrostatem, właściwie dżojstikiem od dołu jest mały zielony przycisk którego opisu nigdzie nie znalazłem. Ktoś mi podpowie do czego on jest ? Druga sprawa w położeniu zerowym kombajn delikatnie toczy się do przodu, może ktoś miał taki przypadek i regulował linkę od niego ?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikos98    65

tam jest chyba sterowany auto contour albo wysuwany heder Vario w zależności od położenia przycisku na bocznym panelu. Musisz linkę wyregulować bo widocznie mimo że dżojstik jest w położeniu neutralnym to i tak dźwignia na pompie od jazdy jest lekko w położeniu do przodu. Jak nie jest dobrze wyluzowany to mogą wystąpić problemy z zmienianiem przełożeń w skrzyni biegów.


DIESEL kopci, DIESEL czadzi, DIESEL nigdy Cię nie zdradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzięki orientujesz się gdzie reguluje się linkę, przy pompie czy przy teczce? I jeszcze jedno pytanie jak odchylić w lexionie kabinę?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikos98    65

W lexionie akurat typowo nie regulowałem, w Tucano była regulacja w podłokietniku pod zaślepka i bezpośrednio przy pompie od hydro. Nie wiem czy to jest możliwe z tą kabiną. Jeśli jest to tak samo rozwiązanie jak w jaguarach serii 800, to jest ona przykręcona z przodu i z tyłu do pomostu. W dominatorach w tych kwadratowych kabinach się chyba dało bo ona z przodu była jakby na zawiasie.


DIESEL kopci, DIESEL czadzi, DIESEL nigdy Cię nie zdradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Nikt więcej nie podpowie do czego służy ten przycisk?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378
18 godzin temu, Rolnikos98 napisał:

usisz linkę wyregulować bo widocznie mimo że dżojstik jest w położeniu neutralnym to i tak dźwignia na pompie od jazdy jest lekko w położeniu do przodu.

Pod warunkiem że to tylko wina regulacji linki. Kombajny jeżdżące same do tyłu, albo przodu to klasyka hydrostatu. 

Jak nie pomoże regulacja linki, to trzeba będzie ustawić " punkt zero mechanicznego  pompy".

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzieki temat ogarniety udało sie wyregulowac linkę i kombajn juz nie jedzie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRISupport    7
Dnia 29.01.2023 o 11:43, Marcinppppp napisał:

Witam a czy da się zwiększyć prędkość jazdy nap.25 na 30 lexsion 410

Kosztem jazdy do tyłu tylko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

zwróć uwagę że nie bez przyczyny kombajn nie jedzie powyżej 25km/h. Przy skrętnej tylnej osi manewrowanie taka maszyna jadąca z większą prędkością jest wręcz niebezpieczne.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj