Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andzin    20
Dnia 12.01.2022 o 09:15, przem napisał:

moim zdaniem straszny burdel zrobi sie po tej zmianie stawek vat

Edytowano Środa o 09:16 przez przem

Bo to o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Gdzie  w jakimś  wiarygodnym  źródle  można  przeczytać  że  są  planowane   zmiany  w  stawkach  Vat  dla  rolników    ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2494
Dnia 13.01.2022 o 17:51, przem napisał:

Ja wczoraj spanikowałem i cały rzepak sprzedałem, udało się jeszcze wyrwać wcześniej ustalone 3600 netto.

 

Dnia 14.01.2022 o 19:28, miwigos napisał:

Tak trzymać , niektórym nerwy puściły i sprzedali na dołku

Jeśli to jest dołek jak sprzedał @przemto ja sobie takich dołków życzę.

@marek1977 o pszenicy miesiąc , dwa miesiące temu też tak pisali , a teraz większość piszących pisze że jeszcze nic nie sprzedał , zresztą tak samo jak i ja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/rosja-rolnicy-przeliczyli-sie-na-rynku-roslin-oleistych,115006.html


I cyk nagle rzepak się znalazł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Właśnie miałem też pytać. Ładnie się podnosił a tu na koniec dnia znowu nagle w dół. Z drugiej jednak strony ceny i tak są wysokie, ale człowiek chciałby żeby znowu  było ponad 800€

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

ja też jestem zdziwiony tym co się dzieje moim zdaniem to jest gra bo nie jest to możliwe że rzepak leci trochę ale w dół a było ponad 800 e.Ja czekam moim zdaniem to znowu powinno się mocno odbić bo nic nie wskazuje na obniżki..

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    858

Firmy skupowe wykorzystują sytuację przy takich spadkach i obniżają więcej niż na matifie.. kto nie sprzedal na górce 3700, temu pieniędzy nie trzeba i może dalej czekać, myślę że jakaś stabilizacja 3-3,5k będzie..  jawna spekulacja tutaj się dzieje więc nie dziwcie się, po za tym 2-4% spadek czy wzrost przy 700e a 350e całkiem inaczej wygląda..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1333

Zobaczcie że ropa idzie na 100 dolarów/baryłka , to i rzepak nie będzie taniał , a chwilowa zadyszka lub spekulacja jest normalna i tak jak kolega pisał wyżej kto nie musi sprzedać ten spokojne czeka i się doczeka.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

Skoro sam handlowiec nie ciśnie mnie by sprzedawać na obecnych spadkach to jest jakaś podstawa twierdzić ze nie wszystko jeszcze stracone. 
Aczkolwiek gdyby dziś mi ktoś dał 3,5 netto to bym się raczej decydował. Mam trochę ponad 3 auta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Dzisiaj dowiedziałem się, że do portu przypłynął statek z rzepakiem, zbiegło się to w czasie ze spadkami na giełdach i wywołało sporą panikę i ostry zjazd cen w dół na naszym rynku, ale teraz okazuje się, że tego rzepaku przypłynęła jakaś niewielka ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1333

Taki statek nie ma żadnego znaczenia co do cen , wystąpiła korekta na giełdach to i można coś walnąć na rynku i tyle, firmy to wykorzystują i kombinują z ceną , jak Kruszwica kupuje ponad 2 000 000 ton rocznie ,to  ile tych statków powinno przypłynąć bo zachwiać rynkiem.Poza tym statek nie przypływa od tak ,wszystko powiązane umowami i już wiadomo komu ,co przywiózł. Na dzień dzisiejszy Woźniak 3150zł i jak dzwoniłem ,czy towar jedzie to Pani tylko się zaśmiała i stwierdziła że nie ,bo na razie cena niska. Ja spokojnie czeka dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez volvofh12
      Witam posiadamy w sprzedaży obronił indyczy bydlęcy oraz podłoże popieczarkowe dostarczam również wapno magnezowe węglanowe  kontakt 785449275
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj