Skocz do zawartości

Słaby WOM - Case 4240


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Warto by było sprawdzić , czy zawór ciśnienia nie jest podparty ( na pierwszym skanie nr 1 , relief valve ), oraz stan oringów , jeden na zaworze a drugi w obudowie MCV. Jak coś wymyślę to napiszę. Jeszcze jedna sprawa , czy istnieje różnica np. w sile kierowania, w czasie uruchamiania podnośnika lub  sterowania dźwigniami  hydrauliki zewnętrznej.

Edytowane przez andrzej78
Opublikowano (edytowane)

Podpinam się do temu. Jaja z tą hydrauliką. Czytałem ten temat od początku i to wszystko też przerabiałem. Skrzynie rozbierałem 4 razy z mechanikami i jeszcze 4 razy sam. Mam zdjęcia wszystkich elementów jakie wyciągnąłem i wiem co i jak rozebrać i poskładać. Ale co z tego jak wszystkie nowe części i bez rezultatu. Mam Case 4230 zaczęło się od wałka WOM to zrobiłem sam bez ściągania kabiny z wyciągnięciem podnośnika (tarcze i uszczelniacze wałka) nie życzę nikomu takiej roboty. Za jakiś czas klęknął przyspieszacz (powerschift) i strasznie ciężko się kręci kierownicą. Wymieniłem taczki, orbitrol, pompę hydrauliczną, filtr, olej, wszystkie uszczelniacze jakie znalazłem po drodze i dalej nic. I za każdym rozbieraniem nowe uszczelniacze i dalej brak efektów. Ciśnienie w niskim obiegu 18-19 bar a na dźwigniach 150 bar ale kierownica nie idzie odkręcić chyba że używam tura lub zblokuje hydraulike. Po roku jestem w trakcie kolejnego podejścia żeby chociaż lżej się kierowało. 

Moje pytanie.: potrafi ktoś opisać gdzie są wszystkie zawory w hydraulice i za co są odpowiedzialne i jaki jest kierunek zasilania od pompy do wylotu w skrzyni.? 

Służę zdjęciami i własną wiedzą. Mam nawet instrukcje napraw tylko w języku niemieckim 

Edytowane przez wanczyk-1991
Opublikowano

Wiem już mniej więcej gdzie co jest. Teraz chciałbym sprawdzić ciśnienia w obiegu, gdzie są jakieś punkty kontrolne i jakie powinny być wartości.? Zacząłem szukać zaraz za pompą wyjście B na zdjęciu i na wolnych obrotach mam 160 bar a na lekkim gazie przy 200bar otwiera się zawór. Wiem że jeszcze na dole jest jeden punkt kontrolny przy elektrozaworze półbiegów ale dokładnie nie wiem ile tam powinno być. W instrukcji nic nie znalazłem 

case.jpg.bb9081e1fa04b1c8de91cb9700e2578d.jpg

IMG_20181029_193541.jpg

Sprawdzę jeszcze na powrocie i na gniazdach. Obieg co idzie na kierowcę ma jakiś punkt do sprawdzenia czy jest to ten sam obieg co od spodu przy półbiegach? Ile powinien mieć bar w układzie? 

Opublikowano (edytowane)

Bez wdawania się w szczegóły , półbiegi ( przy zającu , punkt pod skrzynią ) , WOM , kierowanie , ma być 22 bar, na ciepłym oleju ( układy połączone). Z tym ,że w układzie wspomagania kierownicy  w momencie ruchu kierownicą ciśnienie ma wzrastać , nawet do ok 150 bar. Punkt kontrolny to wpięcie się przy siłowniku.

Edytowane przez andrzej78
Opublikowano (edytowane)

Te ciśnienia sprawdzę trochę później, baki zrzuciłem żeby wąż paliwa wymienić. Jeszcze jedna sprawa, przy dźwiganiu tura zawsze przerywa tak jak by było za mało oleju a jest prawie max. Co to może być? Na podnośniku jest to samo. Filtr był już kilka razy wymieniany 

Edytowane przez wanczyk-1991
Opublikowano (edytowane)

Sprawdziłem szczelność słownika kierownicy na pompie z innego traktora 190 bar i nie ma przecieków. Natomiast sprężyna z drugiego schematu nr 2 która powinna mieć 60.23mm to u mnie ma 62mm. Reszty jeszcze nie sprawdziłem. Mam wrażenie że zawór nr 3  drogiego schematu jest wyrobiony 

IMG_20181113_204229.jpg

IMG_20181113_204352.jpg

Edytowane przez wanczyk-1991
Opublikowano

Przemierzylem ciśnienie na siłowniku kierownicy i w jedną stronę zegar pokazuje 40-70 bar (po zablokowaniu hydrauliki 150bar) zaś w drugą stronę lub nawet gdy nie kręcę kierownicą pokazuje 25 bar. Może go blokuje gdy z jednej strony 70bar a z drugiej strony 25 bar? Zamiast 25 nie powinno być 0?

Opublikowano

Spaliły się chyba taczki z półbiegów bo już prawie nie jeździ. Potrzebny mechanik najlepiej z okolic Lublińca ale jak trzeba będzie to dowioze dalej. Tylko nie na drugi koniec Polski. Podajcie jakieś namiary na kogoś kto to ogarnie lub jest tu jakiś mechanik który się podejmie naprawy.

Opublikowano
Dnia 28.10.2018 o 23:30, andrzej78 napisał:

W instrukcji napraw powinien być schemat hydrauliki, trzeba trochę przy nim posiedzieć .

Masz może skany całej instrukcji napraw?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek105ls
      Do czego służy ten przełącznik case mx110 i co robi? 

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez mt3820
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Case CS110 z uszkodzoną przekładnią powershift (4 półbiegi )
      Problem jest taki, że na 2 i 4 półbiegu traktor nie ma siły jechać. Na niźszych biegach da się ruszyć i bez obciążenia powoli przyśpieszyć, lecz przy obciążaniu rozłącza napęd.
      Dodatkowo podczas zmiany półbiegu z 2 na 3 jest chwilowe zdławienie/przyhamowanie traktora i dopiero normalnie jedzie.
      Pomierzyłem ciśnienia i tak:
      w punkcie pomiarowym nr5 (ciśnienie systemu) jest 16bar, podczas przełączania półbiegów (1,2,3,4) chwilowo się zmienia, po czym wraca do 16bar. 
      w punkcie pomiarowym 1 ( sprzęgło D, wspólne dla 2 i 4 półbiegu) ciśnienie po załączeniu wynosi 5bar.
      w punkcie pomiarowym 2 (sprzęgło C) ciśnienie po zasterowaniu wynosi 16 bar
      w punkcie 12 oraz 13 - po załączeniu 1 lub 3 półbiegu wynosi 16 bar, lecz po załączeniu 2 lub 4 wynosi 10 bar ( oczywiście dla 2 półbiegu 12 punkt pomiarowy oraz dla 4 13punkt
      na punktach 8 oraz 6 nie zaobserwowałem źadnego wzrostu ciśnienia przełączając poszczególne półbiegi.
      Zamieniałem też cewki zaworów Y22 z Y24 i ciśnienia oraz jazda jest bez zmian.
      Podejrzewam, że uszkodzony jest blok zaworów, lub uszczelniacz na koszu sprzęgłowym D.
      Co jeszcze mogę sprawdzić przed rozpoławianiem ciągnika?
       
       



    • Przez DariuszSmogr
      Witam,
       
         Mam na oku starego IHC 844 bez napędu z 1975r. Jest tam coś w rodzaju powershift'a z prawej strony kierownicy. Ktoś miał do czynienia z takim rozwiązaniem? Nie ukrywam zaciekawiło mnie to. Jak z awaryjnością takiego rozwiązania i działaniem? 
    • Przez Xovirek
      Witam, chciałbym się dowiedzieć czy może robił ktoś „rozblokowanie” prędkości w vestrum? Albo czy „naprawiał” ekologię? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v